Історія скандального тендера в Луцьку, або коли виграють «не свої»

image
Назар Тарадюк / 13.09.2023 / 0 Коментарів

У Луцьку на капітальний ремонт бульвару Дружби Народів з бюджету територіальної громади планували витратити 49 720 000 грн.

Рівненська громадська ініціатива по контролю за використанням бюджетних коштів та боротьбі "За чесний тендер" переглянули тендерну історію.

"В ЛУЦЬКУ НЕЩОДАВНО ВІДБУВСЯ ОДИНОЧНИЙ ПІКЕТ ЧЕРЕЗ РЕМОНТ БУЛЬВАРУ ДРУЖБИ НАРОДІВ.

МИ ВИРІШИЛИ ГЛЯНУТИ ТЕНДЕРНУ ІСТОРІЮ І РОЗКАЗАТИ ВАМ, ЩО МОЖЕ РОБИТИ ЗАМОВНИК, КОЛИ ПЕРЕМАГАЄ “НЕ СВІЙ”.

Перша закупівля тривала більше двох місяців: спочатку дешевшу на 5 мільйонів пропозицію відхилили, переможцем обрали фірму, що має зв’язки з нардепами. Після скарги в АМКУ - тендер відмінили та одночасно оголосили новий.

СПРОБА ПЕРША: як усунути небажаного переможця

Ще 07 червня 2023 року Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради оголосив закупівлю робіт з капремонту бульвару Дружби народів. Очікувана вартість - 49.72 млн. грн.

За умовами тендеру підрядник повинен змінити існуюче покриття та демонтувати конструкції, поремонтувати існуючі посадкові майданчики, покриття на стоянці та технічній смузі, а також виїзди з прилеглих територій. Будуть оновлені дорожні знаки та дорожня розмітка. Принагідно відремонтують мережі водопостачання та водовідведення, встановлять нові світильники.

З 16 червня по 10 липня Замовник розглядав документи Товариства “Луцькавтодор-Сервіс”, що запропонувало зробити ремонт на 5 мільйонів дешевше, ніж його конкурент ТОВ “ВОЛИНЬДОРБУД”.

10 липня пропозицію “Луцькавтодор-сервіс” відхилили через невідповідність пропозиції умовам технічної специфікації. Серед невідповідностей - не той розчинник для очистки інструменту, не той коефіцієнт врахування впливу умов виконання будівельних робіт, норми витрат скляних кульок і т.д.", - йдеться в повідомленні.

Громадська ініціатива зауважує, що Антимонопольний комітет встановив порушення:

"7 серпня 2023 року переможцем визначено ТОВ “ВОЛИНЬДОРБУД”. Алe фірма, яку відхилили, 11 серпня подала скаргу до Антимонопольного комітету, в свою чергу вказавши на недоліки у документах своїх конкурентів, які так само не давали законної можливості визнавати їх (“ВОЛИНЬДОРБУД”) переможцями.

Зокрема, скаржники вказали, що в договірній ціні, всупереч вимог тендерної документації та Настанови з визначення вартості будівництва, не передбачено додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами та кошти на покриття витрат, пов’язаних з придбанням та доставкою на об’єкт будівництва устаткування, меблів та інвентарю.

Крім того, “Луцькавтодор сервіс” помітив, що в договірній ціні конкурента допущено ті ж самі помилки, за які Замовник відхилив їх (не ті розчинник, коефіцієнт для урахування впливу умов виконання будівельних робіт, норми витрат скляних кульок і т.д., що у техзавданні Замовника). А це є порушенням принципу рівності та недискримінації учасників", - додають у "За чесний тендер".

У дописі наголошують, що також в скарзі йдеться, що ”ВОЛИНЬДОРБУД“ суттєво “почистив” свою договірну ціну після визначення їх переможцем: усунув всі недоліки, які стали підставою відхилення дешевшої пропозиції, а також, з незрозумілих підстав, збільшив строк виконання робіт з 6 місяців до майже 12, що призвело до зміни коштів на відрядження.

"Антимонопольний комітет встановив, що “ВОЛИНЬДОРБУД” дійсно не врахував у договірній ціні витрати на покриття інфляційних процесів.

Також в рішенні АМКУ йдеться, що умовами тендерної документації не встановлено окремих вимог до включення розчинників, кранів на автомобільному ході, норм витрат скляних кульок, а тому невідхилення з цих підстав правомірне.

06 вересня 2023 Замовник скасував свої попередні рішення і в цей же день відмінив закупівлю, вказавши підставу “скорочення видатків”. Та одразу оголосив нову закупівлю з очікуваною вартістю, що на 20 тисяч гривень менша, ніж в першій закупівлі.

До 14-го вересня 2023 триває повторна подача документів.

ХТО УЧАСНИКИ ПЕРШОЇ ЗАКУПІВЛІ:

Як писала “Сила правди”, фірма “Луцькавтодор-сервіс” входить до корпорації дорожніх компаній «ЛАД», у якій є виконавцем деяких проєктів із ремонту доріг. Корпорацію ще 30 років тому почав будувати місцевий бізнесмен Юрій Ольховий. Він керував шляхо-будівельним управлінням ще в радянський час, а в часи незалежності підприємство акціонувалося. У 2009-2010 роках Ольховий очолював Службу автомобільних доріг у Волинській області, від якої вже котрий рік корпорація отримує основні підряди.

За інформацією аналітичної системи «YouControl», «Корпорація ЛАД» входить до групи родини Сухомлин–Ольхових. Олександр Сухомлин є сватом Юрія Ольхового і екс заступником міністра економіки України (2010-2011 рр.). До активів групи належить понад три десятки компаній.

ТОВ “ВОЛИНЬДОРБУД” створена в 2019 році, зареєстрована в Ковелі, статутний фонд 2000 грн. Основний вид діяльності: 42.11 Будівництво доріг і автострад.

Директором є КАРАЧ ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ. Власниками по 50% статутного фонду є РОМАНКО ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ (Івано-Франківськ) та КУРИЛО РУСЛАН ЛЕОНІДОВИЧ.

За інформацією журналістів із “Сила правди”, наприкінці 2021-го підприємство вже почало отримувати багатомільйонні підряди з ремонту місцевих автодоріг, залишивши позаду імениті фірми. У воєнному 2022-ому «Волиньдорбуд» був беззаперечним лідером, освоївши на ремонтах і утриманні волинських автошляхів майже 203 мільйони гривень.

Також журналісти зауважують, що ця успішна дорожня організація не має ні власного офісу, ні техніки. Майже все необхідне орендує, так би мовити, в конкурентів.

Журналісти навіть знайшли зв’язки цієї фірми з народними депутатами Степаном Івахівим та Ігорем Палицею. Зв’язок із першим простежується через засновника Юрія Романка, який свого часу володів підконтрольними політику газетою та телеканалом.

З Ігорем Палицею журналісти вбачають зв’язок через оренду техніки, обладнання і використання працівників потенційних головних конкурентів у дорожній сфері – ТОВ «ПБС» друга Ігоря Палиці Олександра Шевченка та компаній, безпосередньо пов’язаних із політиком.

В тендері на ремонт Бульвару, ТОВ “ВОЛИНЬДОРБУД” наймає послуги техніки в ТОВ “Буковель”, ТОВ “Волиньдорінвест”. У фірми “Волиньдорресурс” купуватиме асфальтобетонну суміш. Останні дві компанії записані на жителів Івано-Франківської області відповідно: Руслан Данилів з с.Поляниця, Ярослав Пивоварчин з Івано-Франківська та Богдан Чечель з с.Приозерне.

Кінцевими бенефіціарними власниками згаданого ТОВ “Буковель” є Оксана та Захар Палиці - колишня дружина та син Ігоря Палиці, народного депутата від політичної партії “За майбутнє”.

Міський голова Луцька Ігор Поліщук теж балотувався від партії “За майбутнє”.

“Сила правди” писала, що Ігор Поліщук п’ять років (з 2012 по 2017) пропрацював на різних посадах у благодійному фонді Палиці «Тільки разом». З березня по липень 2017-го Ігор Поліщук був секретарем Луцької міської ради, після чого став радником міського голови. Раніше політик був у складі партії «УКРОП»", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Незалежність замість бруківки»: під Луцькрадою одиночний пікет

Нагадаємо, раніше ми писали: 50 млн на Дружби народів: мерія Луцька знову оскандалилась.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *