Хто опікуватиметься ансамблем «Колос»

image
Оля Коновалова / 26.05.2021 / 0 Коментарів

Відтепер Заслуженим народним ансамблем пісні й танцю України «Колос» опікуватиметься Підгайцівська сільська рада. Відповідне рішення депутати прийняли на останній сесії.

Багаторічна історія ансамблю почалась понад 70 років тому. Саме тоді місцеві аматори з смт Торчин згуртувались і згодом стали потужною командою, яка прославляла Волинь на різноманітних конкурсах і фестивалях.

колос

Однак, лише наприкінці 90-х колектив зміг зареєструвати ансамбль, як юридичну особу та отримувати підтримку з бюджету – спочатку з районного, а згодом і з обласного.

У жовтні минулого року, після смерті керівника ансамблю Олександра Огородніка, постало питання про подальше існування колективу, адже у бюджеті Торчинської громади не вистачає коштів на фінансування «Колосу».

Враховуючи історію та здобутки ансамблю у Підгайцівській громаді вирішили підтримати колектив та взяти його під опіку. Заступник голови Підгайцівської сільради Валентин Приходько розповів, що громада готова фінансувати ансамбль.

колос

«Колись їм треба було 1 700 000 гривень на рік, зараз йдеться про 960 тисяч гривень. Нам вдалось досягнути домовленостей щодо фінансування колективу з Волиньрадою. Вони дадуть 500 тисяч гривень, а ми – решту», - зазначив Валентин Приходько.

Таку позицію підтримала і депутатка Підгайцівської сільської ради Ганна Левчук. Обраниця громади розповіла, що колектив, окрім історії та репертуару, має свою матеріально-технічну базу, наприклад автобус, який можна буде за потреби використовувати на користь громади.

колос

Художній керівник ансамблю «Колос» Ігор Степанюк у коментарі Інсайдер Медіа розповів, що йому довелось пройти нелегкий шлях до того, аби зберегти колектив.

«Ми ходили до багатьох громад, але в основному чули, що громади хочуть мати свої колективи. «Колос» складається з людей і з Луцька, і Ківерцівської ОТГ, і Підгайцівської ОТГ, і Боратинської. І виходить, що Підгайці – одні, хто відгукнулися. Це і громаді буде бренд, тому що її буде прославляти такий славнозвісний колектив, і нам буде рука спасіння. І я бачу в цьому перспективу, тому що всі будинки культури, які є в Підгайцівській ОТГ – вони з санвузлами, ремонтами, з опаленням, зі всім. Є навіть балетні класи.

колос

Поки що ми вимушені були зробити паузу, адже не знали, чи будемо мати дах над головою, чи будемо просто «Колос» без звання «заслужений». Але Підгайцівська ОТГ протягнула нам руку і ми юридичну одиницю перевели, тобто зі всіма регаліями. Ансамбль «Колос» – це один з небагатьох аматорських колективів, який має звання заслуженого. В основному такі звання мають професійні колективи, а ми зберегли цю регалію, яка напрацьовувалась протягом майже 70 років. В нас тепер буде два дні народження – один офіційний 4 грудня, а другий в червні, коли ми перейшли до Підгайцівської ОТГ», - розповів Ігор Степанюк.

Зрештою, депутати вирішили прийняти «Заслужений народний ансамбль пісні і танцю України «Колос» у комунальну власність Підгайцівської сільської ради.

колос

На правах реклами