На Волині оголосили 4 тендери з утримання доріг на 200 млн

  • Головна
  • НОВИНИ
  • На Волині оголосили 4 тендери з утримання доріг на 200 млн
image
Еля Коротинська / 15.09.2023 / 0 Коментарів

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Волинській області у вересні оголосила 4 окремі тендери на утримання доріг. Про це стало відомо з оголошень, розміщених на майданчику публічних закупівель ProZorro.

Загалом на послуги з утримання доріг Служба готова витратити 198 443 024 грн бюджетних коштів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Які компанії є лідерами по отриманим грошам на ремонт доріг

Зокрема, шукають фірми, які до кінця року надаватимуть послуги з комплексного утримання двох міжнародних пунктів пропуску через державний кордон: «Ягодин-Дорогуськ» - на 5 820 065 грн, та «Устилуг-Зосін» - на 1 265 449 грн. Сюди входить і прибирання кабінетів МПП, туалетів, зимове очищення доріг від снігу, електромонтажні роботи, догляд за каналізацією та опалювальною системою.

А от на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Волинської області готові витратити у десятки разів більше. Згідно першого тендеру за обслуговування шляхів протяжністю 310,6 км готові оплатити 92 928 108 грн бюджетних коштів, згідно другого, за 311,9 км дороги – 98 429 402 грн.

У тендерній документації також є і акти дефектів, складені на підставі комісійних обстежень. У тендерах мова йде про утримання таких доріг:

Нагадаємо, що на Волині, найбільші тендери на послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення цьогоріч активно виграє ТОВ «Волиньдорбуд».

Діяльність цієї фірми пов’язують з іменами відомих політиків та олігархів – Ігорем Палицею та Степаном Івахівим. Як писали журналісти Центру розслідувань «Сила правди» фірма зареєстрована у серпні 2019 року в Ковелі – центрі виборчого округу народного депутата України Степана Івахіва.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині найдорожчий тендер на дороги виграла «фірма Палиці»

Де-юре засновниками фірми є волинянин Руслан Курило та мешканець Івано-Франківська Юрій Романко, які до цього працювали в інших компаніях олігархів.

Наприкінці 2021-го підприємство вже почало отримувати багатомільйонні підряди з ремонту місцевих автодоріг залишивши позаду імениті фірми. У воєнному 2022-ому «Волиньдорбуд» був беззаперечним лідером, освоївши на ремонтах і утриманні волинських автошляхів майже 203 мільйони гривень.

Цікаво, що ця успішна дорожня організація не має ні власного офісу, ні техніки. Майже все необхідне ТОВ «Волиньдорбуд» орендує за взаємовигідними договорами у ТОВ «Буковель», яке безпосередньо пов’язане з сім’єю Ігоря Палиці.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як біля «Ягодина» будують логістичний центр фірми, пов'язані з Палицею

Нещодавно, журналісти з’ясували, що саме ця фірма є генеральним підрядником ще на одному скандальному об’єкті будівництва. Зокрема, Центр журналістських розслідувань «Сила правди» оприлюднив інформацію про те, як пов’язані з нардепами Палицею та Івахівим фірми розіграли гектари землі біля «Ягодина» під «сухопутний порт». Мова йде про будівництво великого логістичного комплексу з підведенням залізничних колій і спорудженням мостів через річку Гапа заплановане в чотири черги на трьох земельних ділянках за 8 кілометрів від митного пункту пропуску «Ягодин» та за 8 кілометрів від міста Любомль. Замовник проєкту – столичне Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтерколесо».

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *