ЛУЦЬКІ РУЇНИ: колишній військовий шпиталь. ФОТОРЕПОРТАЖ

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • ЛУЦЬКІ РУЇНИ: колишній військовий шпиталь. ФОТОРЕПОРТАЖ
image
Оля Коновалова / 07.03.2023 / 0 Коментарів

Рубрика «ЛУЦЬКІ РУЇНИ» виникла через те, що наше місто втрачає свої історичні пам'ятки та унікальні місця.
Наприклад, як це сталося з віллою на вулиці Сергія Тимошенка (колишня Ярощука), колишнім військовим госпіталем та дитячою залізницею. Багато об’єктів у Луцьку просто зараз стоять пусткою і помалу руйнуються…
Наша мета – зберегти пам'ять про ці об'єкти та нагадувати владі про їх існування.


У Луцьку на розі вулиць Червоного Хреста та Львівської занепадає приміщення колишнього військового госпіталю. Велика триповерхова споруда стоїть пусткою, а територія навколо неї заросла чагарниками. На дорозі, яка веде до закинутої будівлі, з-під зруйнованого асфальту можна побачити залишки давньої кладки.

Сам госпіталь збудували у 1850-х роках. Свого часу тут лікувалися солдати Охотського, Дніпровського, Камчатського та Ізюмського гусарських полків, а у 1922 році тут утворили католицьку духовну семінарію.

Після Другої світової територію навколо семінарії почали використовувати для розміщення військових частин. У 1990-х роках армію активно реформували, тож багато військових частин виявилися непотрібними. Спочатку розформували вертолітну ескадрилью, 1995 року – роту авіаційного забезпечення. Найдовше протримався батальйон зв’язку. Його розформували на початку 2000-х років.

Зараз територія колишніх військових частин належить Волинському національному університету імені Лесі Українки. Спочатку виш планував облаштувати тут студмістечко, потім гуртожиток, а згодом були повідомлення про наміри облаштувати лабораторний корпус.

Як зазначив у коментарі Insider Media проректор з науково-педагогічної роботи, економічного розвитку та проєктної діяльності Ігор Чуліпа стан будівлі на сьогодні катастрофічний, проте у зв’язку із введенням воєнного стану та відповідно до постанови Кабміну капітальні видатки заборонені.

«На сьогоднішній день, планувати щось не розуміючи, коли воно буде – немає сенсу. В нас є працівники, які в нічний час охороняють цю територію. Варіант про передачу цих будівель у власніть міста теж не розгялдаємо, адже по-перше – передавати щось із державної власності в комунальну на сьогодні це дуже складна процедура, яка потребує згоди Кабінету міністрів, тому займатися цим поки діє воєнний стан немає сенсу ніякого. Серйозний інвестор, поки війна в країні, теж навряд чи сюди зайде», - зазначив Ігор Чуліпа.

Тим часом фасад будівлі та цегла обсипається і разом з чагарниками потроху вростає в землю. Усі входи в приміщення закриті та все ж, за бажання, у будівлю можна проникнути через вибиті вікна.

Будівля вже давно перебуває в аварійному стані, про що попереджає відповідний напис на стіні.

Будівельне та побутове сміття, написи та малюнки на стінах свідчать про те, що місцина дуже приваблює безхатьків, підлітків та шукачів пригод.

За колишній військовим госпіталем розташована ще одна споруда, яка вже давно руйнується внаслідок людського впливу та погодних умов. Це місце дуже облюбували безхатьки, про що свідчать сліди їхнього господарювання.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *