У Луцьку відкрилась виставка доступна для людей з вадами зору

  • Головна
  • ВІДЕО
  • У Луцьку відкрилась виставка доступна для людей з вадами зору
image
Оля Коновалова / 30.09.2022 / 0 Коментарів

У Луцьку презентували унікальну виставку "Мистецтво для всіх. Порцеляна". З частини експонатів зробили тактильні макети для відвідувачів з вадами зору.

Про це розповіла Суспільному завідувачка відділу етнографії краєзнавчого музею Людмила Мірошніченко.

Всього у виставці представили 150 предметів посуду та декору з порцеляни. Першим, хто випробував тактильні макети із зображеннями посуду став лучанин Віталій Ткачук.

"Є люди, в яких уява працює краще, бо вони мали залишковий зір, а в мене його не було. Це дуже розвиває уяву. Коли я навчався у школі, то такої можливості не мав", – говорить чоловік.

Оригінальний посуд, статуетки, створені у 19-20 століттях в стилі рококо, модерн, ар-деко, це – витвори мистецтва, які колись були у щоденному вжитку своїх господарів.

"Тут можна побачити західноєвропейську кераміку, і японську, українську. Можливо хтось вважає це старовина і не модно, а, виявляється, їх до цього часу ще продукують, виробляють. Вони прикрашають обійстя, дипломатичні бенкети, на святкових подіях", – говорить завідувачка відділу етнографії.

На виставці є кружка, яка належала родині сенаторки Олени Левчанівської, набір посуду з маєтку Липинських, що розташований у Затурцях.

Експозицію підготували спільно з Регіональним музеєм у Стальовій Волі. Польський музей представив 16 зображень посуду зі своєї колекції, виготовлених у стилі Ар Деко. Виставка діятиме протягом місяця.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *