Зі столиці до Ковеля планують запустити «Інтерсіті»

image
/ 17.05.2021 / 0 Коментарів

Керівництво Волинської ОДА та дирекція «Укрзалізниці» обговорили питання запуску швидкісного потяга «Інтерсіті» сполученням Київ-Ковель.

Про це під час форуму Асоціації міст України, який відбувся у селі Радовичі Турійської ТГ, розповів заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа.

«У нас була зустріч з  «Укрзалізницею», ми вже говорили – є можливість у нас до Ковеля пустити «Інтерсіті». Технічно така можливість є. Так само польське «Інтерсіті» ходить до Хелма. Якщо ми цей відрізок вузької колії, єропейської, електифікуємо, то буде можливість пустити «Інтерсіті» на пряму з Києва на Варшаву. Всього 6 годин без пересадки. Питання лише в електрифікації», - розповів Ігор Чуліпа.

пр

Також він згадав про електрифікацію ширококолійки, якою їздять вантажні потяги.
Зокрема, є проблемна ділянка - 94-кілометровий відрізок колії Ковель-Ізов-Держкордон.

«Ми добивалися спільно з обласною радою, спільно з народними депутатами, вирішення питання електрифікації між широкою нашою вітчизняною колією на відрізку Ковель-Ізов-Держкордон. Зараз вже електрифікується ця ділянка. Там виділяють 1 мільярд 400  і «Укрзалізниця» все робить», - зауважив заступник голови Волинської ОДА.

Основним вантажопотоком за цим напрямком є експортна залізорудна сировина, що прямує з підприємств регіону Кривого Рога на металургійні підприємства у Польщі. Наразі маршрут цього вантажопотоку пролягає електрифікованими напрямками до станції Ковель, а далі вантаж перевозиться на дизельній тязі за напрямком Ковель-Ізов-Держкордон, що є найбільш затратною частиною цього маршруту.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *