Гостинний двір Прайзлерів у Луцьку: розпочнуть досудове розслідування

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Гостинний двір Прайзлерів у Луцьку: розпочнуть досудове розслідування
image
Назар Тарадюк / 09.05.2024 / 0 Коментарів

Скаргу молодіжної громадської організації "Семиярусна гора" на бездіяльність працівників Луцького райуправління поліції задовольнив Луцький міськрайонний суд та зобов'язав розпочати досудове розслідування за фактом проведення будівельних робіт на території будинку Прайзлерів.

Про це Суспільному розповів керівник організації Любомир Дмитришин. З його слів, правоохоронці відмовились відкривати кримінальне провадження за його заявою. Перед початком судового засідання 8 травня біля стін міськрайонного суду зібралась молодь із плакатами.

Студентка Ангеліна Ушко зазначила: прийшла підтримати у суді своїх знайомих, які виступають проти реконструкції гостинного двору Прайзлерів на вулиці Кафедральній у Луцьку.

"Навчаюсь на культурології і мені дуже цінне питання культурної спадщини. Мені здається, що це має бути навіть кейсом для всієї України, який показує, що не можна просто брати й чинити незаконне будівництво на місці культурної пам’ятки. Є ті громадяни, яким не все-одно на те, що там відбувається", — сказала дівчина.

У будівлі гостинного двору Прайзлерів, яку через державно-приватне партнерство передали приватному інвестору, сказав керівник "Семиярусної гори" Любомир Дмитришин, ще в лютому цього року відбувалися незаконні роботи. Зі слів лучанина, організація звернулася до Державної інспекції архітектури та містобудування України: у ДІАМ відповіли, що дозволів на проведення будівельних робіт у реєстрах не зафіксовано.

"Ми помітили, що там є певна організована група людей, яка займається демонтажем наявних елементів оздоблення, інтер’єру, всередині приміщення і що вони монтують риштування. Ми зверталися до департаменту культури в ОДА: до них жодних документів на погодження не надходило", — розповів активіст.

Зі слів Любомира Дмитришина, члени громадської організації звернулася до поліції із заявою про руйнування пам’ятки архітектури місцевого значення і незаконні будівельні роботи, але провадження правоохоронці не відкрили.

"Поліція не зареєструвала заяву про вчинення кримінального правопорушення. І також за статтею 356 — це самоуправство, адже на об’єкті будівельних робіт повинен бути будівельний стенд, паспорт об’єкта з інформацією, однак він розміщений не був", — сказав активіст.

Представники Луцького райуправління поліції на засідання не з’явилися. Суд вислухав аргументи скаржника.

Скаргу на бездіяльність поліції розглянув і задовольнив суддя Андрій Сівчук. Він зобов'язав начальника Луцького РУП ГУНП у Волинській області організувати внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

Після суду присутні пішли до міської ради, щоб дізнатися позицію влади щодо виявлених порушень, зазначив активіст Любомир Дмитришин. Ніхто з чиновників до них не вийшов.

Заступник начальника управління інформаційної роботи Олександр Олішевський сказав, що щодо цієї справи коментар журналістам у міській раді не нададуть. Речниця поліції області Ольга Бузулук розповіла, що прокоментують ситуацію після того, як отримають ухвалу суду.

Раніше ми писали, що Лише одна фірма хоче реставрувати Гостинний двір Прайзлерів.  Чи пов'язаний потенційний інвестор Будинку Прайзлерів з Ігорем Палицею

Читайте також: Луцька влада чи активісти: протистояння на рівні семиярусного скандалу

Пізінше стало відомо, що луцька влада судиться з активістами

Читайте також: Гостинний двір Прайзлерів: затвердження переможця чи новий конкурс?

Також ми писали, що Луцькі активісти вимагають справедливості в суді.

Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *