На що витратить «Луцькводоканал» 2 мільйони євро

image
/ 08.09.2021 / 0 Коментарів

«Луцькводоканал» підписав 2 контракти на реконструкцію КНС і водомереж міста. Про це повідомив директор комунального підприємства Віктор Гуменюк під час презентації проєкту підвищення енергоефективності та надійності системи водопостачання та водовідведення міста Луцька.

Він розповів, що «Луцькводоканал» увійшов в активну фазу реалізації програми НЕФКО, обсяг фінансування якого – 2 мільйони євро.

«Це кредитні кошти в розмірі 1,6 мільйони євро, співфінансування з бюджету громади – 200 тисяч євро і стільки ж само, 200 тисяч євро ми отримаємо грантових коштів», - каже Віктор Гуменюк.

За ці кошти планують встановити 300 загальнобудинкових вузлів обліку води у багатоквартирних будинках. За словами очільника «Луцькводоканалу», нині в місті понад 650 багатоповерхівок і вже у понад 300 – встановлено таке обладнання. Це дає змогу зчитувати в режимі онлайн інформацію про обсяг споживання води в різну пору доби та попереджати перевантаження і поломку систем подачі води. Тож невдовзі «Луцькводоканал» моніторитиме ситуацію по усіх спальних районах, де розміщено 5-ти і 9-ти поверхові будинки, які споживають найбільше. Другий напрямок проєкту – реконструкція 4 каналізаційно-насосних станцій.

«Їхнє обладнання зношене. Самі КНС люди майже не бачать, оскільки вони знаходяться в землі, але це досить складний технологічний об'єкт, який потребує дуже великих інвестицій. В нас на сьогодні таких є 22, але ми обрали 4 насосних станцій, які модернізуються, вони є основними», - розповів Віктор Гумеюк.

Окрім цього відреконструюють 19 з 40 підвищувальних станцій, які подають воду під тиском у багатоповерхівки.

Таким чином, 2 серпня КП «Луцькводоканал» відписав перший контракт на 227 414 євро з СФ «Комплект», а 6 вересня – угоду з «Ремводпласт» на 1 555 287 євро.

«З містом Луцьк ми вже працюємо багато років і це вже 4 чи 5 проект, який ми спільно впроваджуємо. Нам радісно, що після закінчення кожного проекту ми вже маємо традицію розпочинати новий», -  резюмувала інвестиційний радник НЕФКО Ірина Федоренко.