2022-й рік став для Верховної Ради України чи не одним з найпродуктивніших за всю історію незалежності. Основною причиною стало повномасштабне вторгнення російської федерації, що змусило центральні органи влади оперативно приймати низку важливих для країни рішень. У перший же день, 24 лютого 2022 року, Верховна Рада України екстрено зібралася на перше пленарне засідання. Головним питанням було – затвердження Указу Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». В той же день, Україна розірвала усі дипломатичні відносини з країною-агресором.
Загалом, протягом року
- 44 – Закони оборони і безпеки
- 97 - Економічні закони воєнного часу
- 26 - Закони соціальної сфери
- 74 - у правовій сфері
- 83 - стосовно галузевого розвитку
- 16 - з питань державного будівництва
- 10 - у гуманітарній сфері
- 37 - Заяв і Звернень Верховної Ради до міжнародної спільноти, більшість з яких стосувалися російської збройної агресії.
За увесь 2022 рік пленарної діяльності депутати збиралися у залі засідань Верховної Ради України 46 разів. Загалом у порядок денний було внесено 825 питань.
Журналісти видання «Insider Media» вирішили проаналізувати не стільки роботу Верховної Ради, скільки активність волинських нардепів у сесійній залі в умовах воєнного стану. Через активні хакерські атаки на сайти центральних органів влади ще на початку війни доступ до багатьох сторінок обмежено. Втім, на сайті Верховної Ради ми
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Палиця, Рубльов, Івахів: хто з волинських нардепів пропустив найбільше голосувань за період воєнного стану
Отож, загалом, за час роботи Верховної Ради у 2022 році системою «Рада» проведено 2201 голосування.
Абсолютним лідером у рейтингу прогульників серед волинських нардепів можна вважати Степана Івахіва від фракції «За майбутнє». Торік нардеп від виборчого округу №21 спромігся натиснути кнопку голосування всього лишень 4 рази. А це – 0,18% від загальної кількості сеансів. Він був відсутній під час 1362 голосувань. Та навіть коли й перебував у стінах Верховної Ради, був офіційно зареєстрований і картка нардепа фіксувалась системою «Рада» - парламентарій проігнорував 835 пропозицій голосування.
Друге почесне місце серед прогульників займає один з лідерів партії «За майбутнє», політик та олігарх Ігор Палиця. З 2201-го голосування він був відсутній у 1065-ти випадках, а 1026 голосувань – нардеп просто проігнорував, хоч і був офіційно зареєстрований на пленарному засіданні. Таким чином, Ігор Палиця спромігся натиснути на кнопку голосування всього 110 разів, а це – лише 5% від загальної кількості.
Трійку лідерів, якому по праву можна дати бронзову медаль в псевдономінації «Працівник року» закриває ще один поплічник Ігоря Палиці – В’ячеслав Рубльов. Попри те, що нардеп балотувався від партії «Слуга народу» – він є вихідцем з попереднього політичного проєкту – партії «УКРОП». Вячеслав Рубльов не лише не приховує своїх політичних симпатій до партії «За майбутнє», а й активно співпрацює з її представниками і голосує в унісон з ними.
Загалом у 2022 році він проголосував 1024 рази, а це – 46,52% від усієї кількості сеансів. Вячеслав Рубльов за увесь рік пропустив 774 голосування, а у 403-х випадках – просто проігнорував свій прямий обов’язок нардепа натиснути кнопку в системі «Рада», хоч і був зареєстрований у Верховній Раді.
Значно активніше у стінах Верховної Ради працює нардепка він партії «За майбутнє» Ірина Констанкевич. З 2201 голосування вона пропустила лише 62. Таким чином вона взяла участь у 1370 сеансах – 62,24% від загальної кількості. У 769 випадках вона пропустила голосування, хоч і була присутньою на пленарному засіданні.
Одним з найактивніших серед волинських нардепів-«майбахівців» як і завжди залишається Ігор Гузь. Він голосував у 1615 випадках, а це – 73,38% від загальної кількості усіх сеансів (2201). В цілому за 2022 рік він пропустив 401 голосування, а 185 разів чомусь не голосував, хоч і був зареєстрованим у Верховній Раді.
Найбільш сумлінним серед волинських нардепів виявився Валерій Стернійчук від фракції «Слуга Народу». Він найактивніше серед усіх 6 обранців брав участь у голосуваннях – 1882 рази з 2201-го. А це – 85,51% від загальної кількості сеансів. У 2022 році він пропустив всього лише 82 голосування, а у 237 випадках не голосував, хоч і був офіційно зареєстрований під час засідання.
Коментарів немає
Залишити коментар