Через інцидент із розсипаним зерном у Дорогуську 11 лютого посольство України в Польщі звернулося до поліції.
Про це повідомив посол України у Польщі Василь Зварич.
Він зауважив, що польські фермери розсипали зерно з українських причепів у вантажівках, які були опломбовані після митних процедур і рухалися транзитом до Литви.
«Посольство і Генеральне консульство України в Любліні невідкладно звернулося до польської поліції з вимогою відкрити справу за фактом цього ганебного злочину», — написав він.
Зварич стверджує, що польська поліція відкрила справу за цим фактом і розпочала необхідні процедури. Українські дипломати, за його словами, перебувають на прямому звʼязку з водіями вантажівок, які постраждали.
«Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральний бік цієї провокації. Тому ми вимагаємо знайти та притягнути винних до відповідальності», — наголосив посол.
І додав, що польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей інцидент і не дозволити подібних дій у майбутньому.
Читайте також: На «Ягодині» поляки висипали з вантажівок українське зерно
Нагадаємо, 6 листопада десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з Україною.
За інформацією польського Міністерства інфраструктури, у блокувальників є шість вимог:
- повернення дозволів для українських перевізників;
- посилення вимог перевезень в рамках ЄКМТ (сертифікатів Європейської конференції міністрів транспорту);
- заборона реєстрації в Польщі компаній з капіталом з-поза меж ЄС;
- отримання доступу до української системи "Шлях";
- окремі черги для машин з ЄС у системі "єЧерга";
- виділення окремих черг для порожніх авто.
Згодом Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України анонсувало зустріч на кордоні з представниками польської влади та перевізниками для розблокування пунктів пропуску.
Відомо, що Польські перевізники не розблокували кордон після переговорів. А Європейська комісія може розпочати каральну процедуру проти Польщі, якщо не вирішать проблему блокування перевізниками прикордонних переходів з Україною.
До слова, відомо, що в Луцьку пікетували польське консульство. 20 листопада повідомили, що польські перевізники не пропускають в Україну гумдопомогу.
Блокаду на «Ягодині» продовжили до лютого 2024 року. Польща вимагає скасувати електронну чергу на «Устилузі». Україна та Польща погодили деякі заходи для розблокування кордону.
Читайте також: Блокада «Ягодина»: держбюджет України несе мільярдні збитки
11 грудня на «Ягодині» завершилася блокада польськими перевізниками. Також ми писали, Як працює Волинська митниця після розблокування кордону.
Читайте також: На «Ягодині» на проїзд черги вантажівок потрібно більше доби
13 грудня повідомили, що польські перевізники знову можуть заблокувати пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ". Але їм не дозволили блокувати «Ягодин». Проте 15 грудня перевізники виграли суд. А 18 грудня до акції протесту польських перевізників мали долучитися фермери.
Поляки знову заблокували проїзд вантажівок через «Ягодин».
Раніше ми писали, що 2 січня з «Ягодина» за добу виїхала лише одна вантажівка з експортом. 16 січня На «Ягодині» відновили рух вантажівок.
9 лютого 2024 року в Польщі заблокували залізницю «Грубешів — Володимир-Волинський», а також рух вантажівок через «Ягодин».
Коментарів немає
Залишити коментар