У Луцьку власник складу з гумдопомогою погрожував зброєю тероборонівцям

  • Головна
  • НОВИНИ
  • У Луцьку власник складу з гумдопомогою погрожував зброєю тероборонівцям
image
Наш Інсайдер / 06.04.2022 / 0 Коментарів

На Волині батальйон оперативного реагування «Луцьк» отримав наказ взяти під охорону склад з гуманітарною допомогою. Його опечатали та не допускають посторонніх, проте це не сподобалось власнику складу та його «групі підтримки» – в ніч на 2 квітня туди приїхало більше десятка автомобілів, а власник складу погрожував людям при виконанні зброєю. Про це повідомляють Волинські новини.

Зазначимо, що людина із оточення власника складу Івана Оларя не полінувалась викласти у мережу кадри із нібито «порушенням прав» і «рейдерським захопленням» гуманітарної допомоги. Хоча насправді чоловіка просто обшукали, адже він націлив на бійця батальйону заряджену зброю, яку зняв із запобіжника.

В коментарі командир добровольчого військового формування Олександр Тиводар повідомив, що бойовий наказ взяти склад гуманітарної допомоги під охорону отримали від командування. Коли ж приїхали на місце події, щоб заступити на чергування замість працівників поліції, почався конфлікт.

«Про це йдеться у наших рапортах. Власник складу прийшов з зарядженою зброєю і погрожував нам. У воєнний час ми виконали наказ керівництва і взяли стратегічний об’єкт під охорону. І виконали всі вказівки. Якщо нам змінять бойове розпорядження, ми покинемо цю територію. Жодних протиправних дій ми там не робимо, а просто виконуємо наказ, за невиконання якого – кримінальна відповідальність. Відповідні накази дає голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко командиру територіальної оборони, а він їх виконує», – наголошує очільник добровольчого формування територіальної громади міста.

Водночас як розповів один із бійців батальйону «Луцьк», який перебував на місці події, жодних протиправних дій проти агресивного та озброєного власника складу військові та поліція не вчиняли, хоча за законами воєнного часу мали право стріляти на ураження.

«Ми отримали бойове розпорядження про те, що наш підрозділ повинен взяти під охорону об’єкт у Луцьку. До цього і вдень, і вночі цей об’єкт охороняли працівники поліції. Коли ми прибули, повідомили їм про бойове завдання. Поки у поліції з’ясовували обставини зміни та передачі посту, на територію приїхало двоє чоловіків, один із яких пультом відкрив ворота, заїхав і закрив. Після цього працівники поліції отримали підтвердження інформації про зміну охорони. Але чоловік, який знаходився по той бік воріт, не погоджувався нікого впускати на територію, назвавши її приватною. Я назвався і повідомив йому, що на цій території – речі, що належать військовій адміністрації. І у нас є наказ від командира бригади здійснювати їх охорону. Тоді чоловік (Іван Олар, – ВН) націлив особисту мисливську зброю на одного із військовослужбовців, знявши рушницю із запобіжника», – зазначив військовослужбовець.

Задля врегулювання конфлікту і уникнення негараздів, про інцидент повідомили керівництво поліції і батальйону «Луцьк».

«Представник поліції, який першим прибув на місце, повідомив чоловіка, що він буде змушений пустити військових на об’єкт, оскільки останній переданий під охорону саме нам. Але чоловік продовжував поводити себе агресивно. Тоді його попросили розрядити зброю. У магазині мисливського карабіну виявили бойові патрони. Чоловік продовжував проявляти агресію, тому довелось застосувати до нього силу, аби вгамувати. Його спочатку вклали на землю, а за кілька секунд поставили обличчям до паркану. При цьому очікували приїзду поліції. На місце приїхала слідчо-оперативна група. Але з незрозумілих причин працівники поліції не оглянули зброю, набої, не написали протоколу. Після відбору пояснень вони поїхали. З чоловіком поспілкувались і без будь-якого застосування сили він віддав пульт від воріт. Після цього йому дозволили покинути територію», – каже боєць.

Натомість зі слів очевидця, не встиг власник складу покинути територію, як на місце інциденту приїхав ще один його колега, який назвався волонтером Тарасом Дембіцьким. Він сказав, що, мовляв, ніхто нікуди не їде, бо він вже викликав ДБР та інші служби і незабаром ми всі «лежатимемо мордами в асфальт». З власних джерел відомо, що Тарас Дембіцький – колишній одногрупник ексзаступника голови Волинської ОДА Андрія Ярмольського, в минулому працівник прокуратури.

Ярмольський у темному костюмі, Дембіцький – у світлому

Ярмольський у темному костюмі, Дембіцький – у світлому

«Приїхали представники ДБР. З їхнього боку все було коректно. Їх ознайомили із ситуацією. Вони сказали, що з їхнього боку жодних претензій немає. Своєю чергою, приїхало купа невідомих автомобілів. Ми зателефонували до поліції і попросили підсилення для охорони громадського порядку. Приїхав наряд. Натомість Іван Оларь, той, у кого був пульт, теж викликав слідчо-оперативну групу і написав заяву, що нібито його побили і захопили майно. Думаю, що це справа слідства. З точки зору закону жодних протиправних дій не здійснювалось. На жаль, людина до кінця не зрозуміла, що в умовах воєнного часу в разі загрози чи злісної непокори військові мають дозвіл стріляти на ураження. Звісно, ми цього ніколи б не зробили. Зараз ми продовжуємо охороняти об’єкт разом із поліцією, поки не було відміни бойового розпорядження», – каже захисник.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *