Як давно ви чули, щоб у місті Луцьк можна було взяти майже гектар землі в оренду на 49 років за мізерні копійки? Погодьтесь – давненько. Однак, під час останньої сесії Волинської обласної ради, депутати довели протилежне. Виявляється можна, проте такі привілеї доступні далеко не всім. Отож про все по черзі.
Оренда за копійки...
На черговій сесії облради, яка відбулась 16 березня, депутати прийняли рішення «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу її в оренду». Цей документ викликав у деяких обранців багато питань. Мова йде про передачу в оренду земельної ділянки на вулиці Дубнівській, 26а площею 0,95 га (кадастровий номер 0710100000:22:127:003) в оренду ТОВ «Гранд інвест ріал істейт» на 49 років.
Цільове призначення земельної ділянки - 03.03 «Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги, обслуговування будівлі оздоровчого комплексу». У проекті рішенні йшлось про те, що підприємство звернулось до Волинської обласної ради з проханням надати їм в оренду землю, адже на тій території розташоване майно, належне ТОВ «Гранд інвест ріал істейт». Мова йде про будівлю оздоровчого комплексу площею 846,0 м2 та будівлю прохідної площею 6,4 м2, розташовані поблизу КП «Луцькводоканал» поруч із річкою Стир.
Це викликало в окремих депутатів низку запитань. Зокрема, Артем Запотоцький звернув увагу колег і висловив своє обурення з приводу того, що ділянку по вул.Дубнівська, площею 9500 м/кВ віддають в оренду на 49 років всього лишень за 1657,26 грн на рік. І вона розташована практично за 50 метрів від річки Стир.
У своєму дописі депутат також наголошує на тому, що в зоні можливої забудови - водозабірна свердловина, тож Артем Запотоцький припускає, що існує загроза порушення водозабірних горизонтів. У коментарі до допису ексзаступник міського голови Луцька Святослав Кравчук вносить деякі уточнення і натякає, що це – «схема»:
Дискусію у сесійній залі та у соціальних мережах підтримала і Юлія Вусенко. Депутатка натякає, на те що рішення прийняли не спроста і вся справа… у власнику.
Депутати мали низку зауважень та пропозицій щодо зменшення терміну передачі в оренду чи перегляду розміру річної плати. Однак при обговоренні питання обранці чомусь не звернули уваги на той факт, що цільове призначення земельної ділнки - «Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги, обслуговування будівлі оздоровчого комплексу», а при встановленні орендної плати чомусь використали розрахунок по нормативах грошової оцінки одиниці площі ріллі по області – 21 806 грн за 1 га, який становить – 8%. А це в даному випадку – лише 1657 грн за 0,95 га на рік. Тож якщо вартість оренди не переглянуть, загалом до бюджету новий орендар за усі 49 років сплатить всього 81 205 грн.
Попри усе – рішення все ж таки прийняли. Ми звернулись з запитом на інформацію до Волинської обласної ради з проханням надати результати поіменного голосування по цьому рішенню.
В результаті – з 53-х присутніх у залі депутатів, ЗА проголосувало – 42 і лише 5 обранців – висловились категорично проти прийняття такого рішення. Таким чином, за прийняття цього питання узгоджено проголосувала уся фракція «За майбутнє» та їхні «союзники» з інших політсил. І вочевидь – не спроста, адже у прийнятті цього рішення прослідковується не лише політичний підтекст, а й фінансовий зиск, адже фірму, яка отримала право оренди – відносять до кола бізнес-інтересів нардепа і лідера «майбахів» Ігоря Палиці.
А от з цього моменту варто повернутись до подій кількарічної давнини, які і призвели до того, що гектар землі у самісінькому Луцьку віддали в оренду потрібній фірмі практично за копійки. Уся справа – в майні, розташованому на ділянці. Уся справа – в «Кручі».
Трішки історії...
Як
У 70-х роках «Кручу» збудували як обкомівський готель для віпів. Історія споруди – драматична. Офіційно - тут мали приймати іноземних гостей Волинського обкому партії. Будівля була здана у 1980 році. Після здачі в експлуатацію споруду передали на баланс міському об'єднанню готельного господарства. Коли у країні сталися «перетрубації», готель для членів іноземних делегацій раптом став на папері «гуртожитком обкому КПУ», в 1991-му під такою назвою «Кручу» передали на баланс загального відділу облвиконкому. В якийсь період тут навіть був профілакторій Луцького водоканалу.
Згодом, у листопаді 2008 Луцька міська рада вирішила виставити «Кручу» на аукціон. Міська рада мотивувала свої рішення тим, що вищезгадане приміщення було передане на баланс Луцького виробничого об’єднання готельного господарства, знаходиться на території міста Луцька та використовується для задоволення потреб міста. Якийсь час приміщення було на балансі медколеджу, хтось говорив про корпус для студентів…
Та у серпні 2009 року Волинська обласна рада
І вже з приходом до влади Ігоря Палиці - приміщення передали на баланс КП «Волиньприродресурс». Однак стати головним «бурштиновим офісом» «Кручі» не судилося.
Інвестиційна привабливість занедбаної «Кручі»
Про обкомівський готель «Круча», який десятиліттями занепадав, знову згадали у 2019 році. До того часу занедбане приміщення на вулиці Дубнівській 26а нікого не цікавило. Як кажуть міські управлінці тих років – «воно бовталось на балансі міської ради і ніхто не хотів з ним нічого робити». Вперше у ЗМІ згадав про «Кручу» саме Палиця Ігор Петрович . 16 травня 2019 року в програмі «Відкрита влада. Область» тоді ще голова Волинської обласної ради зауважив, що у Луцьку на місці колишнього обкомівського готелю «Круча» може з'явитися багатоповерхівка. Вочевидь, саме з того моменту і стартувала «схема», про яку натякають нині.
Ігор Палиця розповів, що приміщення віддали у підпорядкування комунального підприємства «Волиньприродресурс». Мовляв, з роками вона почала руйнуватися і будівлю законсервували. За словами Ігоря Палиці - обласна рада має подумати, який об'єкт там можна побудувати – можливо, житловий будинок.
«Він вже у такому стані, що ремонтувати його немає змісту. Його треба зносити і будувати новий якісний об'єкт», – зазначив тодішній голова Волиньради.
Ігор Палиця також припустив - якщо це буде будинок, то облрада отримає 10-12 % квартир, які підуть на потреби лікарів, вчителів, атовців, афганців – тих, хто знаходиться в черзі на міському чи обласному рівні.
Одразу ж після того – з’являється інформація про те, що приміщення колишнього обкомівського готелю «Круча» віддадуть на приватизацію і виставлять на продаж через аукціон. У вересні 2019-го депутати Волиньради
Приватизація і «аукціон без умов»
Вже наприкінці травня 2020 року Волинська обласна рада офіційно заявила, що приміщення колишнього обкомівського готелю «Круча» хоче продати з аукціону. Документи готувались майже рік. Відповідав за продаж Михайло Імберовський, який вийшов з партії «Самопоміч» та перейшов до фракції «УКРОП» у Волинській облраді. Він довгий час був членом постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики. Саме Михайло Імберовський згодом очолив відділ комунального майна Волинської обласної ради і торік залишився за кордоном у період повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Отож, на продаж виставили будівлю оздоровчого комплексу площею 846 кв м та будівлю прохідної площею 6,4 кв м. Стартова ціна лоту – 3,876 млн грн.
Відповідне рішення № 27/32 від 17.12.2019 р. «Про приватизацію будівлі оздоровчого комплексу та будівлі прохідної у м.Луцьк на вул.Дубнівська 26а» було винесено на сесію Волинської обласної ради і підписано тодішньою головою Іриною Вахович. Однак у документі чомусь тоді упустили один маленький, проте дуже важливий нюанс – об’єкт виставили на «аукціон без умов».
Одразу ж на майданчику ProZorro.sale розмістили оголошення про приватизацію -
Електронний аукціон відбувся 10.11.2021 р. Участь у торгах взяло лише 2 учасники – ТОВ «Ля Брук» і ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт», яке й здобуло перемогу.
Підприємство «Ля Брук» запропонувало за «Кручу» 3 876 763 гривні, опонент же значно більшу суму – 4 200 000 грн. Однак боротьби за лот не виникло - за 3 раунди аукціону компанія-конкурент жодного разу не запропонував вищу ціну. Натомість «Град Інвест Ріал Істейт» твердо заявило бажання придбати об’єкт, запропонувавши суму на 38 763 грн більшу. Таким чином, за колишній обкомівський готель «Круча» обласна рада «вторгувала» 4 238 763 грн.
Ми відшукали протокол про результати електронного аукціону і виявили там цікавий факт. Виявляться, що при стартовій ціні «Кручі» в 3 876 300 на остаточну ціну продажу лоту згідно Податкового кодексу України мало нараховуватись ПДВ. І в документі чітко вказано, що переможець який запропонував 4 238 763 грн – має сплатити 847 752,6 грн ПДВ.
Попри те, що об’єкт на продаж виставляли за часів Ірини Вахович - результати аукціону вже підписував Григорій Недопад.
Який об’єкт насправді продавала Волинська обласна рада?
Цікавим є і той факт що реєстраційні номери об’єктів в оголошенні про продаж, та у фінальному документі договорі купівлі-продажу – не збігаються. В офіційному повідомленні – продається будівля оздоровчого комплексу та будівля прохідної, які в Державному реєстрі речових прав на нерухому майно мають реєстраційні номери 1930285607101 та 1898595007101.
А вже в договорі купівлі-продажу, який нам вдалось відшукати, реєстраційний номер одного об’єкту – інший: 1898595007101 та 1898637807101.
Тож постає логічне питання – що насправді продавала Волинська обласна рада і в який момент змінився реєстраційний номер одного з об’єктів? Цілком ймовірно, що «банальна описка в офіційних документах», як це вміють пояснювати у владних кабінетах, є ще одним ключовим моментом цієї «схеми прихватизації».
Про нових власників «Кручі» і орендарів земельної ділянки
Ми недарма на початку статті згадували про те, що в усій цій заплутаній справі з приватизацією оздоровчого комплексу «Круча» і отриманням в оренду за копійки майже гектару землі на вулиці Дубнівській, 26а є не лише політичний, а й бізнесовий інтерес одного з найвпливовіших та найбагатших політиків нашого краю Ігоря Палиці.
Саме з його ім’ям пов’язують ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт». Офіційно «на папері» бенефіціарами компанії є Ігор Хмельов та Андрій Шабаєв.
Офіційно ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» зареєстроване 2009 року у місті Києві зі статутним капіталом 74 400 грн. Основний вид діяльності – купівля та продаж нерухомого майна та надання в оренду. ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» досить відома компанія в Україні, адже саме їй належать багато реконструйованих великих торгових центрів у різних містах. Зокрема: ЦУМ у м.Львові, Житомирі, ТЦ «Прикапатття» в Івано-Франківську, ТЦ «Майдан» в Чернівцях, ТЦ «Європа» в Одесі, ТРЦ «Мануфактура» у Сумах і звісно ж… Луцький ЦУМ, який також пов'язують з нардепом Ігорем Палицею.
Саме Ігоря Хмельова називають одним із топ-менеджерів групи «Приват». Разом із Андрієм Шабаєвим вони є власниками та управителями низки інших компаній, які пов`язані з дніпропетровським олігархом Ігорем Коломойським та його волинським бізнес-партнером Ігорем Палицею. Про це свого часу неодноразово
До слова, нинішній голова Волинської обласної Григорій Недопад у різні роки також брав участь в управлінні кількох компаній, які через кіпрські офшори підконтрольні Ігорю Хмельову та Андрію Шабаєву. Тож як не крути, але стає очевидним, що з часу першої згадки Ігорем Палицею про обкомівський готель «Круча» і до остаточного продажу і надання землі в оренду – цих всіх осіб пов’язувало одне: політичні і бізнесові інтереси.
Тим часом, журналісти видання «Insider Media» надіслали запити у відповідні органи з проханням надати інформацію про те, які саме об’єкти у вигляді «Кручі» і за якими реєстраційними номерами були продані Волинською обласною радою, чи сплатило ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» податки з операції купівлі-продажу об’єкта та власне що ховається за процедурою «аукціон без умов».
Гандонльєри для гандольєра. Як були депутати штопаними га***нами так і залишилися.
Лучани мають таку владу, яку обрали... І не кажіть, що немає різниці, що всі однакові... Різниця є... Завжди...
Пі***и
ну канєшно голосували дружно "ЗА!" вся фракція волинської "Свободи - за майбутнє Палиці" 😉 Вітів , Поліщук , Бик , Кудрявцев та інші - такі "ярі" і "непримиримі" борцуни з олігархами 😉 Ну як же ж ці "бджоли" будуть голосувати проти "меду" , який дає їхній годувальник Палиця ?
Відробляють слуги Палиці та холуї Свободи за тарілку баланди а що далі?