Міноборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік

 • Головна
 • НОВИНИ
 • Міноборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік
image
Віктор Гордійчук / 23.12.2021 / 0 Коментарів

Стати на військовий облік — обов’язок, а не право українських жінок. Про це пише видання По той бік новин, інформаційна кампанія Інституту розвитку регіональної преси.

Читачів спантеличили новини про те, що з 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи. Інформацію про це зараз активно поширюють у месенджерах і на різних телеграм-каналах.

✔Правда полягає в тому, що жінки окремих професій і раніше були військовозобов’язаними. Відтепер перелік таких професій суттєво розширили — аж настільки, що він стосується майже кожної жінки віком від 18 до 60 років, придатної до проходження військової служби за станом здоров’я.

З повним переліком професій, «споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних», можна ознайомитися у відповідному наказі Міноборони https://bit.ly/3pkHjKs

Міноборони створило цей перелік відповідно до вимог закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» https://bit.ly/3mqtpVj

У ньому частину одинадцяту першої статті закону «Про військовий обов'язок і військову службу» https://bit.ly/3ssJ3TN виклали в такій редакції:

👉«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

❗Як стати жінкам на військовий облік?

Радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова в ефірі Громадського радіо повідомила, що алгоритм та додаткова інформація з’явиться на сайті військкоматів (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) або Міністерства оборони https://bit.ly/3GWwvIm

Очільники підприємств повинні проконтролювати, щоб жінки, які вже працюють, встали на військовий облік. У жінок, які тільки влаштовуються на роботу слід перевіряти наявність документів про взяття на військовий облік. Інакше можливі штрафи.

❗Доповнення: жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу у воєнний час. У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службу тільки в добровільному порядку (за контрактом).

У тексті документу мовиться, що військовозобов'язаними є жінки ти професій, які представлені у переліку і придатна до проходження військової служби за станом здоров'я та віком. Для жінок граничний вік – 60 років.

Довідка. Відповідно до закону про військовий обов'язок та військову службу, військовозобов'язані – це особи, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Таких жінок можуть залучати до лав ЗСУ або до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. Натомість у мирний час вони можуть долучатись до війська лише добровільно за контрактом.

Перелік військовозобов'язаних спеціальностей

Стати на військовий облік буде обов'язково для:

 • журналісток,
 • операторок,
 • піарниць,
 • видавчинь,
 • бібліотекарок,
 • перекладачок,
 • медиків та ветеринарок,
 • аналітикинь,
 • фінансисток,
 • науковиць,
 • менеджерок різного профілю.

Тепер роботодавець має проконтролювати, щоб жінки відповідних спеціальностей, які вже працюють на підприємстві за переліком, стали на військовий облік. Також, перш ніж брати жінку на роботу, роботодавець має перевіряти в неї документи про взяття на військовий облік.

Порушення норм каратиметься штрафами від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Колишній міністр оборони Анатолій Гриценко вказує:

 • якщо жінка-працівниця не стане на облік, то сплачуватиме штраф 850 – 1700 гривень,
 • а її керівник на роботі – 5100 – 8500 гривень.

 

Чому збільшили кількість військовозобов'язаних жінок

Міністерство оборони України на тлі напруження на кордоні з Україною готується до найгіршого розвитку подій. Мовиться про широкомасштабний наступ російських військ на Україну.

Ми не знаємо, чим ця ситуація завершиться, коли до наших кордонів стягуються війська Росії, там дуже великі сили. Ми не знаємо, що це – торгівля ситуацією, виманювання якихось собі преференцій або це дійсно загроза,
– зауважила радниця заступника міністра оборони Наталія Воронкова "Громадському радіо".

За її словами, цьому переліку не приділяли уваги, але це ті спеціальності, що був і раніше.


 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *