Що робити, якщо в квартирі зникла вода: прості поради

image
Наш Інсайдер / 11.10.2022 / 0 Коментарів

Атаки агресора на енергетичні об’єкти України вже призводять до зникнень електроенергії й, відповідно, до перебоїв із водопостачанням та водовідведенням на території держави. Оскільки Луцьк теж є частиною енергосистеми України, не виключені перебої з електропостачанням навіть за відсутності ворожих ударів у нашому регіоні.

Руйнування інших енергетичних об’єктів може викликати зупинку електропостачання і в нашій громаді. Тому Луцькводоканал надав інструкцію дій, які необхідно зробити кожному, аби підготуватися до можливих перебоїв з подачею електроенергії, адже це одразу спричинить зупинку водопостачання і водовідведення.

За відсутності електроенергії прийняття стоків і можливість їх перекачування на очисні споруди також зупиняться. Отож – як підготуватися до можливого раптового припинення електропостачання, водопостачання і водовідведення:

  1. В кожну оселю потрібно придбати бутильовану герметичну питну воду з великим терміном зберігання, з розрахунку 6 літрів на особу. Це - запас питної води на 72 години, який варто зробити вже зараз.
  2.  Наберіть певний об’єм води для технічних потреб. Це може бути вода з крана, набрана в об’ємну тару.
  3. Запасіться комплектами одноразового посуду, бажано паперового.
  4. Придбайте кілька упаковок вологих серветок.

 Що робити, коли пропало світло, а відповідно – і вода?

  1. Не панікувати й не обривати телефонні лінії диспетчерів! При аварійних ситуаціях відповідні служби одразу будуть поінформовані і візьмуться за відновлення мереж.
  2. Необхідно обмежити використання каналізації. Користування туалетом має бути груповим – не потрібно спускати воду з бачка щоразу.
  3. Для харчування використовувати одноразовий посуд.
  4. Для санітарно-гігієнічних потреб використовувати одноразові вологі серветки.
  5. Управителям будинків, головам ОСББ необхідно обов’язково подбати про можливість відбору води з підвального приміщення, або з першого поверху, та про її роздачу біля будинку, або біля кожного під’їзду. Для цього необхідно мати шланг, системне кріплення, а також відповідні крани для того, щоб кожен мешканець будинку мав змогу набрати воду

"Категорично заборонено викидати в каналізацію вологі серветки, засоби гігієни та одноразовий посуд", – зазначають у дописі.

Що робитиме «Луцькводоканал»у період відсутності електропостачання?

Водоканал буде розгортати резервні елементи живлення для того, щоб забезпечити мінімальний тиск в системі водогонів міста.

"Залежно від можливого ступеня ураження або ступеня виникнення проблеми у нас є певні можливості підтримувати мінімальні тиски в мережі за рахунок резервів води. При цьому вода в системі водопостачання буде питною протягом 72 годин. Також оперативно буде надаватися інформація щодо додаткових пунктів розливу або відбору води, залежно від ситуації",  – додають у повідомленні.

Зауважимо, що одне з головних завдань для населення в непередбачуваних випадках – максимально обмежити користування каналізацією! Перекачування стоків потребує великої кількості резервних джерел і тому їх розгортання неможливо здійснити в межах 72 годин.

"Закликаємо вас подбати про всі перераховані заходи вже зараз. Адже в разі перебоїв з електроенергією не працюватимуть ні магазини, ні банкомати. Тому стратегічні запаси води й інші вказані предмети першої необхідності варто придбати зараз, без поспіху і паніки", – йдеться у дописі.

Нагадаємо, Луцький міський голова Ігор Поліщук розповів про готовність міста до екстреної ситуації в разі обстрілу росіянами. 

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *