ЗМІ назвали найдорожчі укриття  на Волині

image
Віктор Гордійчук / 01.11.2022 / 0 Коментарів

Із початком війни бюджетні установи взялися впорядковувати захисні споруди або облаштовувати підвальні приміщення під укриття. Часто такі роботи виконували власними силами та приватним коштом, проте деякі – за бюджетні гроші.

Про це повідомляє ВСН.

Здебільшого ремонтували підвали в школах та дитсадках, сільських будинках культури. Ремонт яких укриттів обійшовся найдорожче, журналісти проаналізували на основі інформації, що міститься в електронній системі публічних закупівель Prozorro.

1. Облаштування укриття в гімназії с. Підгайці Луцького району: 1 672 000 грн

Найдорожче споруджене укриття за бюджетні кошти на Волині – в гімназії с. Підгайці. Для його облаштування перероблять приміщення роздягалень спортзалу, що в цьому навчальному закладі.

На такі роботи передбачено 1,672 млн грн.

В закупівлі взяв участь лише один учасник (ПП «Ефект»), відповідно, не було торгів і початкову ціну суттєво знизити не вдалося.

До слова, директор ПП «Ефект» Сергій Бохонко на останніх виборах балотувався до цієї сільської ради в одній команді із заступником сільського голови, який курує напрям будівництва, Леонідом Гроголем. Відразу після виборів ПП «Ефект» почало активно вигравати тендери у цій громаді, загалом уже на суму 18,65 млн грн.

У тому числі в цій громаді ремонтували протирадіаційне укриття для місцевого Комунального закладу «Центр культури, туризму, молоді і спорту» - 988 тис грн.

2. Ремонт підвалу у корпусі Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою у Ковелі: 1 500 577 грн

Очікувана вартість такого ремонту початково була 2,4 млн грн, проте завдяки тому, що в тендері торгувалися п’ять учасників, ціна зменшилася ледь не вдвічі.

Переможець – ФОП Гінчук Світлана Олександрівна запропонувала зробити ремонт за 1,5 млн грн. Підприємиця із 2019 року бере участь у державних тендерах.

 3. Ремонт протирадіаційного укриття в Любешівському коледжі: 1 495 545 грн

Ремонтні роботи виконує Центр соціально-трудової реабілітації інвалідів «Енергія – І». Організація з 2013 року надає послуги з будівельних робіт для бюджетних організацій, серед частих замовників – Луцький національний технічний університет (до складу якого входить і цей коледж).

До слова, мова йде про Любешівський коледж, де у 2018 році обвалилася частина будівлі. Причиною назвали неправильну реконструкцію приміщень на першому поверсі.

4. Ремонт підвалу під укриття в обласному перинатальному центрі: 934 000 грн

У 2019 році у Луцьку завершили будівництво важливого соціального об’єкту: сучасного перинатального центру. Його спорудження тривало 18 років через значні перерви, пов’язані із відсутністю фінансування.

Корпус розрахований на одночасне перебування у закладі 72 новонароджених і їхніх мам, а також 25 медичних працівників. Однак центр споруджували в мирний час і проект не передбачав облаштування укриття.

У серпні цього року керівниця закладу Ірина Горавська повідомила про ще проблему: через відсутність зливової каналізації, яка відводила б стоки із масиву Липини та прилеглих вулиць, стічні води течуть на територію перинатального центру та дитячої лікарні й підтоплюють підвальні приміщення.

Тому на раді оборони області виділили кошти на ремонт підвальних приміщень цього закладу.

Ремонті роботи коштують 934 тис грн, виконавець – ТОВ «Україна Інжиніринг».

5. Аварійний ремонт укриття у гуртожитку Володимир-Волинського ліцею: 899 998 грн

Відремонтувати укриття в одному із гуртожитків Володимир-Волинського ліцею запланували на початку липня. Це - перша публічна закупівля, оголошена у Волинській області на проведення таких робіт.

Виконавець, який виграв торги - ПП «СМ-Інвестбуд». Фірма має досвід участі в будівельних роботах за бюджетні кошти.

Нагадаємо, у Луцьку пропонують створити мережу кризових інформаційних центрів. 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *