Як навчатимуться українські діти в період війни

image
Яна Горчинська / 07.03.2022 / 0 Коментарів

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про організацію освітнього процесу у закладах освіти.

Через воєнний стан 25 лютого в усіх закладах освіти оголосили канікули щонайменше на два тижні. Оскільки на дванадцятий день війни бойові дії в окремих регіонах продовжуються, рекомендують після завершення канікул організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації:

  • тимчасове призупинення освітнього процесу(виконання працівниками закладів освіти заходів та завдань, що визначені військово-цивільною адміністрацією); 
  • організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання(за погодженням з військово-цивільною адміністрацією).

В той же час є регіони, в яких ситуація більш спокійна, то вони можуть продовжити освітню діяльність.

Садочкам рекомендують тимчасово призупинити освітній процес. 

Для сімей з дітьми, що зараз у бомбосховищах,  щоденно начитуються аудіоказки в Телеграм каналі "Павлуша і Ява".

«Для учнів закладів загальної середньої освіти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб (особи, які внаслідок агресії РФ евакуйовані з місця постійного проживання) навчання також може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою)»

Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування.

Крім того, рекомендують  у будь-якому варіанті використовувати наявні електронні ресурси.

«Особливу увагу прошу звернути на дітей з особливими освітніми потребами. Рекомендуємо розглянути можливість надання таких послуг дистанційно, у тому числі для внутрішньо переміщених осіб» - підкреслив Сергій Шкарлет.

Для навчання таких дітей рекомендуємо використовувати такі засоби комунікації: 

  • розміщення завдань та рекомендацій на сайті закладу;
  • створення груп із батьками, учнями у соціальних мережах (Viber, Telegram, WhatsApp тощо);
  • використання електронних платформ (ZOOM, Google Clasroom тощо);
  • проведення скайп-конференцій;
  • спілкування в телефонному режимі; листування через електронну пошту тощо.

Також звертаємо увагу на необхідність психологічної підтримки дітей. Низку відповідних матеріалів, що постійно поповнюється, розміщено на сайті Міністерства, чимало ресурсів пропонується громадськими організаціями в мережі Інтернет. Зокрема, психологи та педагоги, які створюють рекомендації, що допоможуть у найскладніший час та будуть необхідні у післявоєнний період.

«У закладах профтехосвіти: теоретичну частину освітньої програми після завершення канікул рекомендовано організувати з використанням технологій дистанційного навчання.

Для проведення практичної частини варто задіяти навчальні майстерні, лабораторії, полігони, а також місця, відведені для проходження практики, на підприємствах. Практичну частину підготовки, яку неможливо виконати, перенести на період після закінчення воєнного стану. Для учнів першого-другого курсу можливе перенесення годин теоретичного та практичного навчання  на наступний навчальний рік.

Коледжам та університетам після завершення канікул також рекомендовано розпочати освітній процес у залежності від безпекової ситуації в регіонах, де ситуація дозволяє розпочати освітній процес у дистанційному чи змішаному форматі».

Нагадаємо, освітні платформи Coursera та EdX припиняють співпрацю з РФ.

Щоб не пропустити найважливішого – підписуйтесь на наші новини у зручному для вас форматі: Facebook та Telegram   

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *