Декларацію волинського митника Михайла Бурдейного за 2020 рік перевірило Національне агентство з питань запобігання корупції та виявило там невідповідність доходів та витрат на придбання майна, але посадовця вирішило не карати.
Про це «
Перевірка статків волинського митника Михайла Бурдейного, який перевозив 700 тисяч доларів у багажнику автомобіля, тривала півроку: з 20.07.2021 по 15.01.2022 року.
У довідці про перевірку працівники НАЗК зазначають, що виявили недостовірні відомості у кількох розділах. Зокрема, у розділі «Інформація про суб’єкта декларування» Михайло Бурдейний вказав, що не належить до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище згідно з законом «Про запобігання корупції», таким чином зазначивши недостовірні відомості. У розділі про членів сім’ї декларант також надав недостовірну інформацію, вказавши неправильне місце проживання дочки.
Таку ж інформацію виявили і в розділах про нерухомість: посадовець не зазначив вартість та реєстраційний номер квартири дружини; не вказав площу та реєстраційний номер батьківського будинку, в якому зареєстрований; не зазначив інформації про будинок та земельну ділянку, які належать дружині на праві спільної власності, а також не вказав реєстраційного номеру недобудованого будинку, що теж належить дружині.
Аналогічна ситуація і з іншими розділами декларації: не вказано вартість на момент придбання автівки Lexus NX 300, яка належить дружині; не вказано суму виплат соціальної допомоги дружині при народженні дитини та банківського рахунку дружини в Ощадбанку.
Працівники НАЗК також з’ясували, що за період з 2000 до 2018 року сім’я митника придбала чимало майна, не маючи на те відповідних доходів. Це, зокрема, автівки Toyota Camry 2008 року випуску, яка належала декларанту, а також Opel Corsa 2013 року випуску та згаданий Lexus, які належали дружині.
«Зіставлення доходів суб’єкта декларування та члена сім’ї (дружини) і здійснених ними видатків створює обrрунтовані сумніви щодо законності джерел походження грошових активів, які були витрачені на придбання вищевказаних автомобілів», – йдеться у документі.
Така ж ситуація і з нерухомістю батьків посадовця. Впродовж 2015-2020 років, поки син працював на митниці, вони придбали житловий будинок, квартиру, гараж, а також три автівки: Нyundai Santa FE 2006 р.в., Audi Q8 2020 р.в та Audi Q7 2011 року випуску. Однак, їхні офіційні доходи теж не дозволяли придбання такого майна.
«Вказане зумовлює обґрунтовані сумніви щодо можливості придбання близькими особами (матір’ю та батьком) зазначеного майна за рахунок доходів, отриманих із законних джерел», – ідеться у довідці.
Втім, попри виявлену недостовірну інформацію, сумніви у законності отриманих доходів для придбання майна, НАЗК вирішило не притягувати декларанта до відповідальності.
«Ознак правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 3662 Кримінального кодексу України, не виявлено. Точність оцінки задекларованих активів відповідає даним, отриманим з наявних джерел. Наявності конфлікту інтересів, ознак незаконного збагачення та необгрунтованості активів не встановлено», – йдеться у висновках перевірки.
Раніше ми писали, Що в декларації скандального волинського митника.
Нагадаємо, «Головного касира» Волинської митниці Бурдейного затримали з повним багажником доларів. На ЗСУ віддали $684 тисячі, що знайшли у багажнику волинського митника. Також писали, Кому митник Бурдейний віз $700 тис «кешу»
Читайте також: Скандального митника Бурдейного досі не звільнили з «Ягодина»
Коментарів немає
Залишити коментар