В резонансній справі від СБУ Волині змінили статтю

image
Наш Інсайдер / 28.06.2022 / 0 Коментарів

Справу про «блокування незаконного збуту партії бронежилетів і касок, ввезених на територію України, як гуманітарну допомогу», що мало місце в середині квітня на одному зі складів міста Ковеля, перекваліфікували за іншою статтею Кримінального кодексу.

Про це заявив Костянтин Татарченко – адвокат ексочільника відділу благоустрою Підгайцівської сільради Миколи Короля, якого й звинуватили в «організації цієї схеми».

«А куди поділося оце пафосне – реалізація гуманітарної допомоги?

Тепер цей нібито «виявлений та попереджений» злочин з вилученням 18 000 доларів США і майже 800 000 грн готівки на обшуках у зовсім сторонніх людей вже не «продаж гуманітарки» (бронежилетів та касок), а «порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю»...

Тобто відрапортували, що виявили злочин, передбачений ст.201-2 ч.3 Кримінального кодексу України – «Продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги або укладання інших правочинів щодо розпорядження таким майном, з метою отримання прибутку, вчинені під час надзвичайного або воєнного стану», за якою санкція передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

А тепер розслідують ч.1 ст.333 КК України - «Порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю» (карається штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого).

І подальше слідство цього «Титаніка» доручено авторам та винахідникам творчого цеху під назвою Управління СБ України у Волинській області.

Тільки відповідно до вимог Закону «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» у статті 2 під назвою «Сфера застосування Закону» зазначено для «таких спеців та геніїв кримінального процесу», що дія цього Закону не поширюється на:

  • ввезення на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства спеціальних засобів індивідуального захисту (каски, виготовлені відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та спеціально призначені для них компоненти (тобто підшоломи, амортизатори), код товару згідно з УКТ ЗЕД 6506 10 80 00; бронежилети, код товару згідно з УКТ ЗЕД 6211 43 90 00, виготовлені відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, інших суб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону.

Звичайно, що є профі, і дуже великі в СБУ, але напевне вони зайняті дійсно важливими справами, а не як оці, в тилу...

Шкода, що страждають зовсім непричетні люди від цього свавілля, відкладена життєво важлива операція людини через вилучення СБУ ВСІХ грошових коштів в рамках розслідування цього вже не пойми якого кримінального провадження». 

Про те, які ще неточності є у цій справі, «лайфхаки від правоохоронців» та, що про це каже сам фігурант справи Микола Король ми писали в матеріалі Невдала провокація чи системна робота? Що зараз відбувається з резонансною справою від СБУ Волині

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *