Коломойський зустріне 2024 рік у СІЗО

image
Назар Тарадюк / 28.11.2023 / 0 Коментарів

Шевченківський райсуд Києва 28 листопада подовжив запобіжний захід для олігарха Ігоря Коломойського.

Його залишили в СІЗО ще на два місяці, до 26 січня 2024 року, з альтернативою внесення застави, - повідомляє кореспондент Еспресо.TV.

Адвокати Коломойського просили змінити умови утримання підзахисного та призначити йому додаткове лікування, посилаючись на рекомендації медика. 

За словами лікаря, Коломойський має гепатоз печінки, панкреатит, цукровий 2 типу, гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу, недостатність легеневої артерії, серцеву недостатність 1 ступеня та пахову грижу.

Проте суд залишив Коломойського під вартою до 26 січня, із можливістю внесення застави у 3 млрд  700 тис. грн, та постановив надавати йому лікарську допомогу. 

Під час засідання Ігор Коломойський зазначив, що усі його активи заарештовані, а в його розпорядженні є лише "умовна сума 20 тис. фунтів на місяць".

"Коли ПриватБанк подав позов у Англії, всі мої активи були заарештовані, вони заморожені та ніяк не можуть бути використані. У моєму розпорядженні є умовна сума 20 тис. фунтів на місяць. Це те, на що я маю право, за наказом суду використовувати. Окрім цього, деяке майно було заарештоване Шевченківським судом, після підозри. Згідно з рішенням суду Сполученого Королівства, я не можу використовувати свої активи", - розповів Коломойський. 

Нагадаємо, 2 вересня Служба безпеки України, Бюро економічної безпеки та Офіс генпрокурора вручили Коломойському підозру за статтями 190 та 209 Кримінального кодексу: шахрайство та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. Згодом Коломойський отримав ще 2 підозри: про виведення з Приватбанку загалом 15 млрд грн.

Шевченківський райсуд Києва обрав Коломойському запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком 60 днів із можливістю внесення застави в розмірі майже 510 мільйонів гривень. Згодом розмір застави збільшили до 3,89 млрд грн.

8 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура на 2 доби наклали арешт на активи та майно Коломойського.

Суддя Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко 21 вересня відмовив прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в арешті активів олігарха Ігоря Коломойського.

Йому загрожує до 12 років ув'язнення.  

Відомо, що Апеляційний суд залишив в силі запобіжний захід у вигляді перебування під вартою та застави у 3,8 млрд гривень бізнесмену Ігорю Коломойському.

Також відомо, що детективи відмовляються залучати консула Ізраїлю. Варто зауважити, що 24 жовтня Коломойського лишили під вартою. Опісля Шевченківський райсуд Києва продовжив тримання Коломойського під вартою до грудня.

28 листопада стало відомо, що Коломойський більше не бенефіціар у британській нафтогазовій компанії.

Коментарів немає

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *