Хто і як оцінював землю в Луцьку, яку продають фірмі Палиці

image
Еля Коротинська / 07.12.2023 / 1 Коментарів

Волинська обласна рада вже готується до підписання угоди про продаж земельної ділянки площею 0,95 га на вулиці Дубнівській, 26а у Луцьку ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт». Про це виданню «Insider Media» повідомили джерела у Волиньраді.

«Це логічно, що після того, як обласна рада прийняла рішення про продаж і затвердження ціни продажу в розмірі 7,1 млн грн – наступним кроком буде підписання угоди з фірмою «Град Інвест Ріал Істейт», яка має першочергове право на її викуп, оскільки через аукціон вже придбала занедбану нерухомість того обкомівського готелю «Круча». Але тут питання – хто та як оцінював земельну ділянку для продажу. Адже ще пів року тому коли її віддавали цій фірмі в оренду, то вартість орендної плати вираховували за нормативно-грошовою оцінкою як ріллі, тобто фактично – землі сільськогосподарського призначення», - зауважили джерела видання.

Відразу ж після прийняття Рішення про продаж, під час сесії Волинської обласної ради журналісти видання «Insider Media» звернулись до виконувачка обов’язків керівника відділу майна Волинської обласної ради Інни Сабін з проханням прокоментувати ким та коли була проведена експертна грошова оцінка земельної ділянки. Однак вона навідріз відмовилась давати пояснення журналістам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Палиця &Ко отримали «Кручу» і гектар землі у Луцьку «за копійки»

Тож ми звернулись до Волинської обласної ради із запитом про надання інформації та копій документів і зокрема, звіту про експертну грошову оцінку цієї земельної ділянки. Однак, це виявилось дуже марудною справою для відділу фінансово-господарського забезпечення діяльності Волиньради, де нам відповіли:

І відразу ж нам виставили рахунок на 343,04 грн. Редакція видання звісно ж згідно закону оплатила необхідну суму і вже за 5 днів отримала відповідь на запит. Щоправда, третину документів не вдалось опрацювати через дуже погану якість сканування. Тим не менше, журналісти «Insider Media» повністю проаналізували Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я  та соціальної допомоги, площею 0,95 га розташованої у Луцьку на вул.Дубнівська, 26а.

Виконала звіт про експертну грошову оцінку – Стефанія Омельчук, засновниця ТОВ «Волинь-Експерт», яка має ліцензію на проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт з 2011 року.

Замовником експертизи виступала Волинська обласна рада, яка є власником ділянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як фірмі з орбіти Палиці Волиньрада за 7 млн продала 1 га землі

Цікаво що договір про виконання робі з експертної грошової оцінки земельної ділянки №393/3 між обласної радою та ТОВ «Волинь-Експерт» був укладений 8.11.2023 р.

Однак дата оцінки чомусь була обрана 30.09.2023 р. Дата виконання звіту – 14.11.2023 р. Термін дії звіту – 1 рік.

Оцінювали земельну ділянку за ринковою вартість по курсу НБУ на 30.09.2023 р.: 1 долар США= 36,5686 грн.

Експертка використала методичний підхід, що ґрунтується на зіставленні цін продажу подібних земельних ділянок.

Таким чином, було визначено вартість 1 м.кв – 752,82 грн.

Тож підсумкова величина ринкової вартості земельної ділянки площею 0,95 га на вул.Дубнівській, 26,а становить – 7 151 790 грн, або 195 571 доларів США.

 

Волинська обласна рада надала усі необхідні документи. Рішення від 13.07.23 р. №22/55 «Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу», яке було прийнято через звернення ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт», усю технічну документацію із землеустрою, техпаспорти на об’єкти нерухомості та інші.

Як вдалось дізнатись з витягу з технічної документації від 30.08.2023 р. – нормативна оцінка земельної ділянки становить 3 495 050 грн.

 

А ось звідки брались оцінювачем дані про ціни на нерухомість:

 

Зокрема, для порівняння було взято 4 земельні «ділянки-аналоги»:

 

 

Таким чином, згідно виведених цін за 1м.кв було сформовано ранжований ряд скоригованих цін продажу земельних ділянок-аналогів. Медіальне значення буде рівним – 752,82 грн./кв.м.

 

Також для порівняння було взято земельні ділянки комунальної власності, які нещодавно були реалізовані Луцької міською радою. Вартість квадратного метра на первинному ринку в такому випадку становила від 410 до 543 грн./кв.м.

 

Тож Стефанія Омельчук видала експертний висновок про вартість земельної ділянки на вул.Дубнівська 26а, де розташований колишній обкомівський готель Круча.

 

Варто зауважити, що 10 листопада ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» сплатило авансовий внесок, що становить майже 700 тисяч гривень для проведення процедури оцінки земельної ділянки. Ця сума в подальшому буде врахована у ціну продажу. Однак виявилось, що вартість робіт з оцінки, яку провело ТОВ «Волинь-Експерт» становить лише 4 540,62 грн.

Серед документів, які надійшли у відповідь на запит виданню «Insider Media» також є і рецензія на звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,95 га на вул. Дубнівська, 26а у Луцьку. Висновки про те, що експерт провів оцінку правильно зробив інший оцінювач з села Жидичин – Рак Анатолій Анатолійович. Він запевнив, що ціну можна вважати достовірною.

 

Таким чином, якщо підсумувати, то загалом занедбаний обкомівський готель «Круча», разом з земельною ділянкою, площею 0,95 га поблизу центру Луцька обійшовся ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» в 11 390 553 грн.

********

Нагадаємо, що у ЗМІ неодноразово писали про те, що до приватизації колишнього обкомівського готелю «Курча» та купівлі земельної ділянки має відношення нардеп Ігор Палиця. Саме з його ім’ям пов’язують ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт». Офіційно «на папері» бенефіціарами компанії є Ігор Хмельов та Андрій Шабаєв. Фірма зареєстрована 2009 року у місті Києві зі статутним капіталом 74 400 грн. Основний вид діяльності – купівля та продаж нерухомого майна та надання в оренду. ТОВ «Град Інвест Ріал Істейт» досить відома компанія в Україні, адже саме їй належать багато реконструйованих великих торгових центрів у різних містах. Зокрема: ЦУМ у м.Львові, Житомирі, ТЦ «Прикапатття» в Івано-Франківську, ТЦ «Майдан» в Чернівцях, ТЦ «Європа» в Одесі, ТРЦ «Мануфактура» у Сумах і звісно ж… луцький ЦУМ, який також пов'язують з нардепом Ігорем Палицею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Палиця &Ко отримали «Кручу» і гектар землі у Луцьку «за копійки»

Саме Ігоря Хмельова називають одним із топ-менеджерів групи «Приват». Разом із Андрієм Шабаєвим вони є власниками та управителями низки інших компаній, які пов`язані з дніпропетровським олігархом Ігорем Коломойським та його волинським бізнес-партнером Ігорем Палицею. Про це свого часу неодноразово писали у ЗМІ. Загалом – близько півсотні пов’язаних між собою фірм.

До слова, нинішній голова Волинської обласної Григорій Недопад у різні роки також брав участь в управлінні кількох компаній, які через кіпрські офшори підконтрольні Ігорю Хмельову та Андрію Шабаєву. Тож як не крути, але стає очевидним, що з часу першої згадки Ігорем Палицею про обкомівський готель «Круча» і до остаточного продажу землі – цих всіх осіб пов’язувало одне: політичні і бізнесові інтереси.

Коментарі (1):

  1. Працюю в сфері оцінки більше 20 років. Нормальна ціна.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *