Представник Державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України»» Інституту археології НАН України, заступник директора підприємства Антон Панікарський зазначив, що жодних ознак про наявність культурного шару у котловані на вул. Кафедральна, 13 немає.
Про це інформують на сайті Луцької міської ради.
Зазначають, що 30 жовтня його запросили до обстеження цієї ділянки.
«Члени комісії, до складу якої був залучений і Антон Панікарський, дійшли висновку, що будівництво житлово-офісного комплексу здійснюється з дотриманням норм пам’яткоохоронного законодавства України, в тому числі Закону України «Про охорону культурної спадщини», - інформують у Луцькраді.
Додають, що обстеження земельної ділянки відбувалося на виконання рішення Луцької міської ради «Про припинення права користування земельною ділянкою, наданою на умовах оренди ТОВ «МБК» рішенням міської ради від 24.04.2024 № 58/44 для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу (03.15) на вул. Кафедральній, 13 у м. Луцьку» від 30.10.2024 № 64/2.
У міській раді пишуть, що реалізація проєкту з будівництва на вул. Кафедральній здійснюється згідно з погодженням центрального органу охорони культурної спадщини (Міністерство культури України) та відповідно до повідомлення про початок виконання будівельних робіт.
Директор підприємства ТОВ «Містобудконцепт» Терещук В. В., що здійснює будівельні роботи, повідомив: при виконанні земляних робіт під час знімання верхнього шару ґрунту виявили побутове сміття, гіпсокартон, пакети. Земляні роботи були завершені при виявленні піщаного шару. Фрагменти цегляної кладки та стін підвалів не траплялися.
Нагадаємо, У мерії Луцька прокоментували скандал в Старому місті.
Читайте також: Офіси на археологічних розкопках: хто отримав землю в Старому місті
Також ми писали - Поки знищують історію Луцька, мер Ігор Поліщук бездіє, - ЗМІ. У Луцьку забудовники заливають історичні підземелля бетоном.
До слова, Андрій Лучик разом із колегою по депутатському корпусу Михайлом Находом у п’ятницю, 18 жовтня, були на місці «злочину» та викликали поліцію.
Пізніше стало відомо, що 400-річні підземелля заливають бетоном. Прокурори провели огляд місця події.
Читайте також: Зруйновані підземелля XVII ст. у Старому місті Луцька: що відомо
28 жовтня стало відомо, що 400-річні підземелля продовжують нищити – у залиту бетоном ділянку почали монтувати металеві конструкції.
Суд розглянув справу щодо зруйнованих луцьких підземель XVII ст.
Коментарів немає
Залишити коментар