На Волині з 18 жовтня можуть не пустити в кіно без «ковідного» паспорта. ВІДЕО

  • Головна
  • #сповіщає
  • На Волині з 18 жовтня можуть не пустити в кіно без «ковідного» паспорта. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 12.10.2021 / 0 Коментарів

З понеділка, 18 жовтня, на Волині можуть посилити карантинні обмеження та заборонити відвідувати торгові та розважальні заклади, кінотеатри, супермаркети тощо без паспорта вакцинації.

Про це після засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС заявила заступниця голови Волинської облдержадміністрації Людмила Тимощук.

За її словами на Волині стрімко зростає кількість захворювань на коронавірус та госпіталізацій, відтак, в області ввели «помаранчевий» рівень епіднебезпеки.

Це не передбачає додаткових обмежень, однак свідчить про погіршення ситуації з коронавірусом.

У зв'язку з цим довелось розгортати лікарні другої хвилі госпіталізації. Якщо на початку четвертої хвилі захворюваності (початок осені) в області було 5 ковідних лікарень, то на сьогодні таку допомогу надають вже 14 закладів. За попередній тиждень до цього списку додали 6 медзакладів (Луцьку, Маневицьку, Ратнівську, Ківерцівську, Іваничівську районні лікарні та Нововолинську міську). Таким чином додали 665 ліжкомісць для коронавірусних пацієнтів.

Більше того 70 % госпіталізованих – киснезалежні. В області дуже високий рівень летальності, який перевищує показники минулого року. Усі киснезалежні пацієнти, та ті, котрі в реанімаціях, - не вакциновані.

Головний санітарний лікар Наталія Янко зазначила, що на усіх підприємствах незалежно від форми вартості треба посилити карантинні обмеження, такі як носіння захисних масок, дотримання дистанції та миття рук. В школах має бути не менше 80% вакцинованого персоналу. Якщо Волинь перейде до "червоної" зони, то в навчальних закладах має бути вакциновано усі 100% персоналу для того, щоб не переходити на дистанційну форму навчання.

Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко під час засідання комісії наголосив на тому, що карантинні обмеження в першу чергу стосуватимуться невакцинованих волинян.

«Звичайно, я не хочу такого поганого прогнозу для Волині. Але якщо показники захворюваності не знизяться, то через тиждень-два ми будемо у «червоній» зоні епіднебезпеки. Тож вкотре закликаю волинян - зробіть щеплення, збережіть здоров'я і отримайте додаткову можливість жити звичайним життям в пандемії, яка не відступає», - наголошує очільник області.

Відтак наголошував на необхідності зробити щеплення, адже це не лише полегшить життя у час карантину, а й убезпечить від важкого перебігу захворювання.