ЛУЦЬКІ РУЇНИ: колишня рятувальна станція. ФОТО

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • ЛУЦЬКІ РУЇНИ: колишня рятувальна станція. ФОТО
image
Оля Коновалова / 11.05.2023 / 0 Коментарів

Рубрика «ЛУЦЬКІ РУЇНИ» виникла через те, що наше місто втрачає свої історичні пам'ятки та унікальні місця. Наприклад, як це сталося з віллою на вулиці Сергія Тимошенка (колишня Ярощука), колишнім військовим госпіталем та дитячою залізницею. Багато об’єктів у Луцьку просто зараз стоять пусткою і помалу руйнуються…
Наша мета – зберегти пам'ять про ці об'єкти та нагадувати владі про їх існування.

Одним з таких об’єктів на сьогодні є будівля рятувальної станції, що поблизу «Нової лінії».

Раніше територія, де зараз розташований житловий будинок (вул. Шевченка, 13а, колишній корпус заводу «Електротермометрія») була затоплена. Як писав свого часу краєзнавець Олександр Котис, тут знаходилася річкова гавань, де відпочивали баржі. А рятувальна станція стояла на самісінькому березі, тож її використовували для порятунку людей, які відпочивали на річці.

Коли ж у 80-х будували нові корпуси заводу, гавань засипали і трохи вирівняли русло. Таким чином станція опинилася дуже далеко від води, приблизно за 200 метрів напряму, а з обходом будинку – всі 400.

Старої пристані, яка діяла ще з часів російської імперії, вже давно нема. Зараз на її місці – зарослі.

Рятувальна станція у Луцьку. Фото Олександра Котиса, 2013 рік

Згодом у 2011-14 роках у приміщенні станції знаходились водолази річкового координаційного центру МНС України у Волинській області. Це приміщення їм надала в безоплатне користування Волиньрада. Однак реально вони там розміщувались лише з лютого по жовтень 2011 року. З 1 жовтня 2011 року вони переїхали на аварійно-рятувальний загін, що на вулиці Боженка.

З того часу будівля стояла пусткою. Відповідно, закинуте приміщення швидко облюбували безхатьки та люди сумнівної поведінки, а також частенько тут можна було помітити підлітків, які шукають пригод.

У 2017 році Волинська обласна рада змінила цільове призначення цієї ділянки і тут планувалось будівництво багатоквартирного житлового будинку. За результатами конкурсу серед забудовників, який відбувся на початку 2018 року, переможцем став ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» (керівник Ігор Чорнуха).

Ігор Палиця, який тоді очолював Волинську обласну раду розповідав, що забудовник пообіцяв за ці ділянки (одну – під рятувальною станцією та ще одну на Січовій, 22) передати у власність майже 40 квартир для забезпечення житлом учасників квартирної черги.

Згодом Волинська обласна рада прийняла рішення про списання майна – будівлі станції.

Як зазначила в коментарі Insider Media перша заступниця генерального директора ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ірина Патлашинська станом на квітень 2023 року будівельна компанія до ділянки та майна за адресою вул. Залізна, 33 не має жодного відношення.

У Волинській обласній раді нам повідомили, що рішенням від 20 жовтня 2021 року земельну ділянку, а відповідно й майно розташоване на ній, передали Луцькій громаді.

Станом на травень 2023 року ділянка – в жахливому стані. Від самої будівлі залишився лише фасад та зруйновані сходи, які до нього ведуть. Завалені стіни вже поросли мохом разом з побутовим сміттям, яке сюди, схоже, занадились викидати місцеві мешканці.

Ми звернулися із запитом до Луцької міської ради, щоб з’ясувати чи відслідковує рада, її структурні підрозділи чи комунальні підприємства громади ситуацію із забруднення та критичним станом будівель на цій території. На що отримали відповідь, мовляв, майна як такого на цій ділянці уже немає «на підставі довідки КП «Волинське обласне бюро технічної інвентаризації» про знищення об’єкта».

Щодо критичного стану забруднення на цій ділянці у Луцькраді відповіли, що «запланували прибирання зазначеної локації в рамках екологічної толоки «Весна надії», яка проходила у Луцьку 5 травня.

Проте станом на 9 травня територія колишньої рятувальної станції залишається не прибраною.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *