На Волині за державною програмою вчителів забезпечать ноутбуками

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині за державною програмою вчителів забезпечать ноутбуками
image
/ 25.07.2021 / 2 Коментарів

«Ноутбук кожному вчителю»: в ОДА розповіли про реалізацію спільного проєкту Міністерства освіти та науки і Мінцифри України

23 липня 2021 року відбувся брифінг Волинської ОДА щодо реалізації в області проєкту «Ноутбук кожному вчителю» за участю заступниці голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Вікторії Левчук. Про це повідомляє пресслужба Волинської ОДА.

«Майбутнє – за цифровізацією онлайн-технологіями, тому робота з комп’ютером є необхідністю. Інтернет та сучасні технології розширюють наші можливості і дозволяють зазирнути у будь-який куточок світу та знайти будь-яку інформацію. Завдяки інтернету вчителі можуть знаходити більше інформації, методик та інструментів для роботи з дітьми. Крім того, сучасні технології дозволять нам бути успішними у сфері цифровізації і власне, у сфері цифровізації освіти», – переконана Вікторія Левчук.

Окрім забезпечення учителів необхідною технікою, в області реалізовується інтернет-субвенція для підключення закладів соціальної інфраструктури, на яку цьогоріч державою було виділено 34,7 млн грн.

Як пояснює Вікторія Левчук, субвенція між областями розподілена пропорційно кількості школярів в регіоні та реалізується на засадах співфінансування. Забезпечення шкіл ноутбуками здійснюється за передбаченою Кабінетом Міністрів черговістю: школи з кількістю здобувачів освіти не менш, як 250 осіб та опорні школи; а також школи з кількістю здобувачів освіти не менш, як 100 осіб.

Ефективне використання даної державної субвенції на придбання ноутбуків дозволить закупити не менше 60 тисяч одиниць комп’ютерної техніки. Для забезпечення прозорості процесу закупівель, детальна інформація про цей проєкт буде висвітлюватись на публічному дашборді, де кожен мешканець зможе переглянути інформацію за відповідним посиланням з комп’ютера чи за допомогою мобільного гаджету.

«Саме вчитель формує майбутнє нашої країни, виховує, навчає та готує до дорослого життя дітей та нашу молодь. Тому звертаюсь до усіх за підтримкою цього проєкту, щоб за декілька років досягти поставленої мети та забезпечити необхідним усіх вчителів», – наголосила Вікторія Левчук.

До слова, за інформацією заступниці начальника управління освіти й науки облдержадміністрації Тетяни Соломіної, отримання комп’ютерів залежить від того, яка статистична інформація була подана директорами навчального закладу.

Враховуються усі комп’ютери, які є у школі. Не отримують комп’ютери, згідно порядку використання коштів субвенції, вчителі захисту Вітчизни, трудового навчання, директори, заступники директорів і вчителі початкових класів (останні як такі, що повністю забезпечені технічним обладнанням).

Варто відзначити, що на сьогоднішній день Волинська ОДА одна з тих, що вже оголосила про початок першого тендеру – закупівлю 921 ноутбука, орієнтовна дата аукціону – 13 вересня 2021 року. Очікується, що усі закупівлі будуть оголошені впродовж липня-серпня, а самі ноутбуки будуть доставлені до кінця року.

Що стосується фінансування, то до реалізації проєкту активно долучились об’єднані територіальні громади Волині. Так, 30 % співфінансування представляють Луцька, Володимир-Волинська, Камінь-Каширська, Нововолинська територіальні громади; решта ОТГ долучаються в межах 10%.

Коментарі (2):

  1. а гроші чиї?

    1. а читати вас не вчили? Що стосується фінансування, то до реалізації проєкту активно долучились об’єднані територіальні громади Волині. Так, 30 % співфінансування представляють Луцька, Володимир-Волинська, Камінь-Каширська, Нововолинська територіальні громади; решта ОТГ долучаються в межах 10%.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *