Віталій Бондар прокоментував публікацію про «переплату за молочку»

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Віталій Бондар прокоментував публікацію про «переплату за молочку»
image
Наш Інсайдер / 01.02.2025 / 0 Коментарів

Керівник департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар опублікував коментар щодо публікації на сайті Insider Media «Як мерія Луцька переплатила більше 3 млн за «молочку» для дитсадків» та на аналогічну тематику на сторінках ІА "Конкурент".

Нагадаємо, у цих публікаціях йдеться про те, що дані з закупівель, здійснених через систему Prozorro, підводять до висновників, що за приблизно на 3 мільйони менші кошти можна було закупити продукцію щонайменше не гіршої якості за продукцію переможців закупівлель.

У публікації також доданий коментар директора департаменту. Віталій Бондар не спромігся дати чіткої відповіді на поставлені питання і пішов від журналістів, кинувши на прощання фразу про лобіювання інтересів місцевих виробників, які в тендерах «схопили облизня».

Публікуємо його коментар далі у повному обсязі, без змін та правок:

 

Що не день, то дізнаюся щось нове про себе та працівників департаменту, який очолюю. І все завдяки деяким засобам масової «дезінформації». Спочатку інформаційне агентство «Конкурент» публікує статтю: «Департамент освіти Луцька пропихає «своїх» на закупівлях молочки в дитсадки?» (що цікаво, це так зване «розслідування» вражає своєю блискавичністю: о 15:07 Лучик А. у своєму телеграм-каналі публікує допис на цю тему, а вже о 15:08 на сайті «Конкурента» розміщують вищезгадану статтю).

Наступного дня інформаційно-аналітичне видання Insider Media приймає естафету дифамації та заявляє про своє розслідування під назвою: «Як мерія Луцька переплатила більше 3 млн за «молочку» для дитсадків».

Вищезгадані інтернет-ресурси ствердно та чомусь так щиро впевнено щодо своєї безкарності, забувши про будь-які норми журналістської етики, дозволили собі не просто оціночні судження чи критику, а безпідставний наклеп. Приниження честі, гідності та ділової репутації – як моєї так і усіх працівників департаменту, уповноваженої особи та централізованої бухгалтерії – ось методи, якими оперують ці «добродії».

Що ж, поговоримо про вимоги до якості продукції, які департамент висвітлює в проектах договорів на закупівлю молочних продуктів.

✔️Норми чинного законодавства, що регулюють процедуру проведення закупівель, постійно змінюються. Процедура запиту пропозицій постачальників є обовʼязковою з 14.03.2024 для закупівлі частини продуктів харчування відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822. У проєкті договору, який є невід’ємною частиною процедури запиту пропозиції, замовник може передбачити надання документів щодо якості та безпеки продукції під час її виробництва та у процесі доставки, що й робить уповноважена особа згідно усіх вимог 305 Постанови Держпродспоживслужби.

✔️Кожен учасник, перш ніж реєструватися для участі у закупівлі, має змогу ознайомитися із проєктом договору для подальшого виконання його умов після підписання. Такі ж вимоги щодо необхідних сертифікатів, до речі, були і у 2024 році.

✔️За процедурою запиту ціни пропозицій постачальників замовник бачить лише технічну специфікацію. З інформації, яка міститься у цих специфікаціях, як замовнику зрозуміти, яким є Виробник цієї продукції? Чи має він відповідні сертифікати, протоколи щодо якості продукції? Чи має він необхідний транспорт, обладнаний холодильними установками, який проходить відповідну санітарну обробку тощо? Переконатися і пересвідчитися, що молочна продукція проходить відповідну сертифікацію та перевірку можна саме завдяки цим вимогам щодо надання зазначених вище сертифікатів. Адже щоб їх отримати, Виробник проходить відповідну перевірку та ряд процедур та досліджень: починаючи від сировини, яка переробляється і до матеріально-технічної бази, що забезпечує виробництво, зберігання та доставку готової продукції. Тому ми, як замовники, які відповідаємо за якість харчування в ЗДО не маємо права економити кошти на продукції, яку споживатимуть наші діти.

«Все що не зекономив - переплатив» – так підсумовує Insider Media своє «розслідування». Та в народі є ще одна приказка: «Скупий платить двічі». І тут зовсім не про розкошування чи «перевитрати». Кошти були використані раціонально та згідно з усіма нормами чинного законодавства та з урахуванням усіх вимог до якості молочної продукції, яка опиниться на столах вихованців ЗДО.

Кажуть, що існує три базові стратегії виживання у цьому світі: втеча, пристосування та опір. Журналісти Insider Media чомусь вирішили, що змусили мене «втікати» від їхніх питань, та я не з тих, хто буде втікати чи пристосовуватися. І хоча Шарль де Голль, мабуть, дещо інше мав на увазі, коли радив «завжди обирати найважчий шлях» , та я завжди готовий ставати на стежку боротьби та опору кишеньковому журналізму, аби лиш не зустрічати там таких «конкурентів» [та «інсайдерів»].

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *