Луцьку скоро можуть передати у власність дитячу залізницю

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Луцьку скоро можуть передати у власність дитячу залізницю
image
Оля Коновалова / 15.11.2021 / 0 Коментарів

Луцька міська рада вкотре заявила про готовність прийняти в комунальну власність майновий комплекс дитячої залізниці.

Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 15 листопада,  під час позачергової сесії Луцької міської ради.

Директор департаменту економічної політики Борис Смаль, зауважив, що наступного тижня Укрзалізниця вирішуватиме, чи надавати дозвіл на передачу майнового комплексу Луцькій міській раді.

«Нарешті є попередня домовленість з Укрзалізницею про те, що питання нарешті буде зрушене з місця. Крок №1 – це сьогоднішнє рішення Луцькради про те, що ми готові її прийняти безкоштовно на баланс».

Міський голова Ігор Поліщук повідомив, що у випадку позитивного вирішення питання всіх звільнених працівників дитячої залізниці повернуть на роботу.

«Разом з ними ми будемо думати як розвивати та покращувати діяльність вказаного об’єкту».

Депутат Луцькради Тарас Шкітер наголосив на тому, що як сам комплекс, так і територія навколо нього вже давно потребують оновлення.

«Отримавши цей об’єкт у комунальну власність його можна буде перетворити на сучасний рекреаційний комплекс з належною інфраструктурою, наприклад, з’єднати його з пішохідними та веломаршрутами з іншими об’єктами вздовж річки Сапалаївка, в рамках облаштування набережної, концепцію якої презентувала наша команда».

Луцьку дитячу залізницю відкрили в листопаді 1954-го року. Вагони – польського виробництва 60-х років минулого століття. Приміщення станції збудоване лучанами на початку 50-х років. Площа, яку займає залізниця, близько двох з половиною гектарів. У зв’язку з карантином залізниця у 2020 році не працювала.

Про наміри закрити Луцьку дитячу залізницю стало відомо у вересні минулого року. Тоді ж одразу Луцькрада звернулась до Укрзалізниці, міністерству інфраструктури та прем’єр-міністру. Спочатку Укрзалізниця пропонувала Луцьку придбати майновий комплекс. 11 грудня дитяча залізниця працювала востаннє. Потім вагони і теплотяг – «законсервували». Приміщення станції «Росинка» – перестали опалювати. П’ятьох працівників перевели на інші посади в Укрзалізниці, а 514 дітей повідомили, що занять в гуртку юних залізничників більше не буде.

Згодом зі станції вивезли меблі, обладнання, стенди та форму юних залізничників. Частину перевезли на Рівненську дитячу залізницю.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *