Як фірмі з орбіти Палиці Волиньрада за 7 млн продала 1 га землі

  • Головна
  • ВІДЕО
  • Як фірмі з орбіти Палиці Волиньрада за 7 млн продала 1 га землі
image
Еля Коротинська / 16.11.2023 / 0 Коментарів

Земельну ділянку, площею 95 соток, на вулиці Дубнівська 26-а у Луцьку продали фірмі з бізнес-кола нардепа Ігоря Палиці. Її оцінили в 7 151 790 гривень. Наприкінці 21-го року колишній обкомівський готель «Круча»площею 846 метрів квадратних через аукціонвсього лишень за 4,2 мільйони гривень викупила компанія «Град Інвест ріал Естейт». Вже у березні 23-го року обласна рада прийняла рішення, яким передала цій компанії на 49 років право оренди землі під цим об’єтом.

«Град Інвест Ріал Естейт» мало сплачувати у рік всього 1657 грн орендної плати. Це - 8% нормативної грошової оцінки, яку чомусь визначили від середньої оцінки одиниці площі ріллі по області, яка становить 21 806 гривень. Це викликало небувалий резонанс у ЗМІ та серед громадськості. Тож «Град Інвест Ріал Естейт» вирішило викупити земельну ділянку під готелем «Круча». Тому вже у липні Волиньрада надала їм дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, яку сьогодні нарешті озвучили у сесійній залі.

Тоді як провладна більшість була готова відразу голосувати за проект рішення - вокремих депутатів виникли запитання з приводу продажу цієї ділянки і зокрема – до самого голови Волиньради Григорія Недопада.

Тож голова Волиньради передав слово депутатам, які «більш компетентні» в цьому питанні:

За його словами, є лише 2 законні шляхи – оренда, або викуп земельної ділянки, і першочергове право належить саме тій компанії, яка придбала на аукціоні приміщення «Кручі» тобто – «Град Інвест Ріал Естейт».

Коли Юлія Вусенко вдруге попросила Григорія Недопада відповісти на її питання чому земельна ділянка продається в одні руки, а не через аукціон – в дискусію вступив інший фахівець з «земельних питань» - Володимир Бондар.

Попри усе, з трибуни більше не прозвучало жодних пояснень щодо можливого продажу через аукціон. Більше того – навіть не було озвучено ким та коли була проведена експертна грошова оцінка земельної ділянки. Журналісти попросили Інну Сабін, яка доповідала по питаннях комунального майна, прокоментувати це. Однак, заступниця начальника відділу спочатку сказала, що мусить спитатись дозволу у прес-служби, потім чомусь скерувала до начальника організаційного відділу обласної ради Юрія Ройка і зрештою – навідріз відмовилась давати уточнення з питань, по яких виступала у раді.

Зрештою, рішення прийняли. За проголосувало 43 депутати Волинської обласної ради. Це – обранці з фракцій "За майбутнє", "Слуга народу", "Батьківщина", "Сила і честь", "Аграрна партія України" та "Свобода".Тож голові обласної ради Григорію Недопаду доручили укласти з підприємством Град Інвест Ріал Естейтдоговір купівлі-продажу земельної ділянки. Більше того - фірма вже сплатила 699 тисяч гривень авансу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Палиця &Ко отримали «Кручу» і гектар землі у Луцьку «за копійки»

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *