Громадські активісти звернули увагу на те, що через недофінансування з державного бюджету силових структур, і їх підрозділів на місцях, вони змушені звертатись за допомогою до місцевих рад. Територіальні громади Волині систематично виділяють з місцевих бюджетів кошти на допомогу поліції, податковій та іншим органам. Журналісти видання «Insider Media» підготували та надіслали запити органам місцевого самоврядування з проханням надати інформацію про те, скільки коштів було виділено за період з 01.01.2023 по 31.12.2023 рр. з бюджету територіальної громади (54 територіальні громади у Волинській обл.) на підтримку та забезпечення потреб таких органів і їх регіональних структурних підрозділів:
- Національну поліцію України;
- Патрульну поліцію;
- Поліцію охорони;
- Бюро економічної безпеки;
- Суди;
- Податкову;
- Прокуратуру;
- Державну аудиторську службу.
Володимирська, Ковельська, Нововолинська та Луцька міські ради надали відповіді окремо, в яких детально розписали яким структурам і в якому обсязі виділяли кошти минулого року. В той же час Волинська обласна військова адміністрація переперенаправила запит усім іншим сільським, селищним та міським радам.
Таким чином, 9 громад з 54-х –взагалі не надали ніякої відповіді. Зокрема, інформацію приховали такі територіальні громади: Берестечківська, Голобська, Головненська, Доросинівська, Іваничівська, Мар’янівська, Прилісненська, Рівненська і Старовижівська. Варто зауважити, що керівники більшості цих громад і в попередні роки відмовлялись надавати, або приховували інформацію про виділення коштів з місцевого бюджету на допомогу ЗСУ та іншим військовим формуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштів на ЗСУ заклали волинські громади у бюджеті на 2024 рік
В той же час, Дубівська і Цуманська територіальні громади відверто повідомили, що у 2023 році на допомогу силовим структурам не виділили жодної копійки.
Щодо розподілу коштів між органами та структурними підрозділами силових структур і відомств, то варто відзначити, що на Волині торік прокуратура, поліція охорони та Держаудитслужба не отримали ні копійки допомоги від місцевих органів влади.
Усі дані, надані радами територіальних громад журналісти видання «Insider Media» звели в єдину таблицю за основними напрямками фінансування:
- ГУНП – Головне управління Національної поліції України у Волинській області, районні відділки поліції, станції поліцейських офіцерів громад;
- ДПС – Територіальні органи Державної податкової служби України, районні інспекції та центри платників податків;
- БЕБ – Територіальне управління Бюро економічної безпеки;
- Суди – місцеві, міські, районні, обласні суди та судова адміністрація у Волинській області;
- Патрульна поліція – Управління патрульної поліції у Волинській області.
ФОТО таблиця.
Таким чином, у 2023 році з місцевих бюджетів громад Волині найбільше було виділено на Головне управління національної поліції України – 56 031 803 грн.
Ще 4 671 256 грн було виділено Патрульній поліції.
На фінансування органів ДПС торік витратили з бюджетів територіальних громад 2 463 888 грн.
Територіальне управління Бюро економічної безпеки отримало від місцевих бюджетів 1 268 470 грн, а волинські суди – 1 029 792 грн. фінансової допомоги.
Загалом на ці структури було направлено з місцевих бюджетів волинських громад 65 465 209 грн.
Варто зауважити, що найбільші видатки для Головного управління Національної поліції у Волинській області здійснювались в якості субвенції державному бюджету в рамках виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів. Одна з найбільш масштабніших програм «Безпечна громада», яку місцеві ради приймали на декілька років. В рамках цієї програми у багатьох громадах відкривали станції поліцейського офіцера громади. Тож саме в таких сільських радах приймали рішення про виділення коштів на облаштування території, ремонт приміщення для станції, забезпечення поліцейського технікою і меблями. Окрім цього, у багатьох громадах для поліцейського офіцера були придбані автомобілі, вартість яких коливається в межах 680-800 тис грн. Також місцевих правоохоронців забезпечують пальним за кошти місцевих рад.
Щодо витрат на органи Державної податкової служби, то переважно керівники цих структур звертались до органів місцевої влади з проханням закупити та забезпечити ДПС марками, оскільки їм доводиться багато надсилати сповіщень про сплату податків та нагадувати боржникам про суми стягнень. А це у великій мірі – в інтересах органів місцевої влади, оскільки частина цих податків йде саме в місцеву казку.
Найбільше коштів зі свого бюджету на допомогу силовим та контролюючим структурам виділила Луцька міська рада – 11,7 млн грн. Понад 4,8 млн грн виділила Ковельська міська територіальна громада, Ківерцівська – трохи більше 4 млн грн.
Та найбільше з усіх волинських громад виділила… Торчинська - 16 349 800 грн, чим відверто здивувала багатьох. Журналісти видання «Insider Media» зателефонували до головно фінансиста громади, аби уточнити, чи бува не допустили помилки з комою, при написанні цифри у відповіді на наш запит. Однак, у Торчинській раді запевнили, що сума у понад 16 млн грн – вірна, адже у громаді торік відкривали поліцейську станцію і придбали правоохоронцю автомобіль.
Коментарів немає
Залишити коментар