Журналістів «Аверсу» знову звинувачують у поширенні недостовірної інформації

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Журналістів «Аверсу» знову звинувачують у поширенні недостовірної інформації
image
Наш Інсайдер / 30.06.2022 / 0 Коментарів

У Луцькому міськрайонному суді розпочався розгляд справи за позовом бізнесмена Михайла Смолки до телерадіокомпанії «Аверс» про захист честі, гідності та ділової репутації. Підставою для позову стали 4 відеосюжети, які вийшли в ефірі телеканалу з 1 по 21 квітня та активно поширювались у соціальних мережах. За словами представниці позивача – адвокатки об'єднання «Дженерал Лігал Груп» Яни Кінах, оприлюднена інформація – не відповідає дійсності.

«Переглянувши ці сюжети можна зробити висновок, що працівник телеканалу у стверджувальній формі говорить про факти, які нібито мали місце, однак жодного доказу, який би слугував підтвердженням таких фактів не надається. Саме тому мій довіритель звернувся до суду, адже телекомпанія «Аверс» поширює проти Михайла Смолки неправдиву інформацію, яка порочить його честь, гідність та ділову репутацію», - розповіла у коментарі виданню «Insider Media» адвокатка Яна Кінах.

Новою темою, яку активно підхопили журналісти телекомпанії «Аверс» стала гуманітарна допомога та – ввезення автомобілів на потреби захисників. У сюжетах медійниці закцентували увагу на броньованій Ауді, яку Михайло Смолка ввіз в Україну ще наприкінці березня. Транспортний засіб було придбано за кордоном за кошти спонсорів, офіційно ввезено в Україну, як гуманітарна допомога для другого підрозділу територіальної оборони села Підгайці.

«З початку активного вторгнення у Підгайцях створили 3 підрозділи тероборони і «Асоціація перевізників та імпортерів транспортних засобів», яка з початку війни допомагає багатьом, дійсно завезла на цей підрозділ декілька автомобілів. Підрозділ сформовано і укладено всі контракти, але громадська організація в першу чергу враховує те, де автомобілі є більш необхідними. Тому вони максимально намагаються відправляти автомобілі на передову – це і прикордонники, і 14 бригада й інші підрозділи. Асоціацією ввезено та передано бійцям дуже багато транспортних засобів», - коментує Яна Кінах.

Однак, у відеосюжетах про це – практично ні слова. Не взяли особливо до уваги журналісти і коментар прикордонників, які підтвердили, що Асоціація згідно акту прийому-передачі дійсно передала броньований автомобіль «Ауді» в користування їхнім бійцям на передову і авто виконує свою роботу на одному з найгарячіших напрямків нашої країни. За словами адвокатки Яни Кінах, журналісти розсекретили багато таємної інформації, що неабияк може нашкодити розвідці і бійцям-спецпризначенцям.

Таким чином, Михайло Смолка, чиє ім'я журналісти телерадіокомпанії «Аверс» активно використовують у дискредитаційних сюжетах про торгівлю гуманітаркою – подав позов до суду.

«У відеосюжетах використана недостовірна інформація. Немає реальних фактів. Співробітники телеканалу «Аверс», на мою думку, в тяжкий період війни, висвітлюючи недостовірну інформацію, з метою формування в населення негативного ставлення до осіб, які дійсно допомагають українським військовим у протистоянні зі збройною агресією Російської Федерації щодо України - керуються не тими методами роботи.  Їхні методи роботи дуже схожі з засобами російської пропаганди», - каже адвокат.

Таким чином, Михайло Смолка вимагає в суді визнати інформацію недостовірною і такою, що завдає шкоди честі, гідності та діловій репутації позивача і спростувати її у той же спосіб в ефірі телеканалу «Аверс». Таким чином, він вимагає у телекомпанії сплатити 100 000 грн моральної шкоди, яку відразу за рішенням суду просить перерахувати на допомогу бійцям ЗСУ.

В свою чергу, телекомпанія «Аверс» надіслала відзив на позовну заяву, однак до суду вона поки не дійшла для ознайомлення. Таким чином, суддя Анатолій Пахолюк під час підготовчого судового засідання заслухав представників обох сторін і вирішив перенести судове засідання на 7 липня.

Нагадаємо, ТРК Аверс входить до медіа-пулу політика та олігарха Ігоря Палиці, а нещодавно одному з його видань висловили публічний осуд. 

ДЕТАЛЬНІШЕ: Через піар фонду Палиці: «Волинським Новинам» висловили публічний осуд

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *