Де живе й працює голова-втікач Луцької райради Олександр Омельчук

  • Головна
  • НОВИНИ
  • Де живе й працює голова-втікач Луцької райради Олександр Омельчук
image
Назар Тарадюк / 13.05.2024 / 0 Коментарів

Рік тому про політичний тиск заявив ексочільник Луцької районної ради, представник політичної партії «За майбутнє» Олександр Омельчук  і втік за кордон.

З того часу про нього ні слуху, ні духу. Де ж зараз перебуває та чим займається голова-втікач – з’ясували журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент».

Але для початку пригадаємо, як усе було рік тому.

У відео, яке Олександр Омельчук опублікував 13 травня минулого року у соцмережі, з якої потім видалився, він стверджував, що на нього протягом восьми місяців чинили політичний тиск і вимагали, аби він склав повноваження. Погрожували, що, якщо цього не зробить, то йому влаштують провокацію з хабарем, а потім засудять і таким чином усунуть з посади.

Олександр Омельчук сказав, що перебуває за кордоном, проте буде робити усе можливе для того, щоб наблизити Перемогу: переправляти гуманітарні вантажі, залучати різноманітні організації. Забігаючи наперед, скажемо, що перетнувши кордон України, Олександр Володимирович жодним чином не допомагав, а влаштовував за океаном побут своєї родини, яка зрештою теж виїхала.

«...Коли почалась війна, мій батько не втік, а залишився, щоб допомагати боронити нашу державу, тому я не рахую, що мій батько боягуз чи зрадник через те, що він був вимушений покинути нашу країну. Йому не залишили іншого вибору. Тому я вірю, що українці проснуться і відкриють очі на те, що зараз відбувається в нашій країні», – написав одразу після втечі Омельчука його син Олександр.

З його слів, батькові не залишили іншого вибору, окрім того, щоб виїхати з України. Він не міг навіть подумати, що його сім'ї будуть погрожувати, а батька лякатимуть арештом і конфіскацією майна, яке він заробив ще до початку депутатської діяльності.

Як з’ясувалося згодом, втеча Омельчука могла найімовірніше бути пов’язана із кримінальним провадження щодо службових осіб Луцької районної ради. Йшлося про привласнення, розтрату або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, а також службове підроблення документа про закордонне відрядження. Сума збитків сягає близько 350 тисяч гривень.

У Головному управлінні Національної поліції у Волинській області заявили, що жодних повідомлень про тиск чи погрози від Олександра Омельчука не надходило. А ось кримінальне провадження справді відкрили. Правоохоронці розслідували зловживання посадовцями Луцької райради на суму близько 350 тисяч гривень. Йдеться про нібито зникнення з балансу райради кількох тонн пального, яке залишилося після завершення процесу децентралізації, утворення громад у 2020 році.

Підозру вручили дружині Олександра Омельчука – Ользі, оскільки сам фігурант справи був уже за межами країни. До слова, його оголосили у розшук.

Крім того, за клопотанням правоохоронців Волинський апеляційний суд арештував майно ексголови Луцької районної ради. Щоправда, не усієї його сім’ї, а лише його особисте, а саме автомобіль Kia Sportage 2018 року випуску та причіп ГКБ 8527 1986 року випуску. Арештовувати інше майно, яке перебуває у спільній власності, суд не став.

Цікаво, що одразу після втечі дружина експосадовця Ольга Омельчук виставила на продаж спільний маєток у Прилуцькому. Будинок з ремонтом у стилі бароко на 245 квадратів з шістьма кімнатами, 14 сотками землі, господарськими спорудами і лазнею були готові продати за 350 тисяч доларів.

Окрім нерухомості, на сайті OLX Омельчуки продавали господарську техніку і два легковики Chery EQ5 та Kia Sportage. Чи вдалося продати майно – наразі невідомо. Оголошень про продаж рік по тому на маркетплейсах не знайшли.

ТО КУДИ Ж ВИЇХАЛА РОДИНА ОМЕЛЬЧУКІВ?

Як стало відомо журналістам із власних джерел, Олександр Омельчук спочатку виїхав у Польщу, а звідти полетів до Канади. За трохи до нього приєдналася дружина та троє дітей.

Наші анонімні джерела стверджують, що нині Ольга Омельчук, яка до слова, багато років поспіль ніде не працювала, влаштувалася на роботу у клінінгову компанію, а сам Омельчук працює у нафтовій сфері.

Син Олександр у травні минулого року виклав фото із Ніагарського водоспаду, який, як відомо, відокремлює американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо.

Нагадаємо, 13 травня Олександр Омельчук заявив, що склав повноваження і виїхав за кордон через тиск і погрози. Згодом з'ясувалося, що він виїхав за кордон у відрядження, з якого так і не повернувся. Заяву про складання повноважень в раду він не подавав. Натомість стало відомо, що його дружина Ольга продає їхній будинок, автівку та деяке інше майно. Також правоохоронці повідомили, що Омельчук фігурує в справі пов'язаній з розкраданням майна.

Згодом поліція оголосила його в розшук, а суд дозволив арештувати частину майна.

А в червні Луцька районна рада з порушеннями і бойоктом від опозиції таки обрала головою Олександр Гурського, кандидатуру якого підтримала "більшість" зібрана з депутатів "Слуги народу", "За майбутнє", "Батьківщина", "Свобода", і декілька депутатів з фракції "Європейської Солідарності", які відмовилися підтримувати бойкот. Вів ту сесію Сергій Сівак, і хоча голосування було таємним, але його результати вказують на те, що кандидатуту Гурського міг підтримати і пан Сівак. 

Раніше ми писали, Яку зарплату отримує голова Луцької райради, який змінив Омельчука.

Читайте також: «Бенефіс Рубльова», - політолог про сесію Луцької райради

Скандальне обрання голови Луцької райради оскаржували в суді. До слова, Волинський окружний адміністративний суд визнав протиправним обрання голови Луцької районної ради Олександра Гурського з партії "За майбутнє" та таким, що відбулося із порушенням регламенту.

Днями у районній раді відбулися ще одні вибори голови і новою очільницею стала представниця фракції «Батьківщина» Тетяна Павлова-Багрійчук.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *