Як працює великий волонтерський центр на Волині. ВІДЕО

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Як працює великий волонтерський центр на Волині. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 05.07.2022 / 0 Коментарів

Від початку повномасштабної війни в Україні міжнародний волонтерський центр "МАРЛОГ" у Ковелі отримав 450 тонн гуманітарної допомоги з різних країн.

Про це розповіла волонтерка та керівниця громадської організації "Велика ідея" Людмила Зубарєва, передає Суспільне.

За цей час, з її слів, сформували 900 адресних передач у місця, де тривають активні бойові дії. Усі офіційні запити на гуманітарну допомогу волонтери перевіряють, аби уникнути шахрайства.

"Ця допомога не буде використовуватися у комерційних цілях. У нас є заявки виділені червоним кольором: ми передаємо їх на перевірку в СБУ. Тоді, якщо хлопці кажуть, усе ок – зелене світло, ми відправляємо", – каже Людмила Зубарєва.

Перший вантаж гуманітарної допомоги прибув до "МАРЛОГу" в березні цього року від колег з Ізраїлю, з якими у 2014 році волонтери проводили спільні проєкти. Зі слів волонтерки, нині в міжнародному волонтерському логістичному центрі у Ковелі працюють волиняни і волонтери із США, Бразилії, Австрії, Англії, Німеччини, Канади та Ізраїлю.

"Першочергово ми почали збирати медикаменти на фронт і у шпиталі, але пізніше, коли наші іноземні партнери почали збирати гуманітарну допомогу, почали присилати і гігієну, і одяг. Це виявилося надзвичайно важливим для людей, які стали вимушеними переселенцями", – зазначила волонтерка.

Зі слів Людмили Зубарєвої, за кожним із 12 секторів закріплений координатор-волонтер, який приймає усі запити про потреби. 90 % волонтерів логістичного волонтерського центру в Ковелі мають медичну освіту.

"Є людина, яка приймає заявки і перевіряє їх. Є координатор складів, які приймають ці заявки уже в обробку. Якщо це медичний склад – це одні волонтери. Таблетки інші, наповнення аптечок – ще інші. Сюди приїжджає кожен вантаж. Волонтери, як бджілки, розбирають кожну коробочку, перераховують", – говорить волонтерка.

В одному з секторів медики-координатори приймають заявки на допомогу, каже логіст Лариса Вавринюк, і комплектують тактичні аптечки, які складаються з турнікету, атравматичних ножиць, маркера, гелевої пов'язки, рукавичок, серветок тощо.

"Потрібно задовільнили усі потреби, які там вказані у заявочці. Закріпляється це усе актом: є контактна особа, з якою я контактую і визначаю момент відправки", – додала працівниця центру "МАРЛОГ".

 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *