Ремонти, розширення та рекордне фінансування: яким був 2021 рік для волинських доріг. ВІДЕО

 • Головна
 • НОВИНИ
 • Ремонти, розширення та рекордне фінансування: яким був 2021 рік для волинських доріг. ВІДЕО
image
Оля Коновалова / 30.12.2021 / 0 Коментарів

Рекордне фінансування, десятки кілометрів відремонтованих доріг, вагові комплекси та нові мости – такими були основні здобутки Служби автомобільних доріг у Волинській області у 2021 році.

Про це розповів начальник САД у Волинській області Анатолій Посполітак.

«В цьому році на ремонт доріг було виділено 3 мільярди 173 мільйони гривень. За ці кошти профінансували будівництво 176 км доріг в області. Це в рази більше, ніж в минулі роки. Наприклад, у 2020 році відремонтували 115 кілометрів доріг».

Ремонт ще понад 40 км доріг не завершили – тут облаштували підстилення та нижній шар асфальтобетону.

В основному роботи здійснювали такі підрядники ПрАТ «Луцькавтодор», Дорожньо-експлуатаційна компанія ТОВ «ПБС», ТзОВ «Волиньдорбуд» та ТзОВ «Автомагістраль-Південь».

Анатолій Постполітак відзначив масштабний проєкт, який вдалось реалізувати – це ремонт автошляху міжнародного значення М-19, значна частина якого пролягає через Волинь, де в 2021 році капітально відремонтували 57 кілометрів, а саме:

 • 14,2 км ділянка Доманове – Гірники (підрядник ТОВ «ПБС»);
 • 7,7 км ділянка Секунь – Мислина (у верхньому шарі 7,3 км, фінішне підрядник ТОВ «ПБС»,);
 • 8,0 км ділянка Мислина – Ковель (підрядник  ТзОВ «Автомагістраль-Південь»);
 • 10,8 км ділянка Ковель – Колодяжне – Воля Любитівська (підрядник ТОВ «ПБС»);
 • 6,2 км ділянка по селищу Голоби (підрядник  ТзОВ «Автомагістраль-Південь»);
 • 7 км ділянка Свидники – Переспа (підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс»);
 • 3,5 км ділянка поворот у с.Крупа – межа з Рівненською областю (підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс»).

Йдеться не лише про нове дорожнє покриття, а й про нове освітлення, облаштування узбіч, зупинок, розмітки, дорожніх знаків та огородження.

«Сьогодні ми маємо висококласну дорогу. Роботи здійснювались і вночі, і вдень. Якістю наших доріг задоволені і жителі сусідніх областей. На сьогодні дорога повністю завершена, ще десь може не вистелили узбіччя, але на безпеку руху це не впливає», - сказав головний «дорожник» області.

Ще одним масштабним проєктом цьогоріч на Волині були автодороги за туристичними маршрутами до Шацьких озер – Т-03-01, Т-03-02 і Т-03-06. Ці автошляхи капітально відремонтували вперше за 50 років.

Результат – 83,6 км з верхнім шаром нового дорожнього покриття + 1,9 км з вирівнюючим шаром.

Відновили такі дороги:

Т-03-02 Піща – Шацьк – Любомль –  Володимир-Волинський –  Павлівка –  Горохів – Берестечко – Козин –  /М-06/: відновлено 57,4 км (у верхньому шарі – 55,5 км), а саме:

 • 45,5 км ділянка Піща – Любомль (підрядники ТОВ «ПБС», ТОВ «Волиньдорбуд»);
 • 10,0 км ділянка Селець – Маркостав (підрядник ТОВ «Волиньдорбуд»);
 • 1,9 км ділянка, що суміщається з вулицею Зимнівська у м. Володимирі (у вирівнюючому шарі, ремонт продовжать у 2022 році, підрядник ТОВ «Волиньдорбуд»);

Т-03-06 /Т-03-02/ – Шацьк – Вілиця – Прип'ять – Любохини – /Т-03-08/: відновлено на всій протяжності – 22,5 км (підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс»);

Т-03-01 Залісся – /Т-03-02/: відновлено 5,6 км на ділянці Пульмо – урочище «Гряда» (підрядник ТОВ «Волиньдорбуд»);

У 2021 році «Велике будівництво» реанімувало ще такі волинські дороги:

М-07 Київ – Ковель – Ягодин (на м. Люблін)

Відновили 3 км (у параметрах І категорії) на ділянці між селами Довгоноси та Старі Кошари (підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс», роботи з відновлення дорожнього одягу завершені, повністю реконструкцію цього об’єкта завершать у 2022 році);

Р-14 Луцьк – Ківерці – Маневичі –Любешів – Дольськ

Відновили 14,1 км (у верхньому шарі – 7,8 км), а саме:

 • 4,1 км (у вирівнюючому шарі) ділянка Озеро – Тростянець (у вирівнюючому шарі, ремонт продовжать у 2022 році, підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс»);
 • 2,9 км по селищу Колки (підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс»);
 • 1,5 км по селу Розничі (у вирівнюючому шарі, ремонт продовжать у 2022 році, підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс»);
 • 5,6 км на під’їзді до міжнародного пункту пропуску «Дольськ» – «Мохро» (у верхньому шарі 4,9 км, роботи продовжать у 2022 році, підрядник ТзОВ «Волиньдорбуд»)

Р-15 Ковель – Володимир-Волинський – Червоноград – Жовква

Тут відновили 15,2 км у вирівнюючому шарі на ділянці Ковель – Турійськ (ремонт продовжать у 2022 році, підрядник ТОВ «Волиньдорбуд»).

Відновлення територіальних доріг

Уперше за всі роки незалежності нашої держави цьогоріч ремонтом охопили чималу протяжність територіальних доріг – 126,5 км, із яких на понад 108 км провели фінішне асфальтування, ще на 18 км уклали перший шар асфальту. Окрім автошляхів за напрямком до Шацьких озер Т-03-01, Т-03-02 і Т-03-06 у 2021 році ремонтували такі «дороги-тешки».

Т-03-05 Нововолинськ – Іваничі – Павлівка – Локачі

Відновлено 7,6 км на ділянці Благодатне – Іваничі (підрядник  ТзОВ «Автомагістраль-Південь»)

Т-03-11 /Р-14/ – Седлище – Камінь-Каширський – Ковель – /М-19/ – Колодяжне – Локачі – /Н-17/

Відновлено 21,6 км (у верхньому шарі –  7 км), а саме:

 • 5,5 км ділянка Війниця – Локачі (у вирівнюючому шарі, ремонт продовжимо у 2022 році, підрядник ТзОВ «Автомагістраль-Південь»);
 • 16,1 км ділянка Привітне – Скобелка (7 км у верхньому шарі, ремонт продовжимо у 2022 році, підрядник ТОВ «Данко»);

Т-18-02 /М-07/ – Маюничі – Велика Осниця – Красноволя – Колки – / Р-14/ – Копилля –  Рожище – Торчин – Шклинь – /Н-17/

Відновили 11,8 км (у верхньому шарі –10 км), а саме:

 • 10,7 км ділянка Сокіл – Оленівка (у верхньому шарі 8,8 км, ремонт продовжимо у 2022 році, підрядник ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс»);
 • 1,1 км по селу Шклинь (підрядник ПП «РОСТРАНС»).

Проєкт, реалізований за кошти польського кредиту

У 2021 році завершили весь комплекс ремонтних робіт з капітального ремонту 13 км автошляху Н-22 Устилуг – Луцьк – Рівне на ділянці КПП «Устилуг» – м. Володимир-Волинський, що стартував восени минулого року. Ремонтні роботи здійснювала польська фірма.

Проте, люди радіють і менш масштабним проєктам, запевнив Анатолій Посполітак. Наприклад, у селі Шклинь відремонтували всього 1 км дороги, але місцеві мешканці дуже цьому радіють.

Дуже розбитим був автошлях між селами Сокіл та Оленівка, адже саме цією дорогою їздять вантажівки від місцевих піщаних кар’єрів. Тут відремонтували 81,7 км доріг.

«Вони виграли тендер на ремонт 13-тикілометрової ділянки цього автошляху. Вони зробили на цій ділянці освітлення, дорожні знаки, острівки безпеки. Дещо ми перейняли і собі», - зазначив заступник начальник САД у Волинській області Юрій Ришкевич.

За цей рік в області відремонтували 24 мостових переходи, на які дають гарантію на 40 років. Новий міст обіцяють і через річку Турія.

На ямковий ремонт в 2021 році витратили 35 млн грн. чим покращили якість 1,5 тис км доріг.

На стан дорожнього покриття неабияк впливають погодні умови. За словами Анатолія Посполітака 2021 рік запам’ятається «дорожникам» аномальною погодою в березні та грудні цього року.

«Зазвичай таку погоду, як цього грудня ми маємо в лютому-березні, але аж ніякі не в грудні. У нас зараз плюсова температура постійно чергується з морозом. Лише в грудні ми 15 разів повністю піднімали всю техніку і посипали дороги. Раніше таких виїздів ми мали 3-4 в місяць», - зазначив керівник САД у Волинській області.

Багато витратили й протиожеледних засобів.

Окремої уваги заслуговує й встановлення автоматичних комплексів «Зважування у русі». В Україні ця система офіційно запрацювала всередині жовтня цього року і уже кількість штрафів за перевантаження фур зменшилась в 30 разів.

На Волині планують встановити ще три таких вагових комплекси, саме на тих ділянках, де часто їздять вантажівки – дороги, які ведуть від кар’єрів та цукрових заводів.

На наступний рік у волинської служби автомобільних доріг ще амбітніші плани.

«На сьогодні ми маємо масу проектів і проведених тендерів та уже заключених угод на загальну суму в 13 млрд. Ми вже могли б працювати якби мали належне фінансування»

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *