Як Дана Новарчук розкручує бізнес на відлові безпритульних тварин

image
Назар Тарадюк / 11.07.2023 / 1 Коментарів

Скандально відома громадська організація з Луцька «Порятунок чотирилапих» активізувала свою діяльність не лише на Волині, а й на території громад по всій Україні. Зокрема, з початку 2023 року вона взяла участь у 19 процедурах закупівлі послуг з відлову безпритульних тварин, з яких виграла у 14 випадках.

Тільки сьогодні 11.07.2023 р. завершились торги по закупівлі послуг «по відлову безпритульних (бродячих) тварин, стерилізації, вакцинації, кліпсування, чіпування та повернення даних тварин на місце відлову або без такого повернення» на загальну суму 32 400 грн. Його проводила Маневицька селищна рада. Перемогу здобув єдиний учасник – ГО «Порятунок чотирилапих». На майданчику ProZorro вже розміщено оголошення про завершення процедури закупівлі. Цікавим є той факт, що договір, який також з’явився на сайті, датований попереднім днем – 10.07.2023 р. тобто був підписаний до офіційного оприлюднення протоколу розкриття цінових пропозицій. У самому ж договорі – жодного слова про кількість безпритульних тварин, яких повинна відловити «ПОЛА». Тим не менше – з бюджету громади на цю «мильну бульбашку» без конкретики – готові витратити понад 32 тис. грн.

Криваві бізнес-гастролі Дани Новарчук

Загалом з початку 2023 року ГО «Порятунок чотирилапих» (ГО «ПОЛА») виграла і освоїла 736 950 грн на вилові безпритульних тварин.

Якщо проаналізувати замовників, то найбільше заплатили цій ГО з початку 2023 року: комунальне підприємство Сарненської міської ради «Екосервіс» - 97 500 грн, відділ ЖКГ селиша Попільня – 99 800, комунальники містечка П’ятихатки на Дніпропетровщині – 139 950 грн та управління ЖКГ м.Дубно – 200 000 грн.

******

У декількох тендерах їй не пощастило перемогти. Зокрема, під час проведення закупівлі Послуги з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у місті Коростень на суму 350 000 її пропозицію відхилили. Перемогла ФОП Носарєва Катерина. Також вона програла у торгах на закупівлю послуг з відлову тварин, який оголосив виконком Солонянської селищної ради на суму 160 000 грн.

А от двоє торгів на Послуги з відлову тварин в кількості 29 шт. оголошений виконкомом Олександрівської с-р на суму 158 000 грн та Послуги з проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин (стерилізація) 95 шт, оголошені управлінням ЖКГ Козятинської міськради на суму 150 000 грн - відмінили через виявлені порушення в документації.

«Так, під час розгляду тендерної пропозиції ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ПОРЯТУНОК ЧОТИРИЛАПИХ" у процедурі закупівлі № UA-2023-03-02-013445-a згідно пункту 39 Особливостей виявлено невідповідності наданих документів відповідно розділу Інструкція з підготовки тендерної документації згідно до додатку №1 до тендерної документації в частині наявність в часника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій та наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід».

В середньому за відлов однієї безпритульної тварини ГО «Порятунок чотирилапих» отримує від 1500 до 1900 грн. Найдорожче за відлов собак заплатили у П’ятихатках Дніпропетровської області - 2799 грн. за одну тваринку. А загалом громадська організація мала там відловити 50 особин.

Однак, порахувати скільки безпритульних тварин мала відловити громадська організація згідно укладених договорів і чи відловила насправді – не реально. Адже у багатьох закупівлях вказана ціна не за кількість особин, а за одну послугу по відлову. Та й перевірити як склалась подальша доля тварин, чи прочіповано усіх, стерилізовано і привито від сказу та повернуто на місця відлову – не можливо. Тож подібні витрати з бюджетів громади, викликають у багатьох платників податків великі сумніви і підозри у «договорняках». Тим паче, що навколо діяльності саме цієї громадської організація вже не один рік витають різні чутки.

******

Отож, ми поцікавились які зміни настали у ГО «Порятунок чотирилапих» з часу останніх скандалів і відшукали багато цікавої інформації.

Нагадаємо, що засновниками ГО «Порятунок чотирилапих» (ПОЛА) Громова Валентина, Волянік Вікторія та одіозна Ткачук Богдана Богданівна, більш відома загалу, як Дана Новарчук (дівоче прізвище). Свого часу вона очолювала Комунальне підприємство «ЛАСКА», однак після низки викривальних публікацій у ЗМІ та відвертих звинувачень у жахливому поводженні з тваринами – її звільнили з посади. Кілька років поспіль вона вела активну боротьбу з зоозахисниками, а згодом «переключилась» на громадську діяльність. Так, зі своїми однодумцями вона заснувала ГО «Порятунок чотирилапих» та ГО «Волинське товариство захисту тварин», записане на її подругу Ольгу Мазепу. Цікавим є той факт, що обидві громадські організації зареєстровані в сусідні квартирах на вулиці Дружби Народів у Луцьку.

Громадська діяльність Дани Ткачук (Новарчук) тривала не надто довго, тож вона почала надавати різним містам послуги з відлову тварин і фактично – розкрутила на цьому неабиякий бізнес.

Схема проста – домовляєтесь про оплату коштів з бюджету на її ГО або ФОП, «зоозахисниця» приїжджає, відловлює собак, чіпує, стерилізує, доглядає і повертає на місце відлову. Начебто так. Однак у 2019-2021 роках у волинських та інших ЗМІ почали з’являтись публікації про те, що Дана Новарчук звозить безпритульних собак до Луцька і не повертає назад. Від цього у багатьох районах люди почали спостерігати появу нових не місцевих тварин, ба навіть були факти коли в Луцьку знаходили домашніх собак, які зникали у господарів в інших містах. Більше того, ті хто підкормлює тварин розповідали, що деякі собаки з кліпсами, які побували в руках Дани Новарчук і начебто пройшли стерилізацію – вчергове приводили потомство. Не менше громадськість обурювалась і умовами утримання тварин, який привозила голова громадської організації до Луцька з інших міст. Тривалий час їх утримували по кілька десятків дорослих особин у невеликому вольєрі в антисанітарних умовах на вулиці Бенделіані, де очільниця ГО «Порятунок чотирилапих» орендувала приміщення під свою діяльність.

Тисячі собак на 16 квадратних метрах: сумнівна діяльність Дани Новарчук під виглядом благочинності. ВІДЕО

Тож за роки назбиралось багато підозр щодо її недоброчесної діяльності. Та як виявилось – вона не припинила свою роботу і продовжує надавати послуги різним громадам по відлову безпритульних тварин за бюджетні гроші.

******

В одному з оголошень про закупівлю таких послуг серед документів нам вдалось відшукати багато цікавої інформації. Так, виявляється за декілька років «затишшя» Богдана Ткачук (Дана Новарчук) обзавелась землею і приміщенням де надає своє ветеринарні послуги. Згідно умов тендерної документації вона надала підтверджуючі документи, що з 01.03.2021 року вона є власницею земельної ділянки площею 1 га, яка розташована на вулиці Перемоги, 51, в селі Полонка поблизу Луцька. Там же розташован приміщення свинарника, площею 362,2 м.кв. Усе належить ФОП Ткачук Богдана Богданівна.

Згідно договору вона передала в позичку це майно в користування ГО «Порятунок чотирилапих». Тобто сама-собі. І так віртуозно зроблено багато документів. Підтвердженням цьому є наказ, який ми відшукали серед тендерної документації про те, що вона сама-собі доручає приступити до обов'язків голови ГО «Порятунок чотирилапих» і представляти інтереси цієї ГО в закупівлях послуг.

******

Також Богдана Ткачук (Дана Новарчук) має у користуванні мікроавтобус Volkswagen Transporter 2009 р.в., який їй передала в користування інша, підконтрольна їй громадська організація «Волинське товариство захисту тварин», про яку ми згадували вище.

Згідно договору ГО «Порятунок чотирилапих» отримала авто у безоплатне користування на 7 років з подальшим автоматичним продовженням. Окрім цього, 06.07.2022 р. Богдана Ткачук придбала та зареєструвала на себе Volkswagen Caravelle сірого кольору і до нього - будиночок на колесах.

*****

Згідно умов проведення тендеру, учасник має надати інформацію про наявних працівників, які мають освіту за спеціальністю ветеринарна медицина і сертифікати про підвищення кваліфікації. Богдана Ткачук надає тендерному комітету скан-копію ліцензії на ветеринарну практику, яку отримала у 2018 році.

Свого часу вона закінчувала факультет журналістики Луцького гуманітарного університету і донині відшукати інформацію про те, що вона здобула іншу спеціальність нам не вдалось. Тож, вочевидь, не маючи відповідної освіти, очільниця підшукала собі декілька працівників згідно поставлених вимог. Зокрема, серед документів вона на розгляд тендерного комітету подає диплом бакалавра на ім’я Ігоря Гринасюка, який у 2021 році закінчив Сумський національний аграрний університет за спеціальністю ветеринарна медицина, диплом спеціаліста з ветеринарної медицини 2016 р.в на імя Людмили Корнійчук та Олега Карпюка за 1996 рік випуску.

Однак серед пропозиції ніде не надано інформації про те, що ці особи працюють у ГО «Порятунок чотирилапих», чи надають ветеринарні послуги. Тож чи насправді вона розширила свій штат за рахунок кваліфікованих працівників з відповідною освітою, чи подає це «лише на папері» - будемо з’ясовувати надалі.

Тим не менше, з початку року Богдані Ткачук (Дані Новарчук) вдалось на закупівляє освоїти майже 740 тис грн бюджетних коштів.

Коментарі (1):

  1. Це чудо - Дана і якийсь її дивний колега,в центрі зайнятості безробітним проводила семінари на тему:як заробити гроші з нічого....

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *