Кожен водій сподівається автомобільну резину купити, яка ефективно служитиме якомога довше. Багато хто з них впевнений, що тут доречна теза «чим дорожче, тим краще», купуючи найдорожчі покришки. В цьому є частка правди, однак це далеко не визначальний фактор довговічності шин – багато залежить від самих шоферів. Експерти дали декілька порад, дотримуючись яких міняти скати на машині доведеться рідше.
Вибір шин із правильним розміром
Купити шини для авто потрібно того типорозміру, який вказаний у техпаспорті конкретного автомобіля його виробником. Під час тестувань на машину встановлюються покришки різних розмірів, щоб дізнатися, які забезпечують кращими їздовими властивостями.
Бувають випадки, коли купити резину з іншим розміром – це вимушений хід. Зазвичай, до нього вдаються водії, коли змінилися їздові умови, і потрібно замінити широкі покришки вузькими, високі низькими, або ж навпаки.
Нерідко нестандартні скати вибирають під стильні автомобілі для проведення тюнінгу. Однак, під такі шини диски потрібно підбирати більших розмірів, а це зайве навантаження на резину.
Навіть незначні відхилення позначаються на таких важливих їздових параметрах, як стійкість, маневреність і розхід палива. Через відсутність необхідного балансу також знижується зносостійкість шин.
Купуємо нові шини!
Чимало водіїв шукають автомобільну резину «на руках» – тобто, яка вже була в експлуатації. Так вони намагаються заощадити кошти, чим дуже ризикують з декількох причин:
- Навіть під час спілкування з продавцем далеко не кожен зізнається, чому він вирішив продати шини. Як варіант, вони могли побувати в ремонті після аварії. Сучасні технології дозволяють «заштопати» невеликі за розмірами проколи та порізи на будь-якому шинному сервісі.
- Неправильне зберігання у міжсезоння призводить до пошкоджень резини, і не лише зовнішніх. Якщо покришки перебували на холоді або вологому повітрі (наприклад, на відкритому балконі взимку), або поряд трималися хімічні речовини – це погано.
- Експлуатація не по сезону. Склад літніх скатів не призначений для експлуатації взимку, і навпаки – зимові шини не можна використовувати в теплий період.
Всі ці фактори різко погіршують якість покришок – вони втрачають оптимальні властивості та швидше зношуються. Окрім необхідності передчасної заміни шин, це ще й питання безпеки на дорозі.
Можна купити диски б/в, якщо на поверхні відсутні сліди зварювання й інших помітних пошкоджень. Однак новими вони виглядати точно не будуть, чим зменшується зовнішня привабливість машини.
Правильна обкатка
Навіть якщо нові шини купити, одразу використовувати їх на максимальних обертах не можна. Спочатку будь-які покришки потрібно обкатати, щоб вони звикли до нових умов. В той же час водій зможе визначити їхні сильні і слабкі сторони в різних їздових ситуаціях.
Поради для правильної обкатки:
- не перевищувати швидкість більше 80 км/год. (і то при хорошій погоді);
- виключити удари об бордюри, різкі ривки та гальмування;
- намагатись вибирати рівні дороги.
Процес обкатки не прив'язаний до часу, орієнтиром є кілометраж. Його кожен шинний виробник визначає окремо, багато залежить від типу та сезонності резини. В середньому, на нових літніх шинах рекомендують проїхати з обмеженнями близько 300 км, для зимових покришок 400 – 600 км.
Постійний догляд
Усі шини вимагають ретельного догляду. Варто регулярно (раз на два-три тижні влітку і ще частіше – взимку) перевіряти внутрішній тиск, підтримуючи його в нормі. На спущених або перекачаних шинах погіршується якість їзди, а сама резина стає вразливішою до пошкоджень.
Перед кожною поїздкою слід оглянути стан поверхні покришок. Будь-якої миті можна підхопити гострий предмет, який просочиться в резину. Чим довше з ним їздити, тим більша шкода завдається шині, і її швидше доведеться міняти.
Коментарів немає
Залишити коментар