Великий переполох: кого з волинських митників відсторонили через контрабанду

image
Наш Інсайдер / 03.04.2021 / 0 Коментарів

Проти скандально відомого волинського митника Юрія Терещука порушили дисциплінарне провадження та відсторонили від роботи.

У п'ятницю голова Державної митної служби Павло Рябікін підписав наказ про порушення дисциплінарних проваджень стосовно 100 працівників служби, серед яких 17 – керівники митниць та митних постів. Їх відсторонили від виконання своїх посадових обов’язків після засідання Ради Національної безпеки і оборони та листа Управління внутрішньої безпеки. Підстава – причетність і можлива участь у масштабних контрабандних схемах.

Як повідомляє пресслужба ДМС у територіальних органах відсторонено:

В Одеській митниці – 22 працівники;
У Закарпатській – 23 працівники;
У Київській – 8 працівників;
У Волинській – 23 працівники;
У Галицькій – 46 працівників;
У Буковинській – 3 працівники.

Повного переліку осіб, яких відсторонили від посад на Волинській митниці – ще не оприлюднено. Однак інсайдеру вдалось дістати документ, який підтверджує інформацію, що дисциплінарне провадження порушено проти кількох волинян.

Зокрема відсторонено від посади начальника митного поста «Устилуг» Олександра Оникійчука,  Юрія Мацібору, який очолював Волинську митницю ДФС у 2015-2016 рр. і нині керує Подільською митницею, та скандально відомого Юрія Терещука, який донині перебував на посаді заступника начальника Буковинської митниці.

наказ

наказ

наказ

Про його стрімкий кар'єрний ріст писали місцеві ЗМІ неодноразово. Варто зауважити, що він не лише зять одіозного волинського прокурора Андрія Гіля, а й один з екс-очільників Волинської митниці, якого двічі зі скандалом звільняли та поновлювали на посаді. Усе – через причетність до контрабанди.

Юрій Терещук

В першому випадку – Юрія Терещука попросили піти з посади через неналежне виконання ним своїх обов'язків, що призвело до незаконного переміщення через волинський кордон великої партії бурштину.

3 березня 2016 року у пункті пропуску «Дорогуськ», що сполучається з українським «Ягодином», польські митники затримали зловмисників, які намагалися перевезти через кордон 1,5 тонни бурштину вартістю майже 6,2 мільйона доларів США. Велику партію нелегального товару «не помітили» на «Ягодині». Тож саме за це і «отримав по шапці» Юрій Терещук. Варто зауважити, що через цей інцидент тоді Юрія Терещука звільнили разом з Юрієм Маціборою. За дивним збігом обставин - вони обоє знову потрапили до одного списку відсторонених митників у 2021 році.

Понад рік він судився за поновлення на посаді і зрештою – таки повернувся на митницю.

Вдруге під ним «захиталось крісло» у 2019-му. Однак цього разу через оборудки з розмитненням елітних автомобілів. У ЗМІ потрапив запис телефонної розмови між Юрієм Терещуком та підприємцем, в якій митник пропонує вирішити проблему, яка полягала у тому, що броньовані автомобілі преміумкласу, можна розмитнити як прості.

Ситуацію, вочевидь, вирішили внутрішньо і аби вгамувати скандал на Волині – Юрія відправили якомога далі від очей аж у Чернівецьку область. Тож попри причетність до таких схем, у 2020 році він очолив Буковинську митницю Державної митної служби України, а після справи Якобчука – залишився на чистій посаді заступника.

Однак і там Юрій Терещук набув слави. Як писав відомий розслідувач Роман Лаврів, Юрій Терещук вже через місяць після свого призначення перетягнув у Чернівці ледь не третину своїх друзів та колег. Тож «волинський десант» взяв під свій контроль пункти пропуску «Мамалига» та «Красноїльськ».

Їхню діяльність кілька разів поспіль перевіряло ДБР, однак, чи то підстав не знаходилось, чи то завдяки впливовим родичам у прокуратурі, та волинсько-буковинські митники продовжили працювати на своїх посадах.

До нинішньої п'ятниці.

Як йдеться у наказі Павла Рябініка, серед 17 митників, проти  яких порушено дисциплінарне провадження, опинився і Юрій Терещук.

Тут було б доречно нагадати не лише про його статки, а й про родину. До минулого року у  декларації Юрія Терещука фігурувало чимало нерухомості та автомобілів, та майже все – належало його дружині Галині і заможним тестю і тещі.

Гіль сім'я

Зокрема, Юрій Терещук декларував:

- квартиру на 270 м.кв. у спільній власності з дружиною, тестем і тещею,

- квартиру дружини на 34 м.кв. 36,9 м.кв.

- дачний будинок на Світязі площею 140 м.кв

- земельну ділянку на 1500 м.кв, 700 м.кв

- гараж з автівкою BMW X5 та причепом і ще сотні тисяч гривень доходів та заощаджень.

Однак, у 2019 році подружжя Юрія та Галини Терещуків розлучилось.

Чи в дійності вони розірвали відносини – їхня справа особиста. Однак подейкують, що розлучення було фіктивним. У 2016 році Слідство.Інфо зняло про статки прокурорів цілу програму.

Однак, в декларації Юрія Терещука за 2020 рік, яку він подав 30 березня 2021 р., майже нічого не вказано.

Квартира дружини у Луцьку на 36,9 м.кв, де проживає донька від спільного шлюбу з Галиною, та окрема квартира у селі Зміїнець площею 138,5 м.кв., яка належить самій доньці Мар'яні Терещук. А ще – орендована квартира в місті Чернівці, яку довелось винаймати Юрію після призначення на керівну посаду в Буковинській митниці. Орендує він її у Владислава Грімова, однак яка її площа та у скільки це обходиться – посадовець не вказав.

Серед задекларованого транспорту – жодної автівки і лише причеп марки ТАНО вартістю 17 000 грн. Однак, як він ним користується без авто – лишається загадкою.

Юрій Терещук

Також він задекларував 249 тисяч гривень зарплати, яку Юрій Терещук отримав у Волинській та Буковинській митницях. Заощаджень та інших цінних паперів теж у Юрія немає. Вочевидь, після розлучення він залишився ні з чим.

Варто зауважити, що масштабні звільнення митників анонсували кілька днів тому після засідання РНБО. Вперше в історії України рада запровадила персональні санкції, зокрема заблокувала активи та майно осіб, яких, за аналітичними даними СБУ і апарату РНБО, можна назвати головною десяткою української контрабанди. Санкції ввели й проти 68 компаній, які пов’язують з контрабандистами. У перелік також потрапили 11 російських підприємств.

Передрук матеріалу можливий лише з дозволу редакції!

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *