Сільських медиків можуть навчити виявляти онкозахворювання

image
Оля Коновалова / 25.06.2021 / 0 Коментарів

Медиків з Колківської та Маневицької громад можуть навчити виявляти онкозахворювання.

Про це йшлося під час зустрічі у с. Чорниж (Колківська ОТГ) та с. Троянівка (Маневицька ОТГ).

Саме сюди 24 червня приїхала керівниця благодійної організації «Фонд боротьби з раком» Марія Адамчук-Коротицька, народна депутатка України Ірина Констанкевич, керівництво та медики Волинського обласного медичного центру онкології та Волинського тер об'єднання захисту материнства і дитинства та керівництво громад.

У коментарі Інсайдер Медіа керівниця БО «Фонд боротьби з раком» Марія Адамчук-Коротицька зазначила, що зараз активно потрібно працювати над виявленням онкозахворювань, особливо на ранніх стадіях.

Велику увагу, наголосила Марія Адамчук-Коротицька, потрібно приділяти жителям віддалених сіл.

«Сільські жителі не завжди можуть доїхати на обстеження через дороги і віддаленість населених пунктів. Тому зустріч вирішили проводити не в Луцьку, а безпосередньо в селах. Ми разом з Волинським обласним онкодиспансером готові організувати навчання для лікарів-гінекологів і для сімейних лікарів, щоб вони вміли правильно брати мазки та проводити пальпацію грудей. Лікарі-онкологи готові їх навчити, щоб це було комплексно», - повідомила Марія Адамчук-Коротицька.

Водночас благодійна організація «Фонд боротьби з раком» готова забезпечити інформаційну кампанію – матеріали, відеоролики, борди.

Очільник Колківської ОТГ Олександр Палінкевич позитивно оцінює такі ініціативу. Очільник громади був вражений кількістю жінок, які прийшли на безплатний огляд до лікарів-онкологів, який організували учасники зустрічі.

«Ми хочемо, щоб до нас приїхали спеціалісти з автомобілем, в якому би проводили мамографію чи огляд жінок. Якраз вчора був виїзний прийом в амбулаторії.

Ми сьогодні маємо карантин по коронавірусу, але коли у нас практично кожен 40-ий українець хворіє на онко, бо за офіційною інформацією маємо мільйон хворих, то нам треба по онко карантин оголошувати. Треба, щоб наша держава звертала більше уваги на онкохворих», - наголосив Олександр Палінкевич.

В ході зустрічі також йшлося про те, що громади закуплятимуть ПАП-тести, які дозволяють своєчасно виявити передракові стани шийки матки середнього та важкого ступеня. Для населення ці тести будуть безкоштовними.