Під боком в Поліщука – дружина Тиводара веде незаконне будівництво. ДОКУМЕНТ

image
Наш Інсайдер / 28.09.2022 / 2 Коментарів

Вулиця Богдана Хмельницького у Луцьку – одна з центральних в місті, яка має не лише велику історію, а й цікаву архітектуру. Більшість будинків зведені ще у 20-30-хх роках минулого сторіччя. Проте, багато споруд вже втратили свій первинний вигляд, адже власники все частіше беруться ремонтувати старі приміщення, попри те, що будівлям по 100 років. Ба більше – вони не внесені до переліку пам'яток історичного значення. Відповідно, власники можуть не лише ремонтувати приміщення, а й проводити реконструкцію. Однак, лише після погодження усіх необхідних документів та проєктів з міською владою, чим подекуди нехтують окремі спритники.

Саме така доля спіткала будинок №25 на вулиці Богдана Хмельницького. Споруда піддавалась реконструкції двічі і нині над двоповерховим приміщенням з високими віконницями замість старовинного даху… височіє новий – третій поверх.

Про те, що в будинку здійснюється незаконна реконструкція з добудовою виданню «Insider Media» розповіли люди, які мешкають по сусідству.

«Спочатку власники наче взялися робити ремонт в частині будинку. Він там поділений на дві частини. То в одній з частин взялись укріпляти вікна, домуровувати стійки, балки перекладати… а тут вже за деякий час дивимось – вже і третій поверх з'явився. Повноцінний третій поверх. Вже його і накрили. Але наскільки я взнавав, то ця реконструкція – незаконна. Власники не мають відповідних документів на такі роботи. Навіть приходила Держархбудінспекція, яка виявила порушення. Це ж старий і старовинний будинок. Його ж не можна отак просто взяти і на місці 2-х поверхів – звести ще один», - каже Андрій К.

Журналісти видання «Insider Media» вирішили з'ясувати, чи справді реконструкція будинку проводиться без відповідних на те документів. А тому, ми звернулися до Луцької міської ради із запитом, в якому просили надати інформацію стосовно цього об'єкту нерухомості.

******

У відповіді на запит заступниця міського голови Луцька Ірина Чебелюк зауважила, що у період дії воєнного стану згідно з законодавством усі планові та позапланові перевірки припинено.

Тим не менше – посадовиця надала копію акта комісійного огляду об'єкту будівництва за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 25а від 12.08.2022р.

Комісія з питань виявлення та запобігання незаконного будівництва провела огляд об'єкта реконструкції. З акту стає відомо, що власником споруди на вул. Богдана Хмельницького 25а є громадянка Тиводар Т.М. Це – дружина відомого депутата від фракції «За майбутнє», очільника ГФ «Варта порядку», командувача Батальйону оперативного реагування «Луцьк», полковника Олександра Тиводара Тетяна.

На момент огляду об'єкта, 12 серпня цього року, в будинку саме тривали будівельні роботи. В акті вказано, що проводено демонтаж перегородок, укріплено віконні прорізи та влаштовано стіни мансардного поверху. Проектна документація розроблена ще у вересні 2021 року ТОВ «Архітектурне Бюро Спецпроект», і замовником виступала та ж сама громадянка Тетяна Тиводар.

Однак виявилось, що управлінням містобудування та архітектури Луцької міської ради за вказаною адресою містобудівна документація не видавалась. Також у відділі ДАБК Луцької міської ради не зареєстровано дозвільних документів на вказані роботи, а це згідно з висновком експертів – вказує на їх незаконність. Тож члени комісії з питань виявлення та запобігання незаконному будівництву назвали це самочинним будівництвом.

Таким чином, вони рекомендували зупинити виконання будівельних робіт на вул. Богдана Хмельницького 25а у м. Луцьку до отримання дозвільних документів передбачених чинним законодавством. До акту ж вони додали матеріали фотофіксації на 4 аркушах паперу.

З фото мансардного (верхнього поверху) можна зробити висновки, що на момент візиту комісії вікна були укріплені балками, однак стіни були зведені не повністю.

Нині висота стін мансардного поверху збільшилась ще на кілька блоків і все приміщення вже накрите дахом з металопрофілю.

Тож попри виявлені порушення – Тетяна Тводар продовжила незаконну реконструкцію з добудовою просто під боком у міського голови Ігоря Поліщука, кабінет якого знаходиться у міській раді за якихось 50 метрів від самовільного будівництва.

******

Цікавим є і той факт, що журналісти видання «Insider Media» у запиті просили надати інформацію стосовно будинку за адресою вул. Богдана Хмельницького 25, проте отримали відповідь про об'єкт за адресою вул. Богдана Хмельницького 25-а.

Історія того, як приміщення опинилось у власності родини Тиводарів оповита цікавими фактами і сягає ще 2009 року.

Нам вдалось відшукати рішення виконавчого комітету Луцької міської ради №526-1 від 24.09.2020 року «Про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна на вул. Богдана Хмельницького, 25-а».

Тут усе просто: адресу присвоїли з метою впорядкування нумерації будинків на вул. Богдана Хмельницького. Нову адресу отримав багатоквартирний житловий будинок загальною площею 154,7 кв.м. Зокрема, квартири № 2, 6, та 8.

******

В цей момент варто повернутись до персони власниці самовільного будівництва за цією адресою. Тетяну Тиводар добре знають в Луцьку не лише, як дружину відомого політика та військового експерта Олександра Тиводара, а й як талановиту майстриню. Зокрема, жінка має оригінальне хобі – вона шиє покривала і ковдри із сотень клаптиків тканини. Цим видом рукоділля Тетяна Тиводар почала займатись майже два десятки років тому, коли з різнокольорових залишків текстилю створювала речі для дітей.

Окрім цього, жінка ще й успішна бізнесвумен – з березня 2017 року вона зареєстрована, як фізична особа-підприємець. Вид діяльності — надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна та офісні адміністративні послуги. Також Тетяна Тиводар є серед бенефіціарів ТОВ «Рідний дім», яке засноване лише у грудні 2020 року. Товариство займається не лише наданням в оренду й експлуатацію нерухомого майна, а й оптовою торгівлею деревиною, будматеріалами, залізними виробами та сантехнікою. Статутний капітал ТОВ «Рідний дім» досить не маленький – 5 млн грн. Серед засновників – Гуляєва Ірина Сергіївна та ексдепутат Луцької міськради Була Сергій Володимирович. Вони обоє внесли по 2,5 млн грн до статутного фонду. Щоправда, бенефіціарами, які мають прямий вирішальний вплив на умовах 50/50 є Тетяна Тиводар та Ірина Гуляєва.

Чим займалась до цього Тетяна Тиводар – не відомо. Втім, усе майно та найбільший дохід до сімейного бюджету вносила саме вона. Принаймні такі висновки можна зробити з однієї з останніх декларацій її чоловіка Олександра Тиводара.

Ймовірно, саме про ці 3 задекларовані квартири і йде мова у рішенні виконавчого комітету, згідно з яким частині будинку присвоєно адресу вул. Богдана Хмельницького 25 а.

******

Варто також звернути увагу й на те, що на сайті «Судова влада» можна відшукати 2 справи, в яких Тетяна Тиводар фігурує як позивач. Обидві – стосуються нерухомості і ринуть у далекий 2008-2009 роки.

Ще 22 вересня 2009 року по справі № 2-7113/09  Луцьким міськрайонним судом було прийнято рішення про визнання договору купівлі-продажу нежитлового приміщення, площею 157,2 кв.м. укладеного між Тетяною Тиводар та Тетяною Масляною дійсним.  Усі права власника перейшли до Тетяни Тиводар. Однак, тоді в суді не врахували той факт, що відповідно до договору інвестиційного будівництва (реконструкція з добудовою) від 15 січня 2009 року у цьому нежитловому приміщенні було здійснено реконструкцію з добудовою. В суді позивачка запевняла, що на той момент було отримано всі відповідні дозволи на виконання будівельних робіт. Внаслідок проведеної реконструкції площа зазначеного нежитлового приміщення збільшилась і становить 280,6 кв.м. Тож згідно з актом прийому-передачі від 03 серпня 2012 року новостворене майно, площа якого збільшилась на 120 м.кв., також опинилось в руках Тетяни Тиводар. Однак – право власності на нього жінці довелось оформляти через суд. Таким чином, Тетяна Тиводар звернулась до Луцького міськрайонного суду з проханням визнати за нею право власності  на нежитлове приміщення загальною площею 280,6 м.кв. Суд задовольнив її позов повністю.

Друга судова справа стосується вже звільнення майна з-під арешту. Так, Тетяна Тиводар звернулась з позовом до Луцького міськрайонного суду про зняття арешту та скасування заборони на відчуження, яке було накладено на нерухоме майно представниками управління юстиції ще 24.05.2007 року. Жінка пояснила суду, що 10.09.2008 набула у власність земельну ділянку з житловим будинком на ній. В подальшому, житловий будинок і господарські будівлі було знесено, а земельна ділянка відчужена на користь такого собі Освіцінського Руслана Андрійовича. Однак, на момент відчуження земельної ділянки з житловим будинком було залишено поза увагою ту обставину, що це нерухоме майно було під арештом. Тетяні Тиводар про цей факт відомо не було. Оскільки будинок фактично знищений, а на його місці побудовано новий, то жінка просила виключити з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомості про право власності на старий, аби нові власники змогли зареєструвати речові права на новостворене майно.

Оскільки ні Тетяна Тиводар, ні новий власник майна не були боржниками у виконавчих провадженнях, то суд виніс рішення зняти арешт з майна.

******

Цілком ймовірно, що найближчим часом можна очікувати нового судового позову від власниці самочинного будівництва за адресою вул. Богдана Хмельницького 25 а.  Вочевидь, якби не пильність місцевих мешканців і професійність комісії Держархбудконтролю, то незаконне будівництво продовжилося б. Щоправда, з огляду на зміни в приміщенні, які відбулись з часу виявлених порушень, Тетяна Тиводар не полишила намірів завершити розпочату реконструкцію. Проте, у міській раді досі не зареєстровано дозвільні документи на будівництво, а Управління містобудування та архітектури не видало на цей об'єкт містобудівної документації.

Чи знає міський голова Луцька Ігор Поліщук, що за 50 метрів від його кабінету, та мерії дружина командувача БОР «Луцьк» Олександра Тиводара – Тетяна веде незаконне будівництво – лишається тільки здогадуватись.

Ймовірно, у вирі важких подій, внаслідок відкритого вторгнення росії в Україну, власники приміщення вирішили не турбувати луцьку міську владу такими банальними питаннями, як погодження виконання ремонтних робіт згідно з законом. Тим паче, що чоловік власниці об'єкта Олександр Тиводар керує цілим ДФТГ БОР «Луцьк» і нині залучений до виконання бойових завдань з захисту рідного краю.

Або ж у мерії вирішили просто «закрити очі» на це до закінчення «воєнного періоду»?  

Коментарі (2):

  1. Досить однобоке заказне розслідування що пахне заздрістю і некомпетентністю. Людина не заволоділа чужим майном, а в свому майні за власний кошт проводить опоряджувальні роботи. Будівля більше 15 років стояла в самісінькому центрі міста і була в аварійному стані. Ні в кого до цього діла не було. Ні у влади, ні у ‚незалежних’ журналістів, ні у Жек. А тільки но хтось взявся привести до ладу як відразу нолетіли коршунами. Самі то хоть собачу будку чи шпаківню в житті зробили??? Явно проглядається чиєсь замовлення …… Ось якщо в результаті даного ‚розслідування‘ знайдуться докази що дані роботи проводяться з коштів міського бюджету то тут дійсно варто буде уваги. А поки що то лише сором за таких ‚незалежних‘ ( на мою особисту думку продажних) журналістів.

    1. Нехіло так опоряджувальні роботи - ще поверх лупанути. Захисник знайшовся

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *