Що їли українці під час Голодомору та окупації Маріуполя: виставка в Луцьку. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Що їли українці під час Голодомору та окупації Маріуполя: виставка в Луцьку. ВІДЕО
image
Віктор Гордійчук / 28.11.2022 / 0 Коментарів

У Волинському краєзнавчому музеї відкрили виставку "Ми звинувачуємо: Голодомор 1932–1933 років". Цього разу під час підготовки виставки події 90-річної давнини поєднали з нинішніми подіями в Україні.

Про це повідомляє Суспільне.

Старша наукова співробітниця музею Марія Філонюк розповіла, що у Волинському краєзнавчому музеї вже понад десять років діє виставка, присвячена темі Голодомору.

Цьогоріч виставку доповнили сучасними експонатами, – говорить завідувачка відділу музейного розвитку Валентина Машлай. Розповідає, що влітку підполковник з Луцька Сергій Жуковський, який перебував у російському полоні, приніс до музею вервички.

"Він був в Чорнобаївці, їх перевозили до Херсонщини та він був в Криму. Коли їх тримали в Сімферополі в СІЗО, він збирав з кухні ось ці застібки, де хліб в пакетах і робив такі вервички. Тут є дата, яка говорить про просиджений день в неволі", – розповідає музейниця.

На виставку музейники запросили студентів фахового коледжу харчових технологій.

"Це був справжній геноцид українського народу, що можна побачити й зараз, бо наші люди живуть в підвалах, не мають змоги поїсти, попити води", – розповідає студентка Поліна Ляхович.

Студенти фахового коледжу харчових технологій зробили історичну реконструкцію страв, які готували українці під час Голодомору та при окупації Маріуполя 2022 року.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *