Коломойському продовжили тримання

image
Назар Тарадюк / 27.10.2023 / 0 Коментарів

Тримання під вартою бізнесмена Ігоря Коломойського до грудня продовжив Шевченківський райсуд Києва.

Про це йдеться у трансляції із зали суду, - пише hromadske.

Ще 2 вересня суд призначив Коломойському запобіжний захід — два місяці тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави в понад 509 мільйонів гривень. Згодом заставу збільшили до 3,8 млрд гривень, оскільки слідчі заявили про викриття нових даних у справі.

Термін утримання Коломойського в СІЗО спливає 2 листопада, прокурор просив продовжити його ще на два місяці — до 2 грудня включно.

Прокурор зазначав, що на волі Коломойський може планувати втечу за кордон та переховуватися від слідства. Зокрема Кіпр, громадянином якого є Коломойський, залишає за собою право не видавати своїх громадян за запитом слідства. До того ж прокурор підозрює, що тоді Коломойський може позбутися громадянства України.

Сторона обвинувачення також казала про ризик знищення доказів та впливу на свідків — співробітників «ПриватБанку», які працювали за дорученням Коломойського.

Прокурор зазначив, що слідство не встигли завершити за два місяці перебування Коломойського в СІЗО через складність справи. Слідство ще має допитати свідків, дослідити рух коштів із рахунків «ПриватБанку» на рахунок Коломойського, отримати документи від органів США, Франції, Великої Британії, Швейцарії, Кіпру та Ізраїлю тощо.

Адвокати Коломойського відповіли, що складність справи компенсується кількістю правоохоронців, які її ведуть: це 37 детективів та 14 прокурорів.

Уже втретє в судових засіданнях виступали люди, які зголосилися взяти Коломойського на особисті поруки. Зокрема, 27 жовтня виступали: військовий Сергій Якименко, керівник 1+1 media Ярослав Пахольчук, головний рабин Дніпра Шмуель Камінецький, народний депутат від «Слуги Народу» Артем Ковальов, народний депутат Сергій Демченко («Слуга Народу»), експосадовець «Нафтогазу» Ігор Діденко тощо.

Нагадаємо, 2 вересня Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.

Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень. Згодом розмір застави збільшили до 3,89 млрд грн.

8 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура на 2 доби наклали арешт на активи та майно Коломойського.

Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в арешті активів олігарха Ігоря Коломойського.

Йому загрожує до 12 років ув'язнення.  

Відомо, що Апеляційний суд залишив в силі запобіжний захід у вигляді перебування під вартою та застави у 3,8 млрд гривень бізнесмену Ігорю Коломойському.

Також відомо, що детективи відмовляються залучати консула Ізраїлю. Варто зауважити, що 24 жовтня Коломойського лишили під вартою.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *