Володимир Бондар: від помаранчевого лідера Волині до фігуранта скандалів та ймовірних корупційних схем

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Володимир Бондар: від помаранчевого лідера Волині до фігуранта скандалів та ймовірних корупційних схем
image
Наш Інсайдер / 28.10.2022 / 0 Коментарів

20-річчю політичної діяльності Володимира Бондаря присвячується

Рівно 20 років тому Володимир Бондар зробив перший крок у «велику політику», ставши обранцем народу від партії «Наша Україна» у Верховній Раді України. Це був 2002 рік, час ідеалістів та романтиків, які мріяли змінити нашу державу. Ми не знаємо, чи належав до цих лав герой публікації, але з публічних джерел відомо, що з часом він став фігурантом скандалів і корупційних схем, про які розповідали волинські і не тільки журналісти.

І якщо раніше появу таких публікації можна було, наприклад, пояснити опозиційною діяльністю Володимира Нальковича, то останні роки він є депутатом Волинської облради від партії «За Майбутнє», керівники якої тривалий час — найважливіші політичні фігури нашого регіону.

 

ПЕРШІ КРОКИ

 

Перші скандали, в яких фігурує Володимир Бондар, в публічному просторі з’явилися, коли він працював в середині 2000-х на посаді голови Волинської ОДА.

Так, журналісти ТРК «Аверс» виявили інформацію про відчуження більш як гектара землі на Світязі, яку попередник Бондаря Анатолій Француз виділив для побудови Міжнародної бази відпочинку для працівників ЗМІ.

Саме під час каденції Володимира Бондаря на посаді голови ОДА ці землі продали рівненській фірмі. Сам ексгубернатор у коментарі такого факту пригадати не зміг.

Ще один скандал, який уже встиг забутися - нібито причетність губернатора до контрабанди цукру під виглядом какао-міксу. Через те, що Володимира Бондара звинуватили в оборудці, він навіть виставляв претензії в суді. Про це писала газета Вголос. Зрештою справа перейшла в судові розбірки між Володимиром Нальковичем і Олександром Гілем, який і зробив ту скандальну заяву.


Проте, полишивши справи державні, Володимир Бондар подався у бізнес.., аби знову повернутися у політику.

Як пише ІА Волинські Новини, саме у своїй передвиборчій кампанії у жовтні 2010 року Володимир Бондар просував кампанію з тепломодернізації обласного центру. Як зразок - одну з дев'ятиповерхівок за адресою проспект Перемоги, 10 було облаштовано за технологією утеплення стін.

Як з'ясувалося, пише ІА Волинські Новини, в такий спосіб кандидат застрелив одразу двох зайців: і піар собі забезпечив, і бізнес створив. Бо в засновниках компанії-замовника робіт виступило ТзОВ «Енергосервісна компанія «Луцькі комунальні системи», де фігурує дружина Володимир Нальковича - Світлана Василівна у компанії з дружинами давніх, як з
аявляє ІА Волинські Новини, друзів свого чоловіка - Владислава Стемковського - Гурманська Оксана та Георгія Давидюка - Давидюк Ірина. Керує фірмою сам Давидюк Георгій Георгійович.

 

Як пізніше виявилося, ці бізнесмени отримали не лише зиск від господарської діяльності, але й не поспішали розрахуватися ні з підрядником - фірмою, яка виконувала роботи ТзОВ «Галспецбуд Плюс», ані з ДКП «Луцьктепло», у якого купували теплоенергію для опалення квартир цього будинку. За твердженням інтернет-видання Під прицілом, підприємства раз-по-раз виставляли фірмі Бондаря претензії на сотні тисяч гривень.

 

ПІСОК, ЯГОДИ, ТЕПЛО: ДЕ ЗАРОБЛЯЄ БОНДАР ТА ЙОГО СІМ’Я ПІСЛЯ 2016 РОКУ

 

Наступний значний етап кар’єри Володимира Нальковича розпочався після призначення в 2016 році на посаду першого заступника голови Держлісагентства, а згодом – керівника цієї структури. Сталося це, як пишуть ЗМІ, завдяки хорошим стосункам Володимира Нальковича з тодішнім Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, яких він зрештою і не заперечує.

Від 2016-го року частіше з’являється в ЗМІ згадки про його сім'ю, члени якої фігурують в даних про нові підприємства та фірми. В першу чергу йдеться про бізнес на пісочних кар’єрах та плантації лохини.

До речі, ці зміни знайшли своє відображення і в декларації депутата за 2020-й рік, яка в порівнянні з 2016 роком змінилася: додалося більше дорогих авто, нерухомості та інших активів, частина з яких зареєстрована на дружину.

Так, саме Світлана Бондар фігурує у даних низки підприємств, які займаються видобутком піску на Волині. ЗМІ повідомляли, що ці фірми задіюють у роботі підставних осіб, які нібито оплачують розвідку та дозволи на видобуток надр. 

Ще один приклад - фірма «Еско-Волинь» (засновниця Світлана Бондар) почала вигравати торги на постачання теплової енергії в освітні та медичні заклади регіону. Так, в 2018 році розслідувачі з «Сили правди» нарахували 20 таких тендерів. У коментарі ЗМІ Володимир Налькович «відрікся» від бізнесу дружини та заперечив сприяння.

А найскандальнішим бізнесом з тих, які ЗМІ пов'язують з Володимиром Бондарем є ТОВ «Волинська Ягідка». Зареєстрували його того ж 2016 року, коли Володимир Налькович прийшов у Держлісагенство, а в 2018-му було висаджено першу плантацію лохини на 75 гектарах землі у Шацькому районі.

Саме це підприємство отримувало дотації з бюджетів різних рівнів на свою діяльність. Так, лише в 2018-му році з державної казни «Волинська ягідка» отримала більше 3,1 мільйона гривень, а в 2020-му – понад 1,5 мільйона гривень. 

Пізніше вибухнув новий скандал – підприємство без дозволів облаштувало великі водойми поруч з річкою Прип’ять. Ці дії навіть називали причиною обміління Світязю, адже воду брали саме з системи Прип’яті, яка, зокрема, й живить озеро.

Детальніше про цей скандал дивіться у відео розслідування «Бізнес на воді».

 

Цікавою є історія платежів податків «Волинською ягідкою». Так, журналісти виявили, що за 2018, 2019 і перше півріччя 2020 року заплатила 0 податку на прибуток. Мовляв, не було прибутку (хоча підприємство працювало в ці роки) – нема і відповідних податків. Загалом за цей період фірма, пов’язана з Володимиром Бондаром, заплатила податків в понад 10 разів менше, ніж отримала дотацій.

Так, «Волинську ягідку» держава загалом підтримала на 8 мільйонів 323 тисячі гривень, а від підприємства у вигляді податкових надходжень одержала лише 787 тисяч гривень

 

ТАМ, ДЕ БОНДАР – ТАМ СКАНДАЛ?

 

І ось в 2022 році вибухає новий скандал за участі Володимира Бондаря. Варто зауважити, що на цей час він змінив політичну команду: якщо раніше він балотувався від партії Петра Порошенка в облраду, то в 2019 році ішов під прапорами політоб'єднання «За Майбутнє» Ігоря Палиці. Тобто наразі він перебуває у складі неформальної більшості в обласній раді та, ймовірно, може використовувати це. 

Зокрема, йдеться про вересневі події, коли фактично Володимир Бондар став ініціатором своєрідної «атаки» на волинських податківців, заявивши, що вони чинять тиск на бізнес. Було проведено низку публічних заходів, це питання навіть обговорювали на сесії облради.

Водночас від джерел стало відомо, що «Волинська ягідка» і далі, як кажуть, «працювала з податками», а саме могла приховувати доходи, щоб зменшити платежі в бюджет.

Так, заявлена підприємством ціна реалізації лохини в 2022 році - 80 грн/кг, а приблизна націнка на кожному ланцюгу постачання - близько 10 грн/кг. Водночас роздрібна ціна на лохину становила 120-140 грн/кг. Таким чином від виробника до роздрібного торгівця лохина проходить 5-7 ланцюгів, що не може відповідати дійсності, - каже інсайдер. 

У 2022 році підприємство планувало реалізувати 400 т лохини. Відповідно, у розрахунку приховування лише 10 грн з кілограма, підприємство отримувало 4 млн грн неоподаткованого доходу, - додає джерело.

Можливо, саме це і стало причиною публічної активності Володимира Бондаря та його однодумців?

*****************

До речі, в 2021 році Бондар ще раз подав свою кандидатуру на посаду керівника лісагентства, але конкурсу не пройшов. Він навіть двічі судився за це крісло, але суд програв.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *