ТОП хабарників, яких затримали на Волині. ПІДСУМКИ 2022

  • Головна
  • ЛАЙФ
  • ТОП хабарників, яких затримали на Волині. ПІДСУМКИ 2022
image
Оля Коновалова / 21.12.2022 / 0 Коментарів

2022 рік увійшов в історію новітньої України як найтрагічніший та найкривавіший. Тисячі загублених життів та зламаних доль – це все наслідки нахабного нападу російської федерації на Україну.

Та все ж українцям доведеться ще довго працювати на різних фронтах, аби після Перемоги ми не втратили те, що зараз виборюють наші захисники, адже на жаль корупція з владних кабінетів не зникла.

Тож редакція Insider Media нагадує, якими були топ викриття хабарників на Волині.

Так 60 000 гривень та 1500 доларів США збирався отримати депутат Чернігівської районної ради за організацію переправлення військовозобов'язаного за кордон. Його затримали у Луцьку та оголосили про підозру.

За даними слідства, обранець громади, залучивши спільника, взявся вирішити питання про виготовлення для громадянина підроблених свідоцтв про народження неповнолітніх дітей, що дало б військовозобов'язаному можливість виїхати за кордон.

Отримавши завдаток у розмірі 60 000 гривень, депутат та його спільник виготовили документи – і під час одержання другого траншу оплати – 1500 доларів США – та передачі підроблених свідоцтв їх 19 жовтня 2022 року затримали у Луцьку правоохоронці. Суд обрав депутату запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

Ще одну схему виїзду призовників за кордон організував 47-річний волинянин.

Це – місцевий підприємець, який займається міжнародними перевезеннями пасажирів. Фігурантів, охочих уникнути мобілізації на військову службу та виїхати за межі країни він оформлював водіями, що дозволяло їм безперешкодно виїжджати з України

У кінці травня поліцейські затримали підприємця під час отримання винагороди у розмірі 20 000 доларів США. Загалом правоохоронці задокументували сім фактів протиправної діяльності фігуранта.

Заробити на виїзді чоловіків призовного віку за кордон вирішив й інспектор Держприкордонслужби. За хабар у розмірі 6 тисяч доларів США він погодився сприяти у безперешкодному перетині кордону через пункт пропуску «Устилуг». За ці кошти прикордонник мав «не помітити» розбіжність між транспортним засобом, яким чоловік слідував за кордон, та тим, відомості про який внесені у систему «Шлях».

Військовослужбовця та його спільника – колишнього прикордонника, затримали у Луцьку офіцери відділу внутрішньої та власної безпеки по Волинському прикордонному загону ГВВВБ «Захід» спільно зі співробітниками СБ України, Головного слідчого управління ДБР (розташованого у м. Київ), за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора України.

Крім того, упродовж жовтня-листопада правоохоронці задокументували ще декілька фактів отримання інспектором неправомірної грошової винагороди на загальну суму понад 1500 доларів США. Так, за цей період прикордонник «допоміг», у зазначений вище спосіб, незаконно перетнути кордон п’ятьом ухилянтам.

Хабарі від призовників на Волині вимагав і керівник військкомату. Начальник відділу Ковельського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за гроші пропонував відтермінувати від проходження строкової військової служби.

Заробити на незаконному перетині кордону вирішила і очільниця благодійного фонду «Допоможемо разом Україні» Наталія Кушнір. Разом зі спільником вона пропонувала чоловікам призовного віку включити їх до системи «Шлях». Таким чином військовозобов’язані могли виїхати за кордон під виглядом водіїв, які займаються перевезенням гуманітарної допомоги або вантажів для потреб ЗСУ. Вартість такої «послуги» для осіб, які планували тимчасово виїхати за кордон, становила 3000 доларів США, а для охочих виїхати без повернення в Україну – 4000 доларів США.

Правоохоронці затримали керівницю благодійного фонду та посередника під час чергової передачі коштів – 2000 доларів США. Під час обшуків вилучено бланки заяв від «водіїв» із копіями документів, списки осіб із зазначенням суми сплачених коштів, документи щодо гуманітарних вантажів, мобільні телефони, а також значні суми коштів у різній валюті.

Разом з тим депутата Луцької міськради від партії «За майбутнє» Євгенія Ткачука суд визнав невинуватим у справі про надання хабаря.

Чоловіка підозрювали у пропозиції 1,1 тис. доларів посадовцеві Держпраці за замовчування порушень трудового законодавства, які виявили на його підприємстві «Автоцентр Плюс». Суду забракло доказів винуватості чоловіка.

Як йдеться у вироку Луцького міськрайонного суду, в 2019 році працівники відділу додержання законодавства про працю управління Держпраці області виявили ряд порушень на підприємстві «Автоцентр Плюс», керівником якого є Євгеній Ткачук. Зокрема, виявили неналежно оформлених працівників.

За версією слідства, 15 лютого Євгеній Ткачук зателефонував начальнику відділу і запропонував зустрітись. У ресторані «Золотий дракон» він начебто запропонував посадовцеві 10 тис. грн за закриття справ. Наступного разу він підвищив суму до 30 тис. грн. Зустріч відбулась 22 лютого у кафе «Флірт» на вулиці Шопена, де депутат надав посадовцеві 1,1 тис. доларів хабаря.

Та все ж є і позитивні новини. Так, у квітні на потреби обороноздатності країни перерахували найбільший в історії України хабар, яким намагалися підкупити керівництво Національного антикорупційного бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Трьох осіб, серед яких – посадовець управління податкової, викрили на спробі підкупити керівництво антикорупційних органів в черні 2020 року.

«Послугу» з закриття кримінального провадження оцінили у 5 млн доларів, ще 1 млн посадовець ГУ ДПС взяв собі «зверху».

ВСІ ПІДСУМКИ РОКУ: 

ТОП російських колаборантів, яких затримали на Волині. ПІДСУМКИ 2022

ТОП призначень на Волині. ПІДСУМКИ 2022

Найрезонансніші аварії на Волині. ПІДСУМКИ 2022

ТОП публікацій Insider Media. ПІДСУМКИ 2022

ТОП скандальних тендерів на Волині. ПІДСУМКИ 2022

ТОП скандалів на Волині. ПІДСУМКИ 2022

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *