ЗМІ Палиці після 24 лютого отримали 2 млн грн з бюджету Луцька

image
Наш Інсайдер / 28.04.2023 / 0 Коментарів

З початку повномасштабного вторгнення на ЗМІ з медіа-пулу Палиці та партії «За майбутнє», витратили 2 142 000 грн бюджетних коштів Луцької громади. Мабуть, замість того, аби після 24 лютого 2022 року оптимізувати витрати бюджету, міська рада, структурні підрозділи виконавчого комітету та комунальні підприємства вирішили витрачати кошти на піар та рекламу у деяких волинських ЗМІ. Якщо проаналізувати усі публічні закупівлі на майданчику ProZorro можна припустити, що серед ЗМІ керівництво Луцької міської територіальної громади має трьох фаворитів. Це – Дочірнє підприємство Телерадіокомпанія «Аверс», інформаційне агентство «Волинські Новини» та ТОВ «Слово Волині», яке є офіційним засновником телеканалу «12 канал». Саме ці видання відносять до медіа-пулу Ігоря Палиці і команди партії «За майбутнє».

 

Разом цим трьом засобам масової інформації вдалось з 24.02.2022 року по нинішній час освоїти через закупівлі 2 142 336 грн бюджетних коштів. Найбільше за час воєнного стану міська влада рекламувалась на телеканалі «Аверс». Загалом телекомпанія виграла 29 закупівель на суму 1 762 996 грн. Предмет закупівлі - телевізійні та інформаційні послуги у формі виготовлення та/або розміщення в ефірі телеканалу та/або радіостанції «Аверс» інформаційних матеріалів, розміщення рекламно-інформаційних матеріалів в ефірі і маркетингові послуги. Такі закупівлі оголошували не лише виконком, департаменти освіти, культури, молоді та спорту, мунварта, ЦНАП а й КП «Луцькспецкомунтранс», яке займається вивезенням сміття і навіть Департамент фінансів та бюджету, в обов’язки якого входить – перерахунок казни громади.

 

Інше видання з медіа-пулу Ігоря Палиці – ІА «Волинські новини» виграло 9 закупівель.

Таким чином, з бюджету громади з початку повномасштабного вторгнення видання отримало 279 500 грн. За ці кошти «Волинські новини» міській владі та комунальним структурам послуги інформаційних агентств, рекламні і маркетингові послуги, займались розповсюдженням інформації на публічних сторінках у соціальних мережах Facebook, Instagram, і Telegram. Цікаво, що окрім структурних підрозділів міської ради, у видання замовляло рекламно-інформаційні матеріали навіть ЖКП №3.

 

Найменше серед ЗМІ, підконтрольних «майбахам» отримав з бюджету «12 канал». А точніше ТОВ «Слово Волині», яке є офіційним засновником телекомпанії. За виготовлення та трансляцію програм про діяльність Луцької міської ради на телебаченні виконавчий комітет заплатив телеканалу з бюджету громади 99 840 грн.

 

Таким чином, трьом підконтрольним Ігорю Палиці і команді партії «За майбутнє» ЗМІ вдалось освоїти разом  2 142 336 грн бюджетних коштів, а отже – грошей платників податків. І це – фактично на рекламу своєї діяльності у час воєнного стану.

Саме на рекламу, адже висвітленням усіх процесів у місті та діяльності органів влади займаються усі місцеві волинські засоби масової інформації. Щоправда, не всі пишуть «хвалебні» оди та «потрібні» матеріали про діяльність влади, а розповідають реальний стан справ, що не завжди позитивно впливає на імідж самого Ігоря Палиці чи його колег по партії – голови Луцької міської ради Ігоря Поліщука і одного з «тіньових лідерів» партії Олександра Товстенюка.

Варто зауважити, що у попередні роки, до повномасштабного вторгнення з бюджету Луцька не витрачалось таких коштів на висвітлення діяльності міської влади. Також у цих закупівлях часто використовують так звані "допорогові" суми. Тобто 49 000 і 99 000 гривень. До таких заходів бюджетні установи вдаються, коли хочуть уникнути конкурсу, в якому можуть взяти участь декілька учасників, а віддати послугу конкретному виконавцю.

 

УВАГА! Якщо ви володієте інформацією щодо корупційних чи інших незаконних дій з боку луцьких, волинських чиновників - надсилайте її на пошту insidersmg@gmail.com. Анонімність гарантуємо!

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реклама авторинку і закриті відео: що знімав «Аверс» за бюджетні гроші

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *