Кому митник Бурдейний віз $700 тис «кешу»

image
Наш Інсайдер / 06.06.2021 / 0 Коментарів

Затримання начальника відділу митного посту «Ягодин» Михайла Бурдейного з 700 тис. доларів в авто спричинило інформаційний вибух.

Сотні тисяч доларів він перевозив з митного посту до Києва. Вилучені в нього кошти були травневим місячним «кешем» для групи державних установ, причетних до низки корупційних схем, включаючи схему ввезення автомобілів. Про це у Facebook написав Юрій Бутусов із посиланням на джерела Цензор.нет.

«Ми ще не бачили всіх підписаних пакетів, сподіваємось, скоро вони їх опублікують, але підписи на упаковках зрозумілі. СБ Люб – це як СБУ Любомль – райвідділ, який займається боротьбою з контрабандою в «Ягодині». Прокуратура не вказана де. «Зам» – важко зрозуміти де і хто. Але відомство не вказано, мабуть, якийсь начальник митниці. Також є інформація, що є пачки підписані для поліції та структур, відповідальних за реєстрацію транспортних засобів», – йдеться в повідомленні.

11

Зазначається, що загальна сума упаковок, підписаних для контролюючих органів, становить близько 100 тис. дол. Бутусов пише, що за версією слідства, більшу частину грошей повинні були передати в управління відділу профілювання митних ризиків.

«Очевидно, що 600 тисяч доларів не могли йти в кишеню одному лише департаменту ризиків, а передаються наверх іншим людям, тим, хто призначав, тим, хто прикриває.

Вражає інше. 700 тисяч доларів «кешу» – це без урахування того, що поклали собі місцеві митники та інші перевіряючі органи на місці в свою кишеню, до моменту вивезення цієї передачі.

Це везе дрібний чиновник.

Це всього лише один місяць (в якому було 10 днів вихідних).

Один пост.

Однієї митниці.

ввв

Причому всю схему розподілу грошей ми не знаємо, цілком можливо, що це навіть не один канал збору коштів на «Ягодині», – йдеться в повідомленні.

Бурдейний задекларував квартиру в Кельменцях площею 67,2 кв.м, яка належить його дружині Ірині Бурдейний. Житловий будинок в Кельменцях також записаний на Ірину Бурдейний, втім, його площа не вказана.

Ще один будинок, площею 225 кв.м, який записаний на Ірину Бурдейний знаходиться в стані будівництва.

Їй же належить автомобіль Lexus NX 300 (2018) куплений в 2018 році.

У 2020 році Бурдейний заробив на своїй посаді 298 тис. Гривень, а його дружина отримала 2 тис. Гривень допомоги при народженні дитини. При цьому, заощаджень у подружжя немає.

У 2018 році, коли Ірина Бурдейна придбала авто, її дохід склав 26 тис. Гривень, а Михайло Бурдейний заробив в той рік 183 тис. Гривень. При цьому заощаджень у них також не було. Витрати на покупку авто вони не задекларували, як і не вказали вартість автомобіля. Втім, на українському ринку, за станом на сьогодні, вартість Lexus NX 300 близько одного мільйона гривень.

Нагадаємо, 4 червня ДБР обшукало автомобіль начальника зміни митного посту «Ягодин» Михайла Бурдейного й виявило в багажнику цього транспортного засобу 704,3 тис. дол.

Раніше голова Державної митної служби Павло Рябікін підписав наказ про порушення дисциплінарних проваджень стосовно 100 працівників Держмитслужби. Серед них – 17 керівників митниць та митних постів. Підставою порушення дисциплінарних проваджень є причетність і можлива участь у масштабних контрабандних схемах. У списку керівників митниць та митних постів щодо яких порушене провадження є і керівник «Устилуга» Олександр Оникійчук, а також скандально відомий колишній заступник начальника Волинської митниці ДФС Юрій Терещук.

222

333