У Луцькій міськраді вдалися до хитрого прийому, аби департамент ЖКГ замовив капітальний ремонт бульвару Дружби народів за 47 мільйонів гривень у компанії «Волиньдорбуд», що пов’язана з нардепами Ігорем Палицею та Степаном Івахівим.
Інформація про тендер розміщена в системі державних закупівель «Prozorro», - пише "
Цьогоріч у червні департамент ЖКГ провів відкриті електронні торги щодо визначення підрядника на ремонт бульвару Дружби народів у Луцьку. Роботи очікували виконати за 49,72 мільйона гривень до 15 листопада 2023 року.
Відповідно до технічної документації, капітальний ремонт мав включати пересаджування живої огорожі, демонтаж існуючих покриттів та конструкцій, влаштування дорожнього покриття, тротуарів та велодоріжок, будівництво автомобільної парковки, встановлення дорожніх знаків та нанесення розмітки, ремонт мережі водопостачання та водовідведення, а також встановлення зовнішнього освітлення.
На тендер прийшло двоє учасників: товариство з обмеженою відповідальністю «Луцькавтодор-сервіс» та ТОВ «Волиньдорбуд» з Ковельщини.
Перша входить до корпорації дорожніх компаній «ЛАД». Її ще 30 років тому почав будувати місцевий бізнесмен Юрій Ольховий, який свого часу очолював Службу автомобільних доріг у Волинській області. Раніше «Луцькавтодор-сервіс» був дочірнім підприємством «Луцькавтодору», чиїм співвласником до 2011 року напряму був Юрій Ольховий. Нині ж компанія належить волинянам Вадиму Заяцю та Оксані Смялко.
Друга фірма на дорожній ринок Волині зайшла лише у 2021 році. Тоді їй вдалося за п’ять місяців виграти у тендерах на понад пів мільярда гривень. При цьому вона не мала ні власної техніки, ні офісу. Разом з тим, у «Волиньдорбуду» простежуються зв’язки з бізнесами та оточенням народних депутатів Ігоря Палиці та Степана Івахіва. Зокрема, засновники фірми Руслан Курило та Юрій Романко раніше працювали у їхніх компаніях, а саме підприємство орендує техніку у пов’язаних із політиками підприємств.
Пропозиція «Луцькавтодор-сервісу» була дешевшою – 43,4 мільйона гривень. Проте, її відхилили через невідповідність технічній специфікації. Серед допущених помилок – не той розчинник для очистки інструменту, некоректний коефіцієнт врахування впливу умов виконання будівельних робіт, неправильно визначено норми витрат скляних кульок і кількість робочих днів для розрахунку відряджень робітників. Тож, переможцем обрали ТОВ «Волиньдорбуд», пропозиція якого була дорожчою майже на п’ять мільйонів – 48,2 мільйона гривень. Повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «Волиньдорбуд» оприлюднили 8 серпня.
Однак, «Луцькавтодор-сервіс» подав скаргу до Антимонопольного комітету й зміг довести, що рішення прийняли незаконно, адже договірна ціна, надана переможцем, не відповідає вимогам тендерної документації. Йдеться про такі ж порушення, які допустила відхилена фірма: щодо розчинника, кількості робочих днів, склокульок і коефіцієнта урахування впливу умов виконання робіт.
Також скаржник повідомив, що 10 серпня, уже після визначення переможця, ТОВ «Волиньдорбуд» завантажило нову договірну ціну, у якій вже були виправлені всі помилки.
Антимонопольники підтвердили, що замовник мав відхилити на тендері через ті ж недоліки і пропозицію «Волиньдорбуду». Тож, департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради 6 вересня скасував своє рішення про визначення переможцем компанії з Ковельщини. Вже за 15 хвилин після цього повідомив про відміну усієї закупівлі нібито через скорочення видатків.
Однак, за годину після відміни закупівлі замовник оголосив новий тендер на ремонт того ж бульвару Дружби народів з очікуваною вартістю уже 49,7 мільйона гривень – на 20 тисяч гривень менше від першої спроби.
Цього разу прийшов лише один учасник – той же «Волиньдорбуд» з пропозицією 47 мільйонів 711 тисяч гривень. Його й визначили переможцем, адже під час війни парламент вніс зміни в законодавство, щоб торги, в яких взяв участь лише один учасник, теж можна було проводити.
У документації фірми знову знайшли порушення: неправильно визначено середньомісячну тривалість робочого часу, застосовано не той коефіцієнт витрат ресурсів, не підтверджена наявність необхідної техніки, неправильно розрахована договірна ціна… Втім, ці помилки фірма швиденько усунула і вже готова до співпраці. Оголошення про намір укласти договір з’явилося на «Prozorro» 11 жовтня. Сам договір з підрядником станом на 23 жовтня ще не оприлюднили.
У системі держзакупівель «Prozorro» громадськість подавала скарги до Державної аудиторської служби стосовно доцільності здійснення таких витрат під час війни, однак, там поки не відреагували:
«Як можна вганяти 50 мільйонів гривень у бруківку під час повномасштабної війни росії проти України? Там гинуть наші воїни… Вони не мають дронів, тепловізорів, приладів нічного бачення, нормальних турнікетів, БК, одягу, їжі. На соціалізацію військових також потрібні гроші. В цей час самоврядці кладуть бруківку. Безсовісні. Припиніть, будь ласка, це марнотратство», – написав у розділі звернень Володимир Даниленко.
«Не на часі, війна в країні. Все для ЗСУ», – додала місцева мешканка Марія Сачава.
«Вимагаю зупинити цей кримінал під час війни. Кошти повинні йти на обороноздатність країни. Це гроші платників податків, зокрема мої. Вимагаю зупинити процедуру та перенаправити кошти на закупівлю засобів захисту та медикаменти для потреб ЗСУ. Витрата недоцільна, нелогічна та антиукраїнська», – зазначила ще одна небайдужа громадянка Наталія Подосіннікова.
«Сила правди» запитала директора департаменту житлово-комунального господарства Луцька Миколи Осіюка, чи доцільно під час війни витрачати таку суму на капітальний ремонт бульвару Дружби народів.
«Ремонт бульвару Дружби народів реально треба робити. Інакше – він просто розсипеться. Люди не розуміють самої структури асфальтобетону, структури вулиці. Вони отримають величезні ями навесні й будуть розказувати, що влада нічого не робила. Там добудовуються будинки, інфраструктура. На мою думку, сама дорога і частина тротуару знаходяться в жахливому стані. Ми розширимо проїжджу частину, зробимо більше паркомісць, облаштуємо велосипедні доріжки. Це буде центральний проспект цього мікрорайону», – зазначив Микола Осіюк.
Нагадаємо, наразі лучани збирають підписи проти здійснення капітальних ремонтів під час війни. Ініціативу у Центрі надання адмінпослуг 18 жовтня зареєстрував громадський активіст та підприємець Сергій Рижков. Її мають підписати 15 громадян, після чого питання розглянуть депутати міської ради.
Скаргу щодо проведення капітального ремонту на Дружби народів ініціативна група нещодавно подала до Держаудитслужби.
Нагадаємо, 50 млн на Дружби народів: мерія Луцька знову оскандалилась. Також ми писали історію скандального тендера в Луцьку, або коли виграють «не свої».
Читайте також: «Бульвар в не найгіршому стані», - депутат про скандал у Луцьку
Раніше писали, як мерія Луцька пояснює скандальний тендер. Як зливають гроші оточенню Івахіва й Палиці.
Коментарів немає
Залишити коментар