Мультимодальне перевезення – перевезення вантажу, за допомогою декількох видів транспорту. При цьому відповідальність за вантаж несе лише один із них. Головними особливостями такого незвичного виду транспортування є:
- один транспортний документ, що підтверджує наявність договору про перевезення;
- одна заздалегідь визначена ціна;
- використання електронного документообігу.
Експедиторська компанія самостійно створює супровідні документи, відповідає за оплату всіх моментів у логістичному ланцюзі.
В чому унікальність мультимодального транспортування
Мультимодальні перевезення мають власні переваги перед іншими видами транспортування вантажів:
- використання найбільш підходящого транспорту на певних ділянках маршруту. Це зменшує час доставки та витрати;
- можливість обирати найкращі маршрути та долати будь-які непередбачувані ситуації на шляху;
- один перевізник несе повну відповідальність за весь шлях: він зобов’язується долати всі перешкоди, що виникають під час транспортування.
Договір про мультимодальне перевезення складається з:
- предмету договору: вантажу, який потрібно переправити із однієї точку в іншу;
- прав та обов’язків сторін;
- вартості та терміну дії договору;
- строку виконання;
- інформації про учасників;
- даних про транспортні засоби та деталі маршруту.
Компанії, що надають послуги мультимодальних перевозок використовують спеціальну документацію. Оператор, що відповідає за перевезення, позбавляє замовника необхідності ламати голову над тим, як краще перевести той чи інший товар. Однак, не тільки він має обов’язки,. Певні права та обов’язки мають абсолютно всі:
- замовник: має право розраховувати на своєчасну доставку вантажу у належному стані. В свою чергу він повинен сплатити повну вартість послуг;
- оператор мультимодальних перевезень відповідає за належний вигляд вантажу. Він слідкує за ним від моменту прийняття і до здачі. Зобов’язаний організовувати процес перевезення та обирати найоптимальніший шлях слідування транспорту;
- фактичний перевізник відповідає за безпеку доставки вантажу. Він повинен дотримуватися всіх умов договору.
При затримці вантажу на 30-90 днів, він вважається втраченим. Замовник в праві подати позов для відшкодування збитків. Однак, він може не отримати своїх грошей через надзвичайні обставини під час подорожі вантажу (стихійне лихо, обстріл тощо), страйків на шляху чи власних же помилок (неналежне пакування або маркування тощо).
Коментарів немає
Залишити коментар