Скандальне будівництво таунхаусів на вул. Гущанській, 25 в Луцьку вже втретє хочуть легалізувати через сесію міської ради. Житло збудували на землі, яка має інше призначення - для садівництва. Тепер депутатам пропонують змінити цільове призначення ділянки, щоб була можливість його узаконити.
До цього проєкту, за інформацією джерел в мерії, причетний один із обранців міськради - депутат Євген Ткачук. Він відстоює перед колегами потребу проголосувати за це питання: про це, приміром, вказує його активність перед голосуванням щодо цього питання.
Сам Євген Ткачук - один із небагатьох депутатів, хто голосує за це питання, при цьому, ймовірно, мав би не повідомити про конфлікт інтересів. Адже продажем цієї нерухомості, не приховуючись, займається його син Олександр Ткачук.
Будівництво без дозволів
Таунхауси на вул. Гущанській збудували без належних дозволів. Про це розповів начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Владислав Троць під час сесії 28 вересня. Тоді вперше виносили на голосування питання про зміну цільового призначення землі під таунхаусами із садівництва на житло.
Посадовець повідомив: ще у 2021 році виявили, що будівництво здійснювалося без дозвільних документів. Видавалися відповідні приписи і забудовник сплатив штраф.
Також були відсутні будівельні паспорти, без чого будівництво незаконне.
«Там перевірка була. Їх оштрафовано, вони заплатили штраф. Їм давали припис ліквідувати порушення... Там частина будинків стоять на землях для житлового будівництва, а частина – на землях сільськогосподарського призначення», – розповів начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю.
Після такого виступу депутати майже одноголосно не підтримали рішення.
Так виглядають таунхауси на вул. Гущанській: уже збудовані, а поки немає усіх дозволів навіть на землю під ними
До слова, якщо земельна ділянка (як у цьому випадку) має цільове призначення - для садівництва, то на ній можна вирощувати овочі, розбивати фруктові сади, будувати підсобні приміщення і навіть будинок для сезонного проживання (не цілий рік!), але в такому будинку не можна прописатися. Таунхауси на Гущанській мало схожі на дачні будинки, та й при продажі не вказують, що тут - не можна буде реєструвати місце проживання.
Палка промова Ткачука не допомогла?
Через місяць після невдалого голосування той самий проєкт рішення про землю під таунхаусами на Гущанській знову з’явився на розгляді депутатів.
Цього разу з першої спроби рішення отримало 21 “ЗА”. Такої кількості голосів - замало, тож депутат Євген Ткачук запропонував ще раз поставити це питання на голосування і озвучив палку промову, в якій - просто суцільні “козирі”: і покупці-АТОвці, і потреба підтримати бізнес в війну, і “біда” з закритими реєстрами. Подаємо текст цієї промови дослівно та на відео.
Євген Ткачук: “Я особисто вивчав дане питання. Там сформована земельна ділянка для садівництва, переводиться для будівництва. Там дійсно будується, розвивається бізнес. Мало того, там кошти вклали - є люди, учасники АТО і придбають житло, також внесли свої частики люди, які виконували бойові завдання і також в зоні АТО. Велике прохання - підтримати. На жаль, вони фізично не могли раніше оформити документи, бо всі знають - 8 місяців стояли всі реєстри, закрито було.
Підтримую пані Аллу (депутатка Алла Надточій перед голосуванням за попереднє питання зауважила, що потрібно підтримати бізнес, - авт.), зараз дійсно дуже важка ситуація в країні, місті Луцьку. Щоб більше сплачувались податки, робочі місця, вони не зупинились, вони далі будували і, як то кажуть, рухалась економіка, закупляли і матеріали, і сплачували податки за заробітні плати робітникам і т.д. Давайте підтримаємо. Любий бізнесмен зараз старається, якщо заробив якусь копійку, допомогти нашій армії, нашій країні, щоб все-таки ми перемогли в цій клятій з фашистами війні. Давайте підтримаємо наших підприємців”.
Промова не допомогла: знову ті самі 21 “ЗА” (щоправда, опозиційний Михайло Наход зі “Свідомих” цього разу передумав і замість “ЗА” - утримався, а свободівець Микола Федік, який був відсутнім, “з’явився” і віддав свій голос).
При чому тут Ткачук?
Офіційно земля під будівництвом зареєстрована на Клюйка Сергія Валерійовича. Він - адвокат, має відповідне посвідчення, проте судячи з інформації у судових реєстрах - активно практикою не займається.
Проте збудовані таунхауси продає не він, а саме родина депутата Євгена Ткачука. Про це нам повідомили джерела в міській раді.
Також, приміром, на сайтах онлайн-продажів розміщені оголошення про продаж цих таунхаусів.
Попри те, що автором оголошення вказана “Інна”, номер телефону належить Олександрові Ткачуку - сину депутата Євгена Ткачука. Це легко перевірити через популярний додаток для ідентифікації абонентів GetContact.
Також ми перевірили цей номер у декількох знайомих Олександра, адже він - досить відомий в місті бізнесмен, є співвласником мережі торгових закладів.
Оголошення із продажу таунхаусів на Гущанській, де казаний телефон Олександра Ткачука
********************
Наостанок зауважимо, що наші джерела в мерії вказують на те, що родина депутата Євгена Ткачука займається продажем не лише таунхаусів на вул. Гущанській, а й інших новобудов, які, ймовірно, будувались за таким самим принципом: спочатку збудуємо, а тоді - “підчистимо”.
Вказані об’єкти редакція Insider Media обов’язково також перевірить на наявність усіх необхідних дозволів.
Нагадаємо, депутатка Луцької міської ради Алла Надточій розповіла про незаконну забудову в Луцьку - мовляв, по документах на вулиці Карбишева,10 гаражі, а по факту таунхауси.
Одна з найбільш корумпованих сфер "бізнесу", у якій безпосередньо задіяна місцева "влада" та її "елітарні" представники... ... Бачили очі, що купували... Якщо порушення виявлялись на ранніх стадіях будівництва, а результати цих порушень не доводились до логічних правових наслідків (якщо не рахувати декоративних "штрафів") - значить УСЕ МАЛО ЗАКІНЧИТИСЬ "ПОЗИТИВНО"! Швидше за все - щось пішло "не так" і "комусь" не ДОПЛАТИЛИ! Якби група осіб, що називає себе місцевою "владою", відстоювала інтереси громади то по даному факту необхідно проводити розслідування із залученням ПРАВОохоронних (не плутайте з правоПОХОРОНИМИ), а вже тоді, за результатами розслідування - приймати ПРАВОВЕ рішення... На даний час така ситуація може бути ускладнена тим, що розслідування, навіть якщо воно і буде проведено - навряд чи відображатиме реальний стан справ (не буду пояснювати чому)! Один з можливих варіантів - вилучення ділянки, яка використана за нецільовим призначенням! Компенсація забудовнику ЧАСТИНИ вартості будматеріалів (з врахуванням вартості нанесення шкоди ділянці відповідно до її цільового призначення). УСІ ВИЩЕВКАЗАНІ ДІЇ МАЮТЬ СУПРОВОДЖУВАТИСЬ ВІДПОВІДНИМИ СУДОВИМИ РІШЕННЯМИ!!! І лише після повернення ділянки у власність громади вирішувати питання про її подальше цільове використання та долю забудови!!! Все інше - "компроміс" із беззаконням!!!