"Відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» подав заяву про відставку з посади Міністра внутрішніх справ. Дякую команді МВС за роки спільної праці. Дякую кожному офіцеру, рядовому і службовцю.
Маю честь!", - йдеться в офіційному повідомленні на сайті МВС.
Тож вже в четвер, 15 липня, Верховна Рада розгляне відставку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
Водночас як повідомила виданню Лівий Берег нардеп фракції "Слуга народу" Ірина Верещук у Верховній Раді підтвердила проведення засідання фракції сьогодні в Раді.
"У нас жодних розмов Офісом президента з цього приводу (відставки Авакова) не було. А тим паче з Кабінет міністрів. У будь-якому випадку, дуже б хотілося, якщо ми голосуємо за відставку пана Авакова, то ми маємо проголосувати за людину, яка буде його наступником. Наразі називають багато кандидатур… Я з повагою відношуся до пана Авакова, розумію, що він зробив багато, йому вдалося за 7 років чимало. Були помилки, але це не означає, що наступник буде кращий. Тому мені дуже б хотілося, щоб людина, яка готується стати міністром і можливо їм стане, буде це жінка чи чоловік, розуміла відповідальність", — заявила вона.
Верещук припустила, що "саме президент запропонував Авакова написати таку заяву".
Вона також не виключила, що можливі інші кадрові питання.
За інформацією джерел LB, можуть відправити у відставку ще трьох міністрів, серед них – очільники Міноборони і Мін'юсту.
Одразу декілька джерел назвали можливим наступником на посаді міністра внутрішніх справ Олександра Бакумова. Зараз він – депутат від "Слуги народу", балотувався за 173 мажоритарним округом (Харків). Бакумов, за даними руху ЧЕСНО, з 2018 року працював проректором Харківського національного університету внутрішніх справ, з 2016 - доцентом кафедри конституційного і міжнародного права там само.
З 2017 року - адвокат, входить до Національної асоціації адвокатів України. Член ради Харківської обласної організації Союзу юристів України.
Був головою поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Харківській області від представників громадськості. У 2015 році брав участь у бойових діях АТО у складі Прикордонних військ України, має звання капітана.
Бакумов фігурував у антикорупційному розслідуванні "Схем". За даними журналістів, на Бакумова і трьох інших харківських мажоритарників нібито мав вплив бізнесмен Вадим Слюсарєв.
"Зв'язок Олександра Бакумова (173 округ) зі Слюсаревим виявили за допомогою уповноваженої особи партії в його окрузі на цих виборах. Це – Ігор Пономаренко, він – директор ТОВ «Онікс-2006», яке займається управлінням орендованою нерухомістю. А от співволодіє цією фірмою вже знайомий Вадим Слюсарєв (на 96%)", – зазначили в ЧЕСНО.
Оновлено. Ще одним ймовірним кандидатом на посаду міністра назвали главу правоохоронного комітету у Верховній Раді Дениса Монастирського. Третій кандидат – секретар РНБО Олексій Данілов.
Аваков є єдиним міністром, який прийшов після зміни влади в Україні 2014 року і не втратив своєї посади. Він очолював МВС у першому Кабміні Арсенія Яценюка, другому Кабміні Яценюка і уряді Володимира Гройсмана, після зміни президента лишився міністром за уряду Олексія Гончарука і Дениса Шмигаля.
У червні ЗМІ поширили інформацію про те, що восени уряд хочуть відправити у відставку нібито для того, щоб позбутися Авакова.
Після цього заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що у відомстві не реагують на чутки про відставку міністра Арсена Авакова.
Коментарів немає
Залишити коментар