276 народних депутатів проголосували "за" законопроєкт про віртуальні активи, спрямований на легалізацію криптовалют в Україні.
Ринок віртуальних активів в Україні фактично існує протягом близько п’яти років, проте знаходиться поза правовим полем. Про це інформують
Законопроєкт повинен законодавчо врегулювати статус віртуальних активів та сприяти детінізації ринку криптовалют в Україні.
Віртуальний актив визначений як нематеріальне благо, що має вартість та виражене в електронній формі.
Дія законопроєкту, зокрема, поширюватиметься на:
• постачання послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів, якщо суб’єкти їх надання мають зареєстроване місцезнаходження чи постійне представництво в Україні;
• операції з віртуальними активами, якщо задіяні сторони є резидентами України;
• операції з віртуальними активами, якщо особа, котра їх здійснює у своїх інтересах (набувач), є резидентом України.
Водночас дія законопроєкту не поширюватиметься на правовідносини, пов’язані з випуском, обігом, зберіганням і погашенням електронних грошей.
Підтриманий нардепами документ дозволить:
• легалізувати ринок віртуальних активів (криптовалют) в Україні, який зараз працює в “сірій” зоні;
• українським блокчейн-компаніям – легалізувати бізнес та офіційно працювати з банківською системою;
• громадяни зможуть легально отримувати доходи від операцій з віртуальними активами (криптовалютами);
• міжнародні криптобіржі зможуть легально працювати в Україні;
• з’явиться можливість залучення іноземних інвестицій у нову галузь;
• передбачено юридичний захист користувачів та учасників ринку криптовалют;
• очікується збільшення надходжень до державного бюджету України за рахунок податків – після легалізації доходів від криптовалют.
Контроль за обігом віртуальних активів здійснюватиме Міністерство цифрової трансформації України (а в окремих випадках – Національний банк та Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків).
Як пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, в Україні щоденний обіг віртуальних активів становить 1 млрд гривень. Проте ринок криптовалют знаходиться в тіні.
– Через це міжнародні біржі не можуть заходити в Україну. З жодної операції з віртуальними активами не платяться податки. Але завдяки закону це врегулюється. Будуть створені вигідні умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Бюджету – отримувати податки, а підприємцям відчувати себе захищеними, – наголосив Федоров.
За його словами, всього декілька країн у світі легалізували криптоактиви та доходи від них. Це, зокрема, Німеччина, Люксембург, Сінгапур.
У першому читанні законопроєкт №3637 про віртуальні активи народні депутати ухвалили в грудні 2020 року. А 28 квітня Комітет ВР з цифрової трансформації рекомендував парламенту підтримати документ у другому читанні.
Коментарів немає
Залишити коментар