Щодня журналісти видання «InsiderMedia» моніторять майданчик публічних закупівель і публікують статті про найбільш дороговартісні, важливі та недоцільні тендери і закупівлі, які проводять на Волині. На кінець 2024 року ми вирішили зібрати ТОП-10 закупівель зі «шлейфом». Серед них – багатомільйонні тендери, переможцем яких визнавали фірми з «сумнівною» репутацією та компанії-фаворити олігархів.
Отож, ТОП-10 тендерів Волині у 2024 році, які виграли «сумнівні» фірми
За поточний ремонт системи збору та відведення фільтрату на сміттєвому полігоні в селі Брище заплатять близько 25 мільйонів гривень. На початку листопада Луцьке спеціальне комунальне автотранспортне підприємство «ЛуцькСпецКомунТранс» оголосило про закупівлю послуг з руйнування, а точніше – на поточний ремонт системи збору та відведення фільтрату для забезпечення безперебійного функціонування полігону твердих побутових відходів в с. Брище. На це з бюджету підприємства виділили понад 25 млн грн. На участь у тендері зголосилось 2 підприємства:
Попри те, що пропозиція ПП «Інженерно-виробничий центр «ВЕКТОР» була більш економічна вигідна – тендерний комітет відшукав у документах невідповідність умовам закупівлі і відхилив її.
Таким чином, переможцем стало ТОВ «БудМонтажСервіс І», яке готове виконати ремонт системи збору та відведення фільтрату на сміттєзвалищі у селі Брище за 24 147 552 грн.
Попередньо компанія «БудМонтажСервіс І» виграла у «ЛуцькСпецКомунТрансу» ще 3 тендери на понад 22,3 млн грн
Компанія «БудМонтажСервіс І» зареєстрована у 2009 році в Києві. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Статутний капітал підприємства – 17 мільйонів гривень. Керівником компанії є Максим Петрович Вончул, а засновником – Андрій Олександрович Гандзюк.
Цікавим є той факт, що саме ця фірма «БудМонтажСервіс І» у лютому 2021 року виграла тендер на реконструкцію старої частини полігону для збору твердих побутових відходів в с. Брище (з рекультивацією земельного покрову) на суму 138 572 160 грн. Однак ту закупівлю проводило не «ЛуцькСпецКомунТранс», а Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради.
Як писало видання «Наші гроші», ТОВ «БудМонтажСервіс І» добре відома у Києві реконструкцією парків «Наталка» в Оболонському районі та Куренівського, благоустроєм Трухановго острова, впорядкуванням озера в парку Відрадний на 42 млн грн. Саме через це компанія «БудМонтажСервіс І» фігурувала у справі щодо можливого привласнення бюджетних коштів. Також фірму неодноразово підловлювали на завищенні цін на будівельні матеріали.
Цікавим є і той факт, що Національне антикорупційне бюро веде досудове розслідування щодо можливої розтрати державних коштів (фігурує цифра 480 млн грн), виділених на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та оборонних рубежів на території Сумської області. За версією слідства, службові особи Північного управління замовника робіт Міністерства оборони ввійшли у змову з підрядними організаціями (ТОВ «Топаз», ТОВ «Сумибудінвест» ЛТД, ТОВ «Будмонтажсервіс 1».
Для міських очисних споруд КП «Луцькводоканал» замовило чотири нових мулошкреби та комплекти лотків загальною вартістю понад 47 мільйонів гривень.
Єдиним учасником і переможцем тендеру стало підприємство «Вельт Капітал» із Львівщини.
Згідно з договором, який уклали 22 листопада, за 47,8 мільйона гривень із коштів місцевого бюджету комунальне підприємство отримає чотири нових мулошкреби МРПВ-30 та чотири комплекти лотків, зубчастих переливів та напівзанурювальних дошок із нержавіючої сталі. Мулошкреби оцінені у 5,59 мільйона гривень кожен, а комплекти лотків – у 6,37 мільйона гривень кожен (з ПДВ). Обладнання мають доставити до кінця березня 2025 року, а гарантійний термін обслуговування становить 12 місяців з дати доставки.
Придбане обладнання будуть використовувати на очисних спорудах для збирання осаду з дна відстійників.
Окрім цього, КП «Луцькводоканал» провело закупівлю цистерн. На це з бюджету установи готові витратити 59 052 554 грн – йдеться в оголошенні на ProZorro.
Предмет закупівлі - збірний сталевий резервуар з епоксидним покриттям, цистерни, контейнери та посудини високого тиску. Загалом КП «Луцькводоканал» закупило 4 резервуари об’ємом 2739 м.куб., та 1 - об’ємом 511 м.куб.
Як йдеться в технічній документації - збірний сталевий резервуар призначений для проміжного зберігання стічної води на очисних спорудах. Додатково збірні листи резервуару повинні бути захищенні епоксидним покриттям товщиною 175 до 250 мкм.
Закупівлю виграло знову ж таки ТОВ «Вельт Капітал», яке запропонувало доставити цистерни за 58,5 млн грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Вельт Капітал» створене у 2016 році. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель. Власниця та керівниця підприємства – Тетяна Павленко. Самостійно фірма мулошкреби та інше каналізаційне обладнання не виробляє. На тендер Луцькводоканалу запропонувала вироби ТОВ «Еко-Інвест» із міста Чугуїв на Харківщині.
«Вельт Капітал» в останні роки є постійним отримувачем великих державних замовлень, в тому числі і на Волині. За даними системи публічних закупівель «Prozorro», загалом з 2016 року компанія отримала 437 замовлень на понад 4,75 мільярда гривень. Перший контракт на Волині здобула наприкінці 2017 року. Тоді Шацька селищна рада замовила у неї розширення каналізаційної мережі за 6,68 мільйона гривень. З того часу розпорядники публічних коштів з Волині віддали «Вельт Капіталу» ще 76 підрядів на 1,645 мільярда гривень.
Здебільшого це були роботи з розбудови каналізаційної мережі Шацького приозер’я, а згодом з’явилися й замовлення на ремонти доріг і вулиць. Так, лише у 2023 році фірма «Вельт Капітал» отримала від державного підприємства «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» 232 мільйони гривень за ремонт та утримання доріг. У 2024 році компанія отримала й масштабні підряди на будівництво фортифікаційних споруд взводно-опорних пунктів на українсько-білоруському кордоні у Волинській області. Точна сума контрактів невідома, проте на початку 2024 року фірмі надійшло 115,7 мільйона гривень на закупівлю будівельних матеріалів для цього. Також у 2023-2024 роках ТОВ «Вельт Капітал» отримало підрядів на 63,6 мільйона гривень на ремонт чи будівництво лісових доріг у межах відповідальності Поліського лісового офісу Державного підприємства «Ліси України».
Компанія «Вельт Капітал» із Львівщини за понад 26 мільйонів гривень збудує каналізаційну систему в селі Пульмо Ковельського району. Будівництво замовив Департамент інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації. Очікувана вартість становила 26,7 мільйона гривень. На тендер зареєструвався лише один учасник – товариство з обмеженою відповідальністю «Вельт Капітал» із Львівщини. Його цінова пропозиція була на 100 тисяч гривень нижчою від очікуваної вартості.
За умовами договору підрядник має збудувати каналізаційні мережі на вулицях Незалежності, Василя Стуса, Жовтнева, Садова, Африкантова, Дачна, Молодіжна, Святого Миколая в с. Пульмо Шацької громади та 6 каналізаційно-насосних станцій. Роботи мають завершити до 1 грудня 2026 року.
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області уклала договір з компанією, яка виграла тендер на утримання доріг Волинської області. Відповідну інформацію розміщено на майданчику публічних закупівель ProZorro.
На початку листопада Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області оголосила про закупівлю послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у межах області. Зокрема, переможець тендеру має забезпечити функціонування та модернізацію ліній зовнішнього освітлення, обслуговування світлофорних об’єктів і камер відеонагляду.
Згідно технічної специфікації, окрім ремонту опор з ліхтарями та світлофорами, планується встановити на вздовж доріг 16 камер відеоспостереження та 40 сонячних панелей.
За результатами відкритих торгів перемогло ТОВ «РАУН», з яким 28.11.2024 р. підписали договір на виконання послуг. За це, фірмі заплатять з бюджету 75 931 368 грн.
Виконавчий комітет Луцької міської ради оголосив тендер по закупівлі робіт, на що з бюджету виділять перші 14 000 000 грн. Загалом проект «Будівництва місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (МАСЦО) Луцької міської територіальної громади» обійдеться міському бюджету у понад 57 млн грн.
Про це стало відомо з оголошення про проведення процедури закупівлі, розміщеного на майданчику ProZorro.
У новому договорі термін виконання робіт встановлено новий - до 15 грудня 2025 року.
В обласному центрі про повітряну тривогу зараз сповіщають 12 електросирен старого зразку і лише 6 сучасних.
Так, планується встановити ще 34 електронні сирени з щілинними гучномовцями на об’єктах оповіщення, що розташовані в населених пунктах на території Луцької міської територіальної громади та 37 проблискових маячків жовтого кольору. Також буде втановлено нову панель керування, диспетчерське програмне забезпечення, електронну система, радіостанції і ретранслятор.
Перемогу здобуло ТОВ «Укрзалізничавтоматика», що вже кілька років наполегливо намагається впровадити чи не в кожній громаді України за завищеними цінами обладнання польського виробника Digitex, за яким стоять бізнес-інтереси групи колишніх «регіоналів» на чолі з одіозним народним депутатом Сергієм Шаховим та його оточенням. За встановлення системи в рамках цього тендеру з бюджету Луцької громади заплатять фірмі 13 978 136 грн.
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області завершила пошук підрядних організацій, які надаватимуть послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення. Про це стало відомо з оголошень, розміщених на майданчику публічних закупівель ProZorro.
Так, у вересні державною службою було проведено 3 закупівлі на загальну суму 1 627 211 968 грн. Цікавим фактом є те, що Служба відновлення та розвитку інфраструктури вирішила знайти підрядника відразу на 2 роки, який займатиметься утримання доріг з початку 2025-го до 31.12.2026 року.
Серед основних робіт:
Ліквідація вибоїн асфальтобетонного покриття
Ліквідація вибоїн пневмо-струменевим методом
Очищення доріг від снігу
Розподілення протиожеледних матеріалів по покриттю машиною з обладнанням на базі автомобіля
Отож, хто здобув перемогу в закупівлях і на які ділянки доріг:
9 вересня 2024 року завершилась процедура закупівлі послуг на експлуатаційне утримання доріг протяжністю 475,3 км. Участь у закупівлі взяло лише 1 підприємство – ТОВ «Автомагістраль-Південь». Вартість контракту становить 422 852 072 грн.
9 вересня 2024 року завершилась процедура закупівлі послуг на експлуатаційне утримання доріг протяжністю 727,1 км. В закупівлі виграло те саме підприємство ТОВ «Автомагістраль-Південь». Вартість контракту становить 642 517 640 грн.
10 вересня 2024 року завершилась процедура закупівлі послуг на експлуатаційне утримання доріг протяжністю 590,9 км. У третій закупівлі перемогу здобуло ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс». Вартість контракту становить555 842 256 грн.
Таким чином, «Луцькавтодор-сервіс» отримає за свою роботу 555,8 млн грн, а «Автомагістраль-Південь» - понад 1 млрд бюджетних коштів.
ТОВ «Луцькавтодор-сервіс» добре відоме на Волині. Раніше «Луцькавтодор-Сервіс» був дочірнім підприємством «Луцькавтодору», чиїм співвласником до 2011 року був Юрій Ольховий, екс-керівник Волинської САД (2009-2010 рр.). Нині фірма офіційно належить волинянам Оксані Смялко та Вадиму Заяць.
А от «Автомагістраль-Південь» має досить таки сумнівну репутацію, адже ця фірма неодноразово фігурувала в антикорупційних розслідуваннях.
Це підприємство теж вже неодноразово брало участь у тендерах на обслуговування та ремонт волинських доріг.
ТОВ «Автомагістраль-Південь» зареєстроване ще у 2006 році і має «прописку» у місті Одеса. Основний вид діяльності – будівництво доріг та автострад. Статутний капітал підприємства – всього 40 000 грн. Керівником є Тимофєєв Микола Сергійович, а бенефіціаром, тобто засновником, Бойко Олександр Леонідович.
Згідно даних аналітичної платформи YouControl, ТОВ «Автомагістраль-Південь» 16 разів фігурувало у антикорупційних розслідуваннях.
Як писало видання «Наші гроші», «Автомагістраль-Південь» в публічному просторі фірму представляє Микола Тимофеєв, член правління Національної асоціації дорожників України. Донедавна формально компанія належала одеситам Олегу Наливанному і Валерію Короткову, яких називали «людьми з оточення» багаторічного мера Одеси Геннадія Труханова. До слова, його нещодавно звинуватили в отриманні громадянства російської федерації.
У 2022 році компанію "Автомагістраль-Південь" також пов'язували зі спробою рейдерського захоплення будівельного об'єкта у Гостомелі Київської області. Ця фірма, без будь-якої дозвільної документації, розпочала проведення будівельних робіт на земельній ділянці, яка знаходиться у використанні іншого підприємства (ТОВ "Вітрувія"), згідно з нормами земельного кодексу та правовстановлювальних документів. Компанія виконує ці роботи неофіційно нібито в інтересах місцевої адміністрації Гостомеля, начебто для розміщення модульного містечка.
7. Скандальновідомий «Волиньдорбуд» виграв дорожній тендер на 31 млн
У серпні тендерний комітет Служби автомобільних доріг у Волинській області провів тендер на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення протяжність 621,3 км. На майданчику публічних закупівель ProZorro вказано, що в рамках цієї закупівлі на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг було передбачено 31 743 735 грн.
Переможцем закупівлі було визначено ТОВ «Волиньдорбуд», з яким ще до оголошення результатів торгів – 16 серпня 2024 року вже було укладено договір.
Мова йде про ремонт та експлуатаційне утримання доріг на території Ковельського, та Камінь-Каширського районів.
Згідно плану фінансування, 15 млн грн буде скеровано з державного бюджету, а 16,7 – інші джерела фінансування.
ТОВ «Волиньдорбуд» називають «фірмою з орбіти Ігоря Палиці». Вона добре відома волинянам за останні роки кількома скандалами. Саме ця фірма виграла тендер на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Волинської області, протяжністю 621,3 км і вартістю 18 млн грн. Також «Волиньдорбуд» став переможцем тендеру вартістю майже 50 мільйонів на ремонт проспект Дружби Народів у Луцьку, який скасовували та поновили.
Діяльність ТОВ «Волиньдорбуд» пов’язують з іменами відомих політиків та олігархів – Ігорем Палицею та Степаном Івахівим. Як писали журналісти Центру розслідувань «Сила правди»фірма зареєстрована у серпні 2019 року в Ковелі – центрі виборчого округу народного депутата України Степана Івахіва.
Де-юре засновниками фірми є волинянинРуслан Курило та мешканець Івано-Франківська Юрій Романко, які до цього працювали в інших компаніях олігархів.
Наприкінці 2021-го підприємство вже почало отримувати багатомільйонні підряди з ремонту місцевих автодоріг залишивши позаду імениті фірми. У воєнному 2022-ому «Волиньдорбуд» був беззаперечним лідером, освоївши на ремонтах і утриманні волинських автошляхів майже 203 мільйони гривень. У 2023 році фірма виграла аналогічних тендерів на суму майже 217 млн грн.
8. Волинська обласна лікарня купує у сумнівної фірми апарат УЗД за 7 млн
Волинська обласна клінічна лікарня завершила процедуру закупівлі цифрової багатоцільової універсальної ультразвукової системи і готується підписати договір з фірмою-постачальником. Про це стало відомо з оголошення про завершення відкритих торгів з особливостями, розміщеного на майданчику ProZorro.
Наприкінці вересня комунальне підприємство «Волинська обласна клінічна лікарня» оголосило про намір придбати ультразвукову систему візуалізації. За апарат з бюджету готові були заплатити 7 420 000 грн.
Вимоги до технічних характеристик ультразвукової системи - великі. Це має бути повністю цифрова багатоцільова ультразвукова система експертного класу з можливістю автоматичного тривимірного сканування в режимі реального часу з використанням спеціалізованих датчиків.
На участь у торгах зголосилась лише одна фірма, яка й отримала перемогу - ТОВ «Протек солюшнз Україна». Компанія запропонувала поставити таку систему УЗД за 7 200 000 грн.
ТОВ «Протек солюшнз Україна» обіцяє поставити апарат Voluson Signature 18, який виготовлено в США. Більше того – фірма навіть надала сертифікати відповідності та гарантійний лист на товар, який має встановити також за свій кошт.
Варто зауважити, що ТОВ «Протек солюшнз Україна» зареєстрована у Києві в 2009 році. Статутний капітал підприємства – 63 000 грн. Належить фірма компанії «Протек Солюшнз Швейцарія» (Швейцарія), а бенефіціарами через неї є кияни Федір Кірпенко та Наталія Тугай. Керує підприємством Андрій Скрипко.
Основний вид діяльності ТОВ «Протек солюшнз Україна» - оптова торгівля фармацевтичними товарами та медичним устаткуванням. На сайті компанії йдеться, що вона є партнером кількох міжнародних виробників медичних меблів.
Однак, репутація ТОВ «Протек солюшнз Україна» не зовсім «чиста», адже часто компанію підловлюють на необгрунованому завищенні цін та медобладнання, медичні меблі та устаткування.
Декілька років поспіль Україною ширяться інформаційні повідомлення про те, що ТОВ «Протек солюшнз Україна» увійшла до трійки фірм, які за час війни захопили ринок закупівель томографів а УЗД-апаратів. Ця компанія у фаворитах в ДП "Медичні закупівлі України", що перерахувало компанії за товари і послуги понад 1 мільярд 183 мільйони гривень. А загалом ця фірма заробила на комунальних установах вже близько 6 млрд грн.
У серпні цього року в Миколаєві розгорівся скандал. Онкоцентр без конкурсу придбав у ТОВ «Протек солюшнз Україна» апарат УЗД-діагностики за 5 млн грн. Однак місцеві журналісти заявили, що комунальна установа переплатила за покупку кругленьку суму. Вони з’ясували, що виявилось місяцем раніше ТОВ «Протек солюшнз Україна» продало Заболотівській багатопрофільній лікарні на Івано-Франківщині аналогічний апарат Logiq P9 за 4 мільйони 700 тисяч гривень, тобто на 250 тисяч дешевше. В той же час на комерційному ринку їх ціна менша на мільйон. А ще в травні Миколаївський госпіталь ветеранів придбав у цієї фірми ультразвукову систему візуалізації Vivid T8 за 3,8 млн грн, що майже на півмільйона більше, ніж він коштує на ринку.
Торік у листопаді в Івано-Франківську довели, шо ТОВ «Протек солюшнз Україна» постачає в медустанови по договору закупівлі медичні меблі за цінами, що на понад 40% завищені в порівнянні з цінами на виробництві. NGL.media проаналізували ціни виробника з вказаними в угоді і виявили значні переплати майже на всі різновиди медичних меблів. Лише за десятьма позиціями переплата склала понад 4,5 млн грн. Таким чином, комунальне підприємство «Центр первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» розірвало договір вартістю 18,8 млн грн на купівлю медичних меблів за завищеними цінами. Підрядник, ТОВ «Протек солюшнз Україна», все ж встиг виконати частину угоди, отримавши понад 8,6 млн грн, проте через скасування угоди міський бюджет зберіг більше 10,1 млн грн.
Якщо копнути глибше, то у лютому 2020 року поліція відкрила кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів у 2017 році шляхом завищення вартості медичних виробів посадовцями ТОВ «Протек Солюшнз Україна» та посадовцями тендерного комітету Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА за результатами закупівлі ультразвукової діагностичної системи, а також порушення вимог законодавства у сфері ціноутворення (надбавка не повинна перевищувати 10%).
Слідчі встановили, що згідно з митною декларацією, задекларована митна вартість системи LOGIQ S8, яку придбали у ТОВ «Протек Солюшнз Україна» становить 106 тис євро за курсом 28,60 грн., тобто 3,03 млн грн. і аж ніяк не 3,49 млн грн. як вказано у договорі. Тож на цьому, фірма воліла «наварити» знову ж таки майже пів мільйона гривень.
Департамент житлово-комунального господарства Луцької міської ради на початку 2024 року провело тендер на озеленення міста за 13 278 000 грн. Про це відомо з системи публічних закупівель ProZorro.
До слова, замовляли послуги з посадки дерев, кущів, квітів у квітниках, їх прополювання та догляд, посів газонів на території Луцької міської територіальної громади. Перемогу в закупівлі здобуло КП «Парки та сквери м.Луцька», яке пообіцяло виконати всі послуги за 11 053 919 грн.
Закупівлю провели у форматі відкритих торгів з особливостями, однак на них був лише один учасник. Це підприємство «Плантпол-Україна» з сусідньої Львівської області. З ним 20 березня 2024-го уклали договір на 3,1 мільйона гривень. Його сума така ж, як і очікувана вартість закупівлі.
Умовами договору передбачено, що за ці кошти підприємство надасть розсаду однорічних, дворічних та багаторічних квітів для озеленення міста. Загалом це – 106 тисяч 623 штуки розсади та кущів. Найдорожче коштуватимуть саджанці гортензії волотистої – 350 гривень за штуку. Їх замовили всього 13-ть на майже п’ять тисяч гривень. Натомість 1,22 мільйона гривень витратять на один з видів бегонії та 700 тисяч гривень на квіти фіалки. Серед рослин, які також повинні поставити – агератум, петунія, цинерарія, кущі шавлії дібровної тощо. Квіткову продукцію підрядник має надати впродовж квітня-червня 2024-го.
ТОВ «Плантпол-Україна» працює з 2003 року. Його власниками є львів’яни Олег Темчишин, Олег та Єлизавета Мартинів, а також громадяни Польщі Кароль Павляк і Єжи Стажинські.
Директор комунального підприємства Олександр Михалусь пояснив, що ця закупівля відбулась у рамках тендеру на озеленення, який взимку цього року провів департамент житлово-комунального господарства. У ньому комунальне підприємство перемогло і виконуватиме роботи з озеленення міста. На це передбачено загалом 11 мільйонів гривень. Саме ж комунальне підприємство не має тепличного господарства та умов, щоб вирощувати багато квітів, тому купує їх у інших підрядників.
Окрім цього за косіння газонів у Луцьку з бюджету громади у 2024 році заплатили понад 15 млн. Цьогоріч департамент ЖКГ Луцької міської ради провів 6 закупівель послуг з косіння газонів та стрижки кущів. Відповідна інформація розміщена на майданчику публічних закупівель ProZorro.
Загалом - 5 658 739 м.кв. газонів та 138 636 м.кв. кушів. Таким чином за послуги з косіння газонів та стрижки кущів громада заплатить з бюджету 15 119 478 грн.
Найбільше освоїть коштів ФОП «Навроцький Ігор Анатолійович» - 6 917 470 грн з двох закупівель. Ще 4,1 млн грн освоїть давно відома фірма ТОВ «ТехКомунСервіс».
Департамент муніципальної варти у грудні придбав кільцеву лампу LUMERTY Premium 45 см – 96 Вт за 12 000 грн. Про це у відповіді на запит видання «Insider Media» повідомила заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.
Після оприлюднення інформації про те, на що у грудні за один місяць мерія Луцька витратила 840 млн грн (третину річного бюджету міста) журналісти звернули увагу на перелік предметів, матеріалів та обладнання, яке купували структурні підрозділи міської ради.
Серед того, на що витрачав гроші Департамент муніципальної варти виявилась і кільцева лампа вартістю 12 000 грн. Журналісти видання «Insider Media» подали додатковий запит до Луцької міської ради з проханням надати інформацію для яких потреб Департаментом муніципальної варти придбав кільцеву лампу вартістю 12 050 грн, якої моделі і в кого.
Заступниця міського голови Ірина Чебелюк у відповіді довго розповідала про те які функції покладено на Департамент муніципальної варти і чим займаються його працівники. І лише на останок одним реченням надала відповідь на наш запит:
«Саме для створення якісних відеоматеріалів, роликів було придбано кільцеву лампу, моделі – LUMERTY Premium 45 см – 96 Вт, у ПП Пантєлєєв О.В.»
Цікавим фактом є те, що лампа аналогічної моделі, діаметром 45 см і потужністю 96 Вт на ринку коштує вдвічі менше. Середня вартість такої кільцевої лампи LUMERTY Premium становить 6000 грн, і аж ніяк не 12 000.
До слова, саме у цього підприємця Пантєлєєва О.В. Департамент муніципальної варти у грудні минулого року придбав 4 телефони марки Samsung Galaxy A54. За інформацією з майданчика публічних закупівель ProZorro - за це з бюджету громади заплатили 98 880 грн, тобто - 23 720 грн за 1 шт. І це при тому, що середня ринкова вартість на телефони такої моделі з пам'яттю 256 ГБ вартує - від 13 000 до 17 000 грн. і аж ніяк не 23 000 грн.
Коментарів немає
Залишити коментар