ТОП-10 курйозних міні-закупівель волинських бюджетників

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • ТОП-10 курйозних міні-закупівель волинських бюджетників
image
Наш Інсайдер / 02.10.2021 / 0 Коментарів

Державні закупівлі – справа відповідальна, адже на це витрачають бюджетні кошти і відповідно – платників податків. Саме тому ці процедури під прискіпливою увагою ЗМІ і громадськості. Для багатьох спритників державні закупівлі стали можливістю збільшити статки і не завжди законним шляхом. 

Варто зауважити і те, що під час проведення торгів учасники з обох боків подають силу-силенну паперів від документів на реєстрацію підприємства до копій свідоцтв про освіту відповідної категорії працівника, який буде класти плитку в туалеті якоїсь держустанови. Усе має відповідати вимогам тендерної документації, які у кожному окремому випадку – різні. Для проведення державних закупівель не рідко державні установи навіть  мають окремого штатного працівника, який готує усі пакети документів. Значно спростила увесь процес поява інтернет-майданчиків для проведення електронних торгів.

Журналісти «Інсайдер Медіа» постійно моніторять тендери і вже неодноразово піднімали питання нераціонального використання бюджетних коштів чи порушень під час проведення процедури закупівлі. Та одна справа, коли мова йде про сотні тисяч гривень чи мільйони. І зовсім інша - 5 грн, за які на відкритих торгах купують… звичайнісінький пакет. Ми зібрали ТОП-10 міні-закупівель, які провели держустанови та комунальні підприємства області за останні 3 місяці. І тут важко не погодитись – окремі випадки не піддаються логічному поясненню і є доволі курйозними.


1. ТЕХНІЧНИЙ ОГЛЯД і УТИЛІЗАЦІЯ за 1 грн. 

Лідером рейтингу стало Управління ДФС у Волинській області, яке не могло вирішити, що зробити зі 180 одиницями майна. Спочатку їм знадобились послуги з технічного огляду та випробувань  і у той же день, 16 вересня, послуги з утилізації та переробки майна.  Вартість обох закупівель – всього лишень 1 гривня.  Перемогу в двох торгах здобуло приватне підприємство «Дєнко».

2. ДРІЖДЖІ за 2,80 грн.

«Камінь-Каширське вище професійне училище» через систему ProZorro  у вересні закупило дріжджі. Знадобилось державному навчальному закладу всього 40 грам цієї «сухої приправи». Вартість закупівлі – всього 2.80 грн. Вочевидь, обсяг закупівель не вмістився в одну процедуру, адже їм довелось провести 2 аналогічні тендери 15 та 20 вересня.

3. РОБОЧИЙ КАБІНЕТ за 3,78 грн.

Виявляється, в управлінні регіонального розвитку Ковельської райдержадміністрації можна задешево орендувати нежитлове приміщення (під робочий кабінет)  всього за 3,78 грн. Перемогу у торгах здобула Любомльська міська рада, яка й «оселить» там когось зі своїх працівників.

4. ОРЕНДА АВТОМОБІЛЯ за 5 грн.

Виявилось, що Господарський суд Волинської області отримує послуги оренди транспортних засобів. Перемогу в торгах за надання таких послуг вибороло Дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №1» Публічного акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс». Саме у них Господарський суд орендуватиме авто за 5 грн.

5. ПАКЕТ за 5 грн.

Комунальне підприємство «Управляюча житлова компанія «Володимир-Волинської міської ради» нещодавно розіграла небувалий тендер. Через відкриту процедуру торгів їм довелось купувати…  звичайнісінький пакет.  Вартість – 5 грн. І перемогу в цих торгах здобув місцевий підприємець Віктор Пасальський.

6. ЛАВРОВОГО ЛИСТУ по 8 грн. за 2 пачки

Невідомо, чи є в управлінні гуманітарної політики Камінь-Каширської міської ради власна кухня в приміщенні, та лавровий лист вони вже закупили. Нещодавно держустанова оголосила тендер на придбання 2 упаковок цієї приправи вагою 20 г. За такий контракт місцевий підприємець Олександр Зрум отримав аж 8 грн. прибутку.

7. ПАСТКА ДЛЯ ГРИЗУНІВ за 8 грн.

Виявляється, навіть такий товар, як клеєву пастку для відлову гризунів та комах у формі книжки державним установам потрібно купувати через відкриті торги. Вартість такого тендеру становила всього 8 грн, а провела закупи - Іваничівська районна державна лікарня ветеринарної медицини. 

8. КУКУРУДЗЯНИЙ КРОХМАЛЬ за 10 грн.

Не менш цікавий тендер провів Відділ освіти, молоді, спорту та охорони здоров'я Мар'янівської селищної ради. Їм навіщось знадобився… кукурудзяний крохмаль. Звісно не тонна, а всього лишень 200 грам. Вартість закупівлі – лише 8 грн.  

9. БОЛТи за 12 грн.

А от комунальному підприємству «Полігон» Володимир-Волинської міської ради  знадобилось окремим тендером закуповувати 7 болтів з різьбою. Вартість закупівлі – 12,25 грн., а виграло торги - ПП «Пан-буд».

10. ЛІТР ОЦТУ за 13 грн.

До ТОП-10 найцікавіших міні-закупівель ми вирішили віднести ще один тендер, проведений Відділом освіти, молоді, спорту та охорони здоров'я Мар'янівської селищної ради. Їм знадобився після крохмалю… оцет. Всього 1 літра. Вартість такої закупівлі становила аж 13 грн.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *